Budapest-bajnokság
Pozsony – ELAN Meeting
Bécs – Indoor Classic

Fedett pályás versenyek – Budapest, Pozsony, Bécs

Szombaton a SYMA Csarnokban tartották meg a budapesti fedett pályás atlétikai bajnokságot, vasárnap Pozsonyban találkoztak a visegrádi országok ifi és junior versenyzői, kedden pedig Bécsben rendeztek nemzetközi versenyt.

A Budapest-bajnokságon néhány száma igen jó eredményeket hozott. Különösen nagy érdeklődés övezte a férfi 60 méteres gátfutást, ahol két nemzetközi klasszisunk, Baji Balázs és Kiss Dániel csapott össze. A döntőben végül Baji győzött 7:70 – es idővel. A női 60 méteres síkfutás döntőjében Kaptur Éva diadalmaskodott (7:49), 200 síkon szintén ő nyert (24:15). A súlylökő Kürthy Lajos 19,27 – et ért el, míg a nők között Márton Anita 16,85 - öt lökött. Középtávú futószámokban a legszínvonalasabb eredményt olimpikonunk, Kazi Tamás produkálta, 3:48.52-vel. Mindenképpen fontos még megemlítenünk a BP. Honvéd tehetségének, Venyercsán Bencének a gyaloglását, aki 5000 m – en új ifjúsági csúcsot gyalogolt (21:25.17). Miután a bajnokság nyílt volt, a felnőtt korosztály mellett a fiatalok és a szeniorok is rajthoz állhattak, ill. több versenyző képviselte a szerb színeket. (A ffi. magasugrást pl. a szerb Todosijevic Milos nyerte.) A verseny eredményeiből a Budapesti Atlétikai Szövetség oldalán lehet részletesen szemezgetni: eredmények.

Baji Balázs és Liu Hsziang a londoni olimpián Balra Baji, jobbra pedig Liu Hsziang ( a londoni olimpián Liu bukott a Balázs melletti pályán, megzavarva őt a versenyzésben, a futam után Baji mégis elsőként ment a kínaihoz, magasba emelve vetélytársa kezét…, sokak szerint e gesztus Fair Play díjat érdemel…)

Venyercsán Bence - az új ifjúsági csúcstartó gyaloglásban a Budapest FélmaratononVenyercsán Bence - az új ifjúsági csúcstartó gyaloglásban

Ifjúsági és junior korú atlétáink ragyogóan teljesítettek Pozsonyban az idei évi fedett pályás ELAN Meeting-en. Jó néhány magyar győzelem is született, különösen erős például a junior srácok (Móricz, Molnár, Rádi, Kecskés) 4X400 méteres győzelme (3:22.46). Fiataljaink a rövid futószámokban és az ugró számokban egyaránt remekeltek: megemlíthetjük itt például Ferenczi Melinda (60m síkon 7.76), Szűcs Valdó (60m gáton 7.96), Sorok Klaudia (60m síkon 7.83), Szilvás Bence (hármasugrás, 14.26m), Bartalos Dávid (hármasugrás, 13.99m), Szabó Krisztina (távolugrás 5,69) kiváló teljesítményét. A magyarok részletes eredményei  (eredménylista: MASZ).

European Athletics Indoor Championships
A pozsonyi fedett pályás ELAN Meeting

Bécs – Indoor Classic Vienna

A hétvégi Budapest-bajnokság és a pozsonyi ELAN Meeting résztvevői közül kedden, azaz két-három nappal később többen is rajthoz álltak a klasszikus bécsi fedett pályás versenyen. Budapest friss bajnoka, az olimpikon Kazi Tamás ezúttal ezerötszáz helyett nyolcszázon szerepelt, 1:49.11 – et futott. Nem sokkal maradt el mögötte Takács Dávid (1:49.42). Férfi 400-on a legjobb magyar idő Kovács Zoltáné (48.22) lett. Szabó Diána rúdugrásban III. (391cm), Siskó Zsófia IV. (szintén 391cm), az idén igen jó formát mutató Szabó Dezső a IV. (501cm). Hármasugrásban Babos Rita 12.68 – cal az ötödik. Az eredménylista alapján a bécsi verseny igazi nagy nemzetközi összecsapásnak bizonyult, indultak itt amerikaiak, norvégek, olaszok és írek is. További eredmények (pl. a magyar 60 méteres síkfutók és a 60 méteres gátasok remek eredményei) itt: http://www.indoor-classic-vienna.com/en/index.php

A bécsi fedett pályás verseny színhelye, a Dusika Hallen StadionA bécsi fedett pályás verseny színhelye, a Dusika Hallen Stadion