Összetett Fedett OB és Nyílt verseny Budapesten

Az összetett fedett országos bajnokságot Krizsán Xénia és Zsivóczky Attila nyerte; további remek eredmények – köztük két junior országos csúcs- is születtek a SYMA Csarnokban rendezett nyílt nemzetközi versenyen.

Budapest – SYMA Csarnok

A nőknél junior vb második helyezettünk Krizsán Xénia lett a felnőtt bajnok ötpróbában, míg a junioroknál Krucsai Zsanett, az ifjúságiaknál pedig Kovács Emma nyakába akasztották a legfényesebb érmet. A Magyar Atlétikai Szövetségnek adott nyilatkozatában Krizsán Xénia elmondta, hogy az elmúlt két hétben hajlító sérülés akadályozta, így nem tudott száz százalékosan teljesíteni. Férfiaknál hétpróbában Zsivóczky Attila lett a bajnok, aki szintén sérülésen van túl, és szoros csatát vívott a második helyen végző Hódosi Mátéval. A hétpróbázók férfi junior számát Füredi Bence, a hatpróba férfi ifjúsági számát pedig Baráth Ádám nyerte.

A junior csúcsos futó 4X400m-es váltó első váltása – Móricz Bálint és Kemény Dávid  váltanak
A junior csúcsos futó 4X400m-es váltó első váltása – Móricz Bálint és Kemény Dávid „jobbra” (Mérei László fotója)

Az összetett bajnokság mellett egyéb versenyszámokban is versenyeztek a hétvégén a SYMA-ban. A junior vágtaváltó 4X400 m-en új junior fedett országos csúcsot futott: Móricz Bálint, Kemény Dávid, Rády Zoltán, Kiss Csaba (3:17.19). Guba Liliána 200 m-en szintén új junior fedett pályás csúcsot ért el (24.29). Rúdugrásban –hétpróba közben- Szabó Dezső egyéni csúccsal az év legmagasabb ugrását produkálta 520 centiméterrel, míg női 400-on Kéri Bianka futotta az év legjobbját (54.94).

Nyílt SYMA verseny, győztes/legjobb eredmények:

Férfiak

Bézsenyi Gergely 1991 Bp. Honvéd SE 6,90
Bézsenyi Gergely 1991 Bp. Honvéd SE 21,85 (200m)
Milos RAOVIC 1994 SRB 47,45 (400m)
Kiss Gergő Xavér 1995 VEDAC 1:52,55 (800m)
Tábor Miklós 1986 Buda-Cash Békéscsabai AC 3:47,36 (1500m)
Kiss Dániel 1982 Ikarus BSE 7,84 és 7,81 (60 gát felnőtt)
Biró Norbert 1996 Dunakeszi VSE 9,40 (60 gát junior)
Pap Kristóf 1998 Favorit AC 8,79 és 8,58 (60 gát I (ifi.)
Kéri Tamás 1993 IKARUS BSE 4,62 (rúd)
Bánhidi Bence 1989 Postás SE 7,09 (távol)
Lapite Rajmund 1996 FTC 14,31 (hármas)
Kovács Róbert 1986 Buda-Cash Békéscsabai AC 14,28 (súly)
Junior Válogatott (Móricz Bálint, Kemény Dávid, Rády Zoltán, Kiss Csaba) 3:17,19 (4X400m)

Nők

Guba Liliána 1995 Szolnoki MÁV SE 7,74 (60m)
Guba Liliána 1995 Szolnoki MÁV SE 24,29 (200m)
Kéri Bianka 1995 VEDAC 54,94 (400m)
Perjés Fanni 1993 BEAC 2:15,22 (800m)
Kószás Kriszta 1994 Győri AC 4:30,20 (1500m)
Répási Petra 1996 Gödöllői EAC 8,60 és 8,54 (60gát)
Soltész Gréta 1998 Ócsa SE 8,91 és 8,86 (60 gát ifi.)
Jády Zsófia 1991 Zalaszám - ZAC 3,10 (rúd)
Schmelcz Fanny 1992 KARC 6,08 (távol)
Indaia Ivett 92 KARC 12,30 (hármas)
Gyenes Anna 1994 KARC 12,02 (súly)
Gosztolai Mária 1947 VEDAC 9,74 (súly, szenior)
BEAC (Széll Gyöngyi 91, Pernesz Zsófia 90, Perjés Fanni 93, Kenesei Zsanett 93) 4:01,07 (4X400)