Achillesz ín gyulladás

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
Faramuci69
Posts: 1
Joined: 2015 Sep 28 Mon, 9:26 am

Achillesz ín gyulladás

Post by Faramuci69 »

Sziasztok!

Márciusban kezdtem el újra futni, 45 évesen és közel 100 kilósan. Vettem magamnak egy Asics Kayano futócipőt, amit egy körúti szakboltban javasoltak. 3 hónapig minden szép és jó volt, gyorsan fejlődtem. Volt, hogy már heti 3-szor futottam 10km-t, kb. egy óra alatt. Néha akadályoztak kisebb sérülések, leginkább a hátsó combizmom húzódott meg. Ezután rendszeresen végeztem nyújtó gyakorlatokat a futás előtt, kb 5-10 percig. Leginkább ülve próbáltam előre hajolni a lábamhoz, és ezt váltva kitartottam egy-egy percig. Gyorsan gyógyultam, alig kellett edzést kihagynom. Ezután hírtelen jött az Achillesz fájdalom. Egyik futás után éreztem fájdalmat, de különösebben nem aggódtam. 2 nap múlva megint mentem futni. Sajnos ezután felerősödött a fádalom, de inkább csak a jobb bokámnál. A bal lábammal semmi sem változott. Gondoltam pihentetem, így abbahagytam a futást. Nyáron csak kisebb családi biciklizésekkel terheltem, igyekeztem pihentetni. Reggelente nagyon merevnek érzem a sarkam az első lépéseknél, és fáj az Achilleszem. Sajnos eltelt négy hónap, és még mindig gyulladt az Achillesz inam, így el kezdtem komolyabban foglalkozni vele. Szerencsére még nem tapasztaltam, hogy csontkinövésem keletkezett volna. Naponta kétszer dörzsölök be fekete nadálytő kivonatot tartalmazó krémet, és elkezdetem lépcsőn állva nyújtani az Achilleszemet. Mezítláb "láb újra" állok, majd leengedem a vízszintes alá a sarkam.
A bennem felmerült kérdések:
Naponta hányszor kellene ezt a gyakorlatot végeznem, és milyen hosszan? Váltott lábbal, vagy kezdetben akár két lábbal egyszerre is jó?
Fontos lenne nyújtanom a vádlimat is?
Milyen krémet lenne érdemes használnom, akár konkrétan melyik gyártóét?
Mikor kezdhetnék újra futni? Szükségem lenne "fogyasztó" mozgásra.
A lökéshullám terápiának lenne értelme? Esetleg a vádlimat kellene masszíroztatnom?
Esetleg milyen terápia vagy gyógyszeres kezelés segíthetne felgyorsítani a gyógyulási folyamatot?
Mivel ülő munkát végzek, egy irodában gyakran viselek kemény talpú cipőt. Olvastam, hogy van akiknek segített a speciális talpú cipő. Ilyenkor is lenne értelme az ívelt talpú cipők?
Hova forduljak szakemberhez (Óbudán lakom), ha nem feltétlenül egy menő magánklinikára szeretnék bejelentkezni?

Üdv,
András
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Achillesz ín gyulladás

Post by Éngyógytornám »

Kedves András!

Én amit látatlanban ehhez hozzá tudok tenni, már leírtam a korábbi hozzászólásokban.
Mások konkrét élményei lelkesítőek és tanulságosak lehetnek. De az az érzésem, hogy nagy a kockázata annak, ha valaki más története alapján próbálod megoldani a saját problémádat. A "személyes" okokat kell megtalálni és a te alkati sajátosságaidat figyelembe véve kidolgozni a terápiát.

(Az ember magát nem szokta ajánlani, olyanhoz fordulj akit nem csak ajánlanak hanem te is meg tudsz bízni benne.)

Mielőbbi gyógyulást, üdv:
Locked