Terd fajdalom

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
David25
Posts: 1
Joined: 2016 Apr 09 Sat, 11:11 pm

Terd fajdalom

Post by David25 »

Jonapot kivanok! en egy olyan problemaval kapcsolatban kernem a velemenyuket h nekem futas kozben fajdalom jelentkezik a terdem kulso reszen, van h a fajdalom mar egy-ket kilometer utan jelentkezik van h kesob ,es altalaban egy max ket napig tart. Mar kb. Egy eve futok es odaig nem is volt baj amig par honapja megnem probalkoztam egy felmaratonnal ott jelentkezet eloszor a fajdalom es azota is tart probaltam pihentetni kihagytam ket hetet de a fajdalom meg mindig jelen van.
Valaszat elore is koszonom
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Terd fajdalom

Post by Éngyógytornám »

Kedves Dávid!

A mi oldalunk és a világháló is tele van általánosan adható tanácsokkal. Azt viszont soraid alapján nem tudom megmondani, hogy esetedben mi volt az a "csepp" ami elindította a panaszokat. Sokszor nüanszokról van szó, amik addig nem okoznak gondot amíg nem nő a terhelés egy bizonyos szint fölé. Illetve sok "apróság" együttes jelenlétéről (testtartás, lábfelépítés, technika, stb.). Ha ezekhez hozzájön valami nem várt esemény, akkor az fájdalom formájában jelentkezik.

Ez azt jelenti, hogy több dolog is lehet ami már eddig sem volt optimális, csak trigger vagy utolsó "csepp" híján eddig nem derült ki. Ugyanakkor a "hirtelen" panasz lehet makacs. Ilyenkor az okok feltárása és a kísérletező mozgás/futás segíthet. Lehet, hogy furán hangzik de a hibák kijavításával, a nagyon változatos de mértékletes edzéssel a panaszok szűnhetnek.

Szép hétvégét, üdv:
Locked