Maratonok hétvégéje világszerte – összefoglaló 2.

Bécs

Idén összesen idén több mint 36 ezer résztvevő állt rajthoz Bécsben váltóban és egyéniben a maratonon, a félmaratonon és a különböző betétszámokban. A maratoni versenyt a kenyai Henry Sugut nyerte, 2:06:58 – as eredménnyel, azaz Ő futott elsőként két óra hét percen belül a verseny történetében. Nem vezettek föl túl erős tempót a nyulak, 64:18 volt a verseny első fele, 30 km-nél 1:30:18-ra állt az élboly, majd 38-nál a 26 éves Sugut ellépett az Őt üldöző Gilbert Yegon és John Kiprotich elől. Sugut másodízben diadalmaskodott Bécsben, 2010-ben már nyert egyszer itt maratont. A női versenyben az etióp Fate Tola a kezdetektől az élen futott és nem sokkal maradt el a tavaly szintén Bécsben futott egyéni legjobbjától. A 2. és a 3. helyért igen komoly csata folyt, és végül az orosz Olga Glok két másodperccel felülmúlta namíbiai vetélytársát, Helalia Johannest.

A bécsi maraton női győztese az etióp Fate Tola  bécsi maraton utcai futóverseny
A női győztes, az etióp Fate Tola.                    Életkép a bécsi maratonon…

OMV Bajnokok Versenye

A bécsi maraton egyik betétszámában, az OMW Bajnokok Versenyén két szupersztár, Paula Radcliffe és Haile Gebrselassie csapott össze. A szervezők hendikepes rendszerben indították a két résztvevőt. Radcliffe 7 perc 52 másodperccel * rajtolhatott Gebre előtt, pontosan ennyi időkülönbség van ugyanis a két atléta legjobb félmaratoni ideje között. A 9. kilométernél Gebre már majdnem négy percet faragott hátrányából, és 15 km-nél meg is előzte Radcliffet, aki nem volt éppen a „legrózsásabb” állapotban miután hörghurutban szenvedett az elmúlt hetekben… Így Gebre végül 60:52-t futott, a betegség után nem teljesen felerősödő Paula pedig 72:03-at.

Radcliffe és Gebre a célban a hendikepes bécsi félmaraton után…

*Paula Radcliffe félmaratoni egyéni csúcsa: 1:06:47 Bristol 07/10/2001
Haile Gebrselassie félmaratoni egyéni csúcsa 58:55 Phoenix, AZ 15/01/2006

Helyezés Férfiak (mindenki kenyai… :-): Idő Nők Idő
1. Henry Sugut (KEN) (pályacsúcs) 2:06:58 Fate Tola (ETH) 2:26:39
2. Gilbert Yegon (KEN) 2:07:38 Olga Glok (RUS 2:27:18
3. John Kiprotich (KEN) 2:07:44 Helalia Johannes (NAM) 2:27:20
4. Gilbert Kirwa (KEN) 2:08:09 Olha Kalenarova-Ochal (POL) 2:31:33
5. Willy Kibor (KEN) 2:08:32 Lydia Rutto (KEN) 2:31:57