Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Császár Komjádi Uszoda
Úszásoktató
Forum rules
Császár Komjádi Uszoda honlap: Császár Komjádi Uszoda
Úszásoktató
oláhandris
Posts: 86
Joined: 2010 Mar 03 Wed, 2:18 pm
Contact:

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by oláhandris »

Kedves Simmare!

Személyre szabni a szárazföldi edzést attól függően lehet, hogy mik a céljaid az elkövetkezendő időszakban.
-Állóképesség javítása 1
- Erősítés 2
-Lazítás, nyújtás 3
-Gyorsaság, robbanékonyság növelése 4

1. Saját testsúllyal , vagy kis súlyzókkal max 100 as sorozatok, max 10szer

2. Magas súlyokkal 5-10 sorozatok, 3-5 ször

3. Annyi időt szánj rá, mint a szárazföldi edzések összes többi ideje együttvéve, váll, kar, nyak, hátizmok, törzsizomzat, boka,

4. 10es 20 as sorozatok, gyorsan, minél rövidebb idő alatt, egyperces sorozatok minél több darabszámmal

Eszközöket és gépeket is használhatsz különböző izomcsoportok fejlesztéséhez. -görgős pad
-gumikötél
-úszógép
-ugrókötél, medicinlabda, stb.

Minden olyan más sportág is lehet az úszás kiegészítő sportja, ami az ízületek lazaságát, a gerinc és test hajlékonyságát, serkenti, a testmozdulatait és a légzést összehangolja, az úszásodat tudatossággal bővíti.

üdv
O.A.
Balog Ildikó Katalin
Posts: 1
Joined: 2011 Aug 29 Mon, 12:39 pm

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by Balog Ildikó Katalin »

Kedves András!

Saját részemre szeretnék úszó oktatót találni, aki felnőtt úszásoktatást is vállal. Negyvenhárom éves nő vagyok, rendszeresen mozgok (leginkább aerobik) és alapszintű úszástudással is rendelkezem. Mellúszásban már évtizedek óta rendszeresen úszom, de szeretnék hát- és gyorsúszásban is megtanulni. Az idén nyáron ugyan elkezdtem egy magán úszó oktatónál a tanulást, és három hétig minden reggel egy egyórás oktatáson részt vettem, de úgy érzem sok finomítani való van még a mozgásomon, a technikámon. Az alapokat tehát valamennyire már sikerült elsajátítanom hát- és gyorsúszásban is, de szükségem lenne valakire, aki segít a hibák kijavításában.
A megfelelő oktató kiválasztásában kérném szíves segítségét.
Üdvözlettel:
Ildikó
oláhandris
Posts: 86
Joined: 2010 Mar 03 Wed, 2:18 pm
Contact:

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by oláhandris »

Kedves Ildikó!
Én jelenleg a Dagály uszodában oktatok reggelenként, ha felhívsz és pontosan tisztázzuk milyen elvárásaid vannak az oktatással kapcsolatban talán tudok segíteni hogy a legjobbat találd meg. A leveledből nem értettem mit keresel, mik az igényeid, mi az amit eddig nem kaptál meg az oktatóktól. számom 06208085730 üdv Andris
O.A.
oláhandris
Posts: 86
Joined: 2010 Mar 03 Wed, 2:18 pm
Contact:

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by oláhandris »

Tisztelt Érdeklődők!
A Komjádi uszodában megszűnt a felnőtt úszásoktatás a részemről, Jelenleg versenyzőket a Dagályban edzek,
Felnőtt magántanítványokat a NAPHEGY OXYGEN WELLNESS centrumban oktatok. üdvözlettel: Oláh Andris
O.A.
oláhandris
Posts: 86
Joined: 2010 Mar 03 Wed, 2:18 pm
Contact:

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by oláhandris »

Felnőtt Kezdő oktatás a Dagály uszodában, reggel fél-8tól, érdeklődni lehet a : 0620 808573 -as telefonszámon
O.A.
ildike
Posts: 1
Joined: 2012 May 06 Sun, 10:41 pm

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by ildike »

Sziasztok!

Érdeklődnék az Aquafitness-ről. Láttam, hogy 11ezer forint körüli a bérlet rá, nagyon barátságos összeg.
Mikor van nagyjából? Meg milyen? Van hozzá egy telefonszám, de úgy, hogy azt sem tudom kit hívok, és mikor hívom rosszkor nem szeretek telefonálni.
Minden info hasznos.
itt is, vagy a fazekas.ildiko88@freemail.hu ra is

másik kérdés az lenne, hogy ilyen has-mell alá való szivacsot lehet használni nem edzésre menő úszó embernek, tudok úszni, de ha nem a szélén vagyok szeretem ha tuti nem tudok megfulladni :)

válaszokat köszönöm

Ildi
oláhandris
Posts: 86
Joined: 2010 Mar 03 Wed, 2:18 pm
Contact:

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by oláhandris »

Szia Ildi!

Első kérdésedre válaszolva, szerintem nyugodtan hívd a megadott telefonszámot bár mikor, mert hiszen ők azért vannak, hogy neked segítsenek, hogy válaszoljanak a kérdéseidre. Munkaidőben nyugodtan próbálkozhatsz, nem zavarod ezzel őket. Ha meg valaki pont nem ér rá, akkor majd egy következő csengetésre veszi fel.

