gyorsuszas

Úszás, Úszásoktatás
Forum rules
Úszásoktató
Post Reply
gyuribácsi
Posts: 1
Joined: 2010 Sep 29 Wed, 10:53 am

gyorsuszas

Post by gyuribácsi »

70 évesen rendkívül élvezem az erdei (terep) futást, a kerékpározást autóforgalomtól távol, a motorcsonakoktól távoli kajakozást, melyeket heti 2-2 alkalommal mivelem is, de küzködöm az úszással. A mellúszással öregesen , lassan haladok, a hátúszással összevissza kanyargok, a gyorsúszással meg 10 m után halálosan elfáradok, a delfint pedig szerertem nézni!
Kipróbálnám magam egy korosztályos Triatlonon, de az úszás miatt semmi esélyem a teljesítésre!
Van -e valakinek ötlete, mi lenne a teendő? (lehet, hogy az öregedéssel járó bajok végül is vizbe kényszerítenek (térdfájás, viszérbántalom,) addigra jó lenne az uszást is élvezni! :D
ruti
Posts: 6
Joined: 2009 Aug 26 Wed, 7:54 am

Re: gyorsuszas

Post by ruti »

Gyuribácsi

Az úszás csak gyakorlás kérdése, persze jó, ha szakavatott edző segítségével tudod javítani a technikai hibákat. Apróságok is sokat számítanak és soha sem késő tanulni. Én csaknem 50 évesen tanultam meg úszni.
Szeptember 10.-én, vasárnap lesz Győrben a senior triatlon. Fordított sorrendben. Futással kezd (3 km), majd kerékpár(16km) és a végén van az úszás ami csak 300 m. Sajnos kiírást még nem találtam, de utána nézek. Esetleg ki lehet próbálni.

ruti
ruti
Posts: 6
Joined: 2009 Aug 26 Wed, 7:54 am

Re: gyorsuszas

Post by ruti »

a 2009-es kiírás, gondolom az ideiben sincs más, csak a dátum.
http://www.triatlon.hu/files/events/doc ... Gyor_1.pdf
Hajnalka
Posts: 2
Joined: 2011 Dec 22 Thu, 3:02 am
Contact:

Re: gyorsuszas

Post by Hajnalka »

Kedves Gyuribácsi,

jár hozzám úszásra egy 75 éves lelkes sportoló, aki szintén hasonló szinten van úszásból. Lehet hozzá csatlakozni az órára :smile Hajnalka (úszásoktató)
Post Reply