Haránt boltozat probléma

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
Ada69
Posts: 1
Joined: 2016 Dec 14 Wed, 12:20 pm

Haránt boltozat probléma

Post by Ada69 »

Kedves Barna!
Egy ideje észrevettem, hogy a jobb lábamon az öregujjam befelé áll. A talpamon is azon a részen van bőrkeményedés, ami szintén a haránt boltozat süllyedését mutatja. Futogatok, 8-10km-t heti kb 3 alkalommal. A cipőmben Sidas betét van, enélkül azonnal fáj a forgóm, bármilyen csúcs cipőben is.
Szándékomban áll szakembert felkeresni -most azt hiszem, meg is találtam:) - de addig is - bár szkeptikus vagyok, vettem egy éjszakai tépőzáras korrigáló sínt. Na most eddig nem fájt nekem ez a dolog, de mióta elkezdtem használni ezt az eszközt, 3-4 óra múlva felébredek a hasogató fájdalomra, és le kell vennem. Kb egy hétig használtam, de azt tapasztalom, hogy mintha be is lenne gyulladva tőle a valgus. Nem tudom, hogy a fájdalom hozzátartozik-e a hatásmechanizmushoz, de egyelőre nem merem tovább használni. Mi a véleményed?
Attachments
IMAG3624_c.jpg
IMAG3624_c.jpg (50.68 KiB) Viewed 14098 times
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Haránt boltozat probléma

Post by Éngyógytornám »

Kedves Ada69!

Köszönöm a leírást és a képet. Ez segítség, hogy mire találkozunk át tudjam gondolni.

Ui.: egyelőre ne használd.
laclaclac
Posts: 1
Joined: 2017 Oct 05 Thu, 3:00 pm

Re: Haránt boltozat probléma

Post by laclaclac »

Kedves Barna,
Nekem is haránt boltozat problémám van a jobb lábamon, az öregujjam még nem áll ennyire befelé.A lábam 2. ujja az öregujj mellett leér és ha jól sejtem be van gyulladva. (Autóban gázadáskor érzem a sportcipő talpán keresztül.) Lábujjaim össze-vissza állnak, nem a 3. ízületek egyenes folytatásai. Lúdtalpbetétet hordok, ami túrázáskor is a túracipőmben van. Érdeme lenne sportbetétre váltani?
Azt vettem észre, hogy a haránt boltozat-kezdődő bütyök probléma miatt a járásom is megváltozott, kímélem a jobb lábam, így a bal csípőmön egy izom meghúzódott szerintem emiatt. Elég régóta fennáll, ülésnél is kényelmetlen
Az a kérdésem, hogy mit tudok a bütyök és a 2. lábujj 3. perce-lábközépcsont csatlakozásánál megjelenő fájdalommal kezdeni?
A bütyök kialakulását tornával meg tudom előzni? a torna lényege az öregujj és a 2. lábujj távolítása?
Interneten kaphatók mindenféle gyógyászati segédeszközök nappalra és éjjelre az öregujj irányban tartásához. Ezek mennyire hasznosak? pl. Valgosocks, lábujj távolság tartók
Mit tudnál ajánlani?
A biomechanikai vizsgálat mit takar? Az eredményét mire tudom használni?
Hagyományos gyógytorna tud a haránt boltozat, lúdtalp és esetlegesen kezdődő térd, csípő problémára megoldást?
Köszönöm a segítséget.
Üdv,
Laci.
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Haránt boltozat probléma

Post by Éngyógytornám »

Privát leveledre reagálva válaszoltam.
Locked