Másik kérdés: Mi az a has -mell alá rakható szivacs? Az a hosszú kígyó forma, vagy az úszódeszka, vagy az öv, amit magadra csatolsz? Melyikre gondoltál? Vagy egy más fajta eszköz?
Szerintem egy ideig-óráig próbálhatod használni bár melyiket, de biztonságosan csak akkor fogod magad érezni a vízben, ha megtanulsz lebegni a tetején, ha tudatos légzéstechnikával edzed magad arra, hogy mit kell csinálni a víz alatt, ill. a viz felett, ha hozzá idomulva a közeghez, el tudsz lazulni benne.
Remélem valamennyire segítettek a válaszok, sok sikert a további vízi sportoláshoz. szia Andris
O.A.
Bee
Posts: 2
Joined: 2012 Aug 06 Mon, 9:41 pm

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by Bee »

Sziasztok!
Én óvodás korom óta úszok, mindig is jártam foglalkozásokra, edzésekre, de sosem voltam versenyúszó. 4 évig az edzések mellett benne voltam a gimnáziumom úszócsapatában, részt vettünk a budapesti, országos versenyeken B kategóriában. Idén kezdeném az egyetemet Budapesten ,és ahová eddig jártam túl messze lenne, a gimnáziumi csapatban pedig nem úszhatnék, mivel elballagtam. Az lenne a kérdésem, hogy hol tudnék tovább edzeni heti több alkalommal, mert általában erre csak profi versenyzőknek van lehetőségük, én viszont nagyon szeretek úszni, nem szeretném emiatt abbahagyni. A másik kérdésem még az lenne, hogy van-e lehetőség amatőr szinten hosszabb távokra felkészülni, versenyekre járni, én ugyanis a rövidebbeket sosem szerettem igazán, amire mindig is készültünk. Én inkább az edzés kedvéért jártam, a csoportban úszást szerettem. Magamtól nem tudnék úgy úszni, mint amikor az edző hajtott, nem tudnám úgy élvezni.
Nagyon remélem, hogy van még lehetőségem az úszásra, előre is köszönöm :)
oláhandris
Posts: 86
Joined: 2010 Mar 03 Wed, 2:18 pm
Contact:

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by oláhandris »

Kedves Bee!

Van lehetőség a Vasemberek klubjában úszni amatőr-versenyző szinten, heti több alkalommal is a reggeli órákban.

Ha érdekel hívd: Harsányi Zsuzsit 06203888416 vagy
Oláh Andris 06208085730

szia O.A.
O.A.
Bee
Posts: 2
Joined: 2012 Aug 06 Mon, 9:41 pm

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by Bee »

Nagyon szépen köszönöm, akkor majd jelentkezem telefonon :)
Üdv: Bee
zsaki
Posts: 1
Joined: 2012 Aug 20 Mon, 12:05 am

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by zsaki »

Sziasztok!

Gyerek úszást hány éves kortól lehet Nálatok kezdeni? Most 3 éves múlt a kisfiam, és 2 évig jártunk babaúszásra Stoller Katihoz.

üdv
zsaki
abozsvar
Posts: 1
Joined: 2012 Sep 10 Mon, 10:07 am

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by abozsvar »

Kedves Andris,

Tudnál nekem abban segíteni, hogy kihez forduljak a Komjádiban (vagy esetleg Csillaghegyen), ha felnőttként szeretnék megtanulni jobban úszni gyors- és hátúszásban?
Gyerekkorom óta szeretek úszni, de a rosszul megtanult technikák miatt inkább csak mellben úszom, amitől egy idő után eléggé fáj a térdem.

Segítségedet előre is köszönöm!

Üdv,

Ági
oláhandris
Posts: 86
Joined: 2010 Mar 03 Wed, 2:18 pm
Contact:

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by oláhandris »

Kedves Zsaki!

Nálunk felnőttek edzése folyik, de gyermekek úszás oktatását akkor érdemes igazából elkezdeni, ha a tanítvány, már megérti, és meg is tudja csinálni a feladatot amit az edzője kér tőle. Addig az úszás főleg vízhez szoktatás, és játék, onnantól lehet úszástanulásról beszélni. Ez 4-5 éves kor körül szokott elkezdődni. Ha nem szeretnétek abbahagyni a folyamatosságot, hívd Répássy Nórát a Komiban, hogy vállalja e a gyermeket, mert ő az aki kisebb kortól is tart órákat ebben az uszodában.
Kállay Kati néni és Takó Zsuzsa még az aki majd szóba jöhet esetleg.

Minden jót! Andris
O.A.
oláhandris
Posts: 86
Joined: 2010 Mar 03 Wed, 2:18 pm
Contact:

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by oláhandris »

Kedves Abzsovar!

A Csillaghegyi lehetőségeket nem ismerem.
A Komjádiból Bartók Árpádot, vagy Kállay Katalint hívhatod.
Leginkább ilyen ügyben a mi egyesületünket ismerem a Dagályból, ezért a leg biztosab az, ha a délelőtti edzések érdekelnek hívd Oláh Andrist 0620 8085730, ha a délutániak László Bencét 0620 5763161,ők szívesen segítenek ebben.

Szia O.A.
O.A.
martini49
Posts: 1
Joined: 2013 Nov 10 Sun, 1:15 am

Re: Edzések, Úszásoktatás, Nevek és Telefonszámok a Komiban

Post by martini49 »

Sziasztok!
Egy 21 éves egyetemista lány vagyok, és szeretnék úszó edzésre járni.
Gimnazistaként 2évig Szegeden edzettem heti 5ször, de annak már 3 éve. Azóta csak ritkán jutottam le az uszodába. :(
Budapesten a Császár Komjádi uszodába tudnék lejárni heti 3-4szer, leginkább délután.
Szeretném megkérdezni, kit kellene felhívnom, vagy kit ajánlotok?

Köszön előre!
Üdv. Márti
Post Reply