Kulso terdfajdalom

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
lacika2727
Posts: 1
Joined: 2016 May 21 Sat, 10:39 am

Kulso terdfajdalom

Post by lacika2727 »

Kedves olvasok,

Segitsegre lenne szuksegem kulso (hatso) terdfajdlommal kapcsolatban.Gyerekkoromtol aktivan sportolok, futball, kezilabda, futas, minden ami a terdet terheli. KB 7 eve kezdodotek terdfajdalmaim a terd hatso reszeben hajlitas soran de nem sportolas kozben viszont mindig utanna. Sportolas koveto napokban komoly nehezseget jelent legugolni majd felallni, inkbb felallni. Egy par napon belul mindig elmulik, sokszor kitolodik 4-5 napig is, de eddig rendbe jott, viszont mostanra elertem a szintet amikor mar minden hajlitas soran erzekeny. 35 eves vagyok, nem hittem volna hogy ennyi idosen az allando lehet, ezert orvoshoz fordultam, rontgen, MRI utan se tudtak sokat megallapitani, fizioterapiara kuldtek ami segit aznap de masnap kb ugyan ott vagyok. Jelenleg is sportolok es nem tervezem abba hagyni, segitseg kellene. Amit tudni kell hogy ngyon merevek a labaim,nem tudom ez mennyire allhat a gond hattereben. A masik hogy testalkatom eleg vekony,azt hallottam hogy a "gyenge lab" is problemat jelenthet. Kezdjek edzeni labizomra, nyujtsak, pihenjek, terheljem? Kerem segitsenek, nem akarom elfogadni a jelenlegi allapotot!!!
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Kulso terdfajdalom

Post by Éngyógytornám »

Kedves Laci!

Megértem az aggodalmad, ami soraidból érződik.
Talán most bármit szívesen kipróbálnál, amivel másnak pozitív tapasztalata volt. Lehet be is jön. Viszont ami másnál működött annak nálad lehet kockázata. Én mindig óvatos lennék az ilyen ötletelésen alapuló kezelésekkel. Írsz alkati adottságokról, amiket mindenképp figyelembe kell venni, pont úgy mint az aktuális állapotod. Egy ilyen rehabilitációra nem az sztk fizioterápia a legalkalmasabb. Viszont vannak szakemberek akik ezzel foglalkoznak. Nem te vagy az egyetlen sportoló akinél ilyen problémákat kell megoldani. Szerintem keress valakit aki sportolókkal foglalkozik. Nem tudom merre laksz, ha Budapest is szóba jön, én is szívesen segítek.

Üdv:
Locked