Russian Winter - Moszkva február 3.
Weltklasse – Karlsruhe február 2.
Gugl indoor - Linz január 31.

Újabb téli fedett pályás versenyek – Linz, Moszkva, Karlsruhe

Az elmúlt napokban újabb színvonalas fedett pályás versenyeket rendeztek az öreg kontinensen. Több nemzetközi mércével nézve is kiemelkedőnek mondható eredmény született, ill. magyarjaink is nagyszerű teljesítményeket produkáltak.

Russian Winter - Moszkva

Az „Orosz Tél” becenévre hallgató moszkvai nemzetközi fedett pályás versenyen a katari Mutaz Essa Barshim 2,37 méterre „repült” magasugrásban, a brit Holly Bleasdale pedig 4,75 métert ért el a női rúdugrásban. A középtávfutó legenda, Vlagyimir Kutz nevét viselő stadion közönsége különösen izgalmas verseny láthatott 1500 méteren, ahol is a kenyai Bethwell Birgen (3:35.25) csak egy nagyon szoros befutó sprintben tudta felülmúlni ellenfelét, az etióp Aman Wote-ot (3:35.31). Női ezer méteren a világranglista élére ugrott Anzela Shevchenko (2:36.97). A férfi gátasoknál Baji Balázs és Kiss Dániel is jól szerepelt. Baji előfutamában 7.66-os egyéni csúccsal nyert, majd a döntőben a harmadik helyen végzett. Ugyanebben a döntőben Kiss hatodikként „csapott” a célba.

Holly Bleasdale Mutaz Essa BarshimBaji Balázs LondonbanBalra fent: Holly Bleasdale (Fotó: IAAF), jobbra fent: Mutaz Essa Barshim, lent: Baji Balázs – új egyéni csúcs (7.66)

Indoor Leichtathletik Meeting - Karlsruhe

A karlsruhei fedett pályás IAAF-versenyen mintegy négy és félezer szurkoló biztatta és éltette az Europahalle fellépőit. Női háromezer méteren Meseret Defar 8:51.4 – et futott, rúdugrásban Renaud Lavillenie 5:83-at ért el. Nyolcszáz méteren a spanyol Kevin López 1:46.72-vel nyert, 4 századdal a lengyel Adam Kszczot előtt. Látványos hajrá volt, izgalmas befutóval, de számunkra nem is ez a legfontosabb, hanem az, hogy Kazi Tamás is indult a futamban, és idei legjobb idejével, 1:48.80 – nal a hatodik helyen zárt.

Kazi Tamás – idei legjobbja 800-on Kürthy Lajos Linzben második lett
Kazi Tamás – idei legjobbja 800-on… Kürthy Lajos Linzben második lett…

Gugl indoor - Linz

Az ausztriai Linzben megrendezett fedett pályás versenyen szintén világszínvonalú eredmények születtek. A görög Kostas Filippidis rúdugrásban 5,83 centimétert teljesítve az idei világranglista harmadik helyére ugrott. Női súlylökésben a német Christina Schwanitz 19:58-cal az idei legjobb eredményt produkálta, míg férfi súlylökésben hazánk fia, Kürthy Lajos a második helyen végzett (19,38 m). Női 60 méteren Kaptur Éva előfutamában és a B-döntőben is egyaránt 7:61-et teljesített; a 200 méter döntőjében pedig 24:19-cel a második lett. 800-on két BEAC-os atlétanő is indult: Pernesz Zsófia a 7. (2:13.92), Perjés Fanni pedig a 8. (2:16.83) lett. Férfi 800-on Horváth Bálint 1:53.62 – vel a 15. helyet szerezte meg. 3000 méteren Minczér Albert és Dani Áron a 11. (8:18.81) és a 15. (8:53.26) helyen ért célt.

Linz patinás atlétikai csarnoka…Linz patinás csarnoka…