medencecsonti fájdalom

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
Marianna16
Posts: 1
Joined: 2015 Oct 16 Fri, 11:31 am

medencecsonti fájdalom

Post by Marianna16 »

Kedves Barna !

Kb. két hete kezdődött, hogy futás közben már elkezdett fájni a szemérem-medencecsontom és futás után ez átterjedt a bal combomra is. Futás után menni nem bírtam már ... de azért csináltam a heti programomat, 4-szer futok és mellette kondizgatok.
Az utolsó futásom után komoly fájdalmaim voltak, menni alig birok. Most fájdalomcsillapitón élek.

Lehet van összefüggés, hogy én nyáron kezdtem el futni ( már 20 éve rendszeresen sportolok , csak statikus , súlyzós mozgást ) és jól is ment, mig le nem sérültem.... boka sérülés, gipsz...minden volt. 5 hét kényszerpihenő.
Tanultam hibámból és személyi edzőt keresetem , hogy irja az edzéstervemet.
Jól is ment az első 3 hétben amikor kezdődött ez a bokasérülésemhez hasonló medence-és környéke fájdalom .
Talán ott is megerőltettem vagy szalagsérülés?
Vagy csak szoknom kell a futást?

Köszönettel

Marianna
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: medencecsonti fájdalom

Post by Éngyógytornám »

Kedves Marianna,

számtalan oka lehet, a banálistól az odafigyelést kívánóig.
Az biztos, hogy az edzéstervnek változatosnak kell lennie és nem csak futásos feladatokból állnia. Tekintettel a volt bokasérülésre, helyre kellene állítani a két oldal szimmetriáját, ami ilyenkor - ha másért nem a kompenzáció miatt - megbomlik. Ha van személyi edzője akkor van kontroll, hogy helyes tartással fut-e és helyesen végzi-e az egyéb gyakorlatokat. Nem a súly, nem a táv, hanem a változatos mozgás a lényeg.

Ha ez nem hoz eredményt, akkor meg kellene vizsgáltatni a csípőízületet és 1-2 speciális tesztet elvégezni. Egyelőre edzőjével közösen az Ön visszajelzéseit figyelembe véve állítsák össze és végezzék a mozgásprogramot. Néhány héten belül kiderül, hogy jó irányba mozdul-e a folyamat.
Locked