Az atlétikai világbajnokság negyedik napja – Moszkva

Az atlétikai világbajnokság negyedik napján a délelőtti programban folytatódtak a női hétpróba eseményei. Távolugrásban Zsivóczky-Farkas Györgyi 6.18 m-t, gerelyhajításban 45.45 m-t ért el, így a 16. helyről várta a délutáni 800 méteres síkfutást. Györgyi jó erőbeosztással 2:15.28-at futott, és ezzel összesítésben a 15. lett, 6067 ponttal. A női hétpróbát egyébként az ukrán Ganna Melnichenko nyerte (6586 pont – egyéni csúcs) a kanadai Brianne Theisen Eaton, és a 800-on a dobogóra egyéni legjobbjával felfutó Dafne Schippers előtt.

Az atlétikai vb női hétpróba első és második helyezettje
A női hétpróba első és második helyezettje….

A női 20 km-es gyaloglás döntőjét is kedd délelőtt rendezték, ebben a számban Madarász Viktória révén voltunk érdekeltek, aki elmondása szerint óvatosan kezdett a melegben, és 1:34.10-es összidővel ért célba.

A délutáni programban öt döntőt rendeztek még: férfi diszkosz, férfi 800m, női 3000m akadály, férfi 400m és női rúdugrás. A férfi diszkoszvetést a német Robert Harting nyerte a lengyel Piotr Malachowski és az észt Gerd Kanter előtt. A németnek 2009. és 2011. után sorozatban ez volt a harmadik világbajnoki győzelme, viszont a mostani 69.11m-es eredmény a legerősebb a három aranyos hely közül… Férfi 800m-en elég nyíltnak ígérkezett a verseny, nehéz lett volna megjósolni ki fog nyerni. (A nyolcszáz történetéhez hozzátartozik, hogy a világcsúcstartó, abszolút esélyes David Rudisha sérülés miatt nem indult…) Végül az etióp Mohammed Aman (1:43.31) diadalmaskodott, az amerikai Nick Symmonds (1:43.55) és a dzsibuti Ayanleh Souleiman (1:43.76) előtt. Talán kicsit furcsa ez így kimondva, de 800-on ez Etiópia első világbajnoki aranya…

az etióp Mohammed Aman világbajnok az ötödik helyre PB-vel befutó Osagie megsimogatja az előtte célba érkező Lewandowski fejét 800 méteres síkfutásAz etióp Mohammed Aman öröme 800-on és akik lemaradtak a dobogról: az ötödik helyre PB-vel befutó Osagie megsimogatja az előtte célba érkező Lewandowski fejét.

Milcah Chemos Cheywa le a futócipővelA A győztes Milcah Chemos Cheywa. Le a futócipőkkel! ;)

Amilyen meglepő volt, hogy 800-on nem nyert még korábban etióp férfi aranyat, ugyanolyan szokatlannak tűnt, hogy 3000 női akadályon nem volt még kenyai női győztes a világbajnokságok történetében. Mostanáig. A döntőben ezer méternél már eldőlt, hogy az élen futó hatos fogatból, a három etióp és a három kenyai lányból kerülnek ki a dobogósok. A hajrában kicsit megnyúlt az afrikai sor, az élen futó kenyaiaknak sikerült minimálisan növelniük előnyüket, így a kenyai Milcah Chemos Cheywa nyert honfitársa Lidya Chepkurui előtt. A harmadik helyezett az etióp Sofia Assefa lett.

a 3000 méteres női akadályfutás döntője

Videó: a 3000 méteres női akadályfutás döntője

A férfi 400 méter bajnoka az amerikai LaShawn Merritt lett (43.74), „utcahosszal” verte a második amerikai Tony McQuay-t (44.40) és a harmadik dominikai Luguelín Santost (44.52). (A belga Jonathan Borlée 2 századdal csúszott le a dobogóról…)

Elena Isinbaeva Elena Isinbaeva Moszkva 2013Az orosz Elena Isinbaeva hazai pályán lett világbajnok.

Roppant nagy érdeklődés övezte a női magasugrást, ahol hazai közönség előtt léphetett fel az utóbbi években visszafogottabb formában versenyző világcsúcstartó, Elena Isinbaeva. Az orosz két legnagyobb riválisa a kubai világranglista vezető Yarisley Silva, és az amerikai olimpiai bajnok Jennifer Suhr volt. A 482 cm-t még mind a hárman átvitték, de a 489-et már csak Isinbaeva - így Ő lett a világbajnok. A második helyezett Jennifer Suhr , miután a 482-t másodikra ugrotta, míg Silva csak harmadikra.

-strucc-

2013.08.13.

Az utólsó két nap eseményei: Az atlétikai világbajnokság utolsó két napja

Beszámoló az 5-7-ik nap eseményeiről: Az atlétikai világbajnokság 5-6-7 napja

Beszámoló a harmadik nap eseményeiről: Az atlétikai világbajnokság harmadik napja

Beszámoló az első két nap eseményeiről: Az atlétikai világbajnokság első két napja.