úszás oktatás

Úszás, Úszásoktatás
Forum rules
Úszásoktató
Post Reply
juhaszemese
Posts: 1
Joined: 2011 Dec 01 Thu, 2:03 pm

úszás oktatás

Post by juhaszemese »

Három kisgyerek édesanyja vagyok, a két nagyobbikkal - 7 és fél illetve 4 és fél évesek - második éve járunk a Margitszigetre úszni. Én személy szerint nagy híve vagyok az úszásnak, mint sportnak, szerintem a legkiválóbb kezdő sport, és a gyerekeim egész pici koruk óta rendszeresen találkoznak is a vízzel. Szeretném, ha a gyerekek jól meg tanulnának úszni, nem gondolom, hogy élsportolóvá kellene válniuk, de azt hiszem, az úszás jó alap arra, hogy megszeressék és megszokják a rendszeres testmozgást, de ez más sportágakhoz is jól jöhet később. Jelenleg hétfőn-szerdán hordom őket úszásoktatásra, a nagyobbat még pénteken is, tehát ő 3x jár.

Ami miatt Önhöz fordulok az, hogy különösen az elmúlt időszak tapasztalata számomra, hogy rengeteg a gyerek, nagyon sokan vannak egy csoportban, így - érthető módon - nem jut annyi figyelem egy gyerekre. Számomra ez olyan szempontból ad aggodalomra okot, hogy azt láttam, nincs lehetőség a gyerekek hibáit korrigálni, javítani. Az én nagyobbik fiamnál is azt látom, hogy rója a hosszokat, de a lábtempója nem megfelelő, vagy a kartempó korrigálásához sem kapja meg a helyes útmutatást. Amúgy a 3 alap úszásnemben úszik, de még sok hibával, amit nem szeretném, hogy az idő múlásával rögzüljön. Ezen felbuzdulva, kezdtünk el még egy alkalommal járni, ahol viszont személyre szabottan foglalkoznak vele. Itt már néhány alkalom után látható volt az eredmény, azt látom, hogy szépen javítja a hibákat, ahogy ehhez megfelelő instrukciót kap.

Ne értsen félre, nem elégedetlennek szeretnék tűnni, én azt gondolom, hogy a Hajós uszoda dolgozói a lehetőségeikhez képest jól végzik munkájukat, viszont én a gyerekeimet is szem előtt tartva, szeretném, hogy megmaradjon a sikerélmény adta motivációjuk, és megmaradjon a víz és úszás szeretetük. Elsősorban a nagyobbik gyermekemmel kapcsolatosan, én azt gondolom, hogy tudna jobban is haladni (több sikerélménye lenne), ha több instrukciót kapna, vagy olyan helyen úszna, ahol ez folyamatosan megvan. Ha már egyszer csináljuk, akkor szeretném, ha a lehetőségekhez képest a legjobban és szépen meg tanulna úszni.

Igazából aziránt érdeklődöm, hogy a fent leírtak alapján, jó helyen vagyunk-e, vagy más irányban kellene elindulni (nem sima úszásoktatás, hanem egyesület)? Vagy még kicsik a gyerekek és kitartással, türelemmel kialakulnak a dolgok? Mik a lehetőségeink a tovább lépésre? Mik a perspektívák?

Előre is köszönöm türelmét és válaszát, illetve a fentiekkel kapcsolatos tájékoztatást.
Hajnalka
Posts: 2
Joined: 2011 Dec 22 Thu, 3:02 am
Contact:

Re: úszás oktatás

Post by Hajnalka »

Nagy örömmel tölt el ez a szülői hozzáállás. Az úszás helyes technika megtanulásánál valóban nagyon fontos a folyamatos hibajavítás. ELENGEDHETETLEN! Gyakran a csapatomba helytelenül rögzült technikával érkeztek gyermekek… Ebben a korban a legfontosabb a helyes technika elsajátítása (pozitív élmény, sikerélmény, motiváció…) és ezt valóban csak kellő figyelemmel, állandó hibajavítással lehet kialakítani. (pl. egy 20 fős csapatban, ahol az óra fele láb tempó… módszertanilag helytelenül felépített óra… valóban aggodalomra adhat okot. )

Örömmel látom, hogy van szülő, aki erről az oldalról is szeretne belelátni és nem csak elküldi a gyermeket az uszodába. Csak szeptembertől oktatok Budapesten, azelőtt Dél- Afrikában oktattam. Meglepően tapasztaltam, hogy a 4-5 éves korosztályt Magyarországon a partról oktatják nagyon sok helyen. Bárhova is viszik a gyermeket úszni, az alá ne adják, hogy az oktató kintről navigálja a gyermeket a kezdő lépéseknél… Hogy miért? Itt olvashat bővebben ennek az okairól:

http://www.futas.net/hungary/Budapest/u ... oktato.php

További lehetőségeik? Januárba hozzák el hozzám a 7 éves kisfiút oktatásra :) Megnézzük a technikáját. Ha szeretne csatlakozhat a Vasemberkék úszóedzéseihez (7-8 fős csapat). A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy egy (vagy két) alkalommal jöjjön egyéni órára, ahol a technikai részre összpontosítunk. Péntekenként meg csatlakozhatna a Vasemberkékhez úszni.

A kicsiket pedig örömmel látom vízhez szoktatásra az óráimon :smile

Áldott békés karácsonyi ünnepeket kívánok! Hajnalka
Post Reply