Fájdalmas csomó az Achillesz inon

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
Katona László
Posts: 1
Joined: 2013 Oct 16 Wed, 6:02 pm

Fájdalmas csomó az Achillesz inon

Post by Katona László »

Kedves Hollós Barna!

Hetek óta kínlódom a bal lábammal : van egy fájdalmas csomó az Achilles-ín közép táján.
Utána néztem - ezért tudom - hogy többek között helytelen lábbeli viselése is kiváltó ok lehet.
Nos, én június közepétől ( azaz negyedik hónapja!) minden nap egy 8 km-es gyalogsétát teszek a mellettünk lévő erdő útjain, mégpedig m e z t é l l á b ! Már nagyon megszoktam ( kellően meg is vastagodott - és persze ki is repedezett - a talpam) Ezzel nem dicsekedni akarok, csak jelezni, hogy nálam nem állhat fenn a nem megfelelő cipő által kiváltható sérülés, hiszen az őseinkhez hasonlóan mezítláb róttam a kilométereket : automatikusan részesülve pl. a talpmasszázs áldásaiban az utamon előforduló rögökre/ágakra/gallyakra/kövekre/hantokra stb, lépések során!( tüskék is előfordulnak de már fel sem veszem : kihúzom és tovább!)
Pár hete jelentkezett a csomó/a fájdalom. Nem emlékszem semmiféle extrém kiváltó okra : rándulásra,megbicsaklásra.
Eleinte jegeltem, újabban egy PASTACOOL nevű kenőcsöt alkalmazva dunsztolom éjszakára. Reggelre a csomó megléte mellett elmúlik ugyan a fájdalom, de ha újra sétálni indulok, akkor a visszaúton ( kb 4 km után) már fájdalmasan sántikálok! Azaz ha nem használom, nem fáj!
Ezen azért változtatni szeretnék, mert használni akarom a lábam a napi 8/10 km megtételére. Ráadásul egy természetjáró csoport tagjaként - nagy sajnálatomra - ki kellett hagynom az éppen ezen a hétvégén esedékes ígéretes túrát is ( kb. 10 km )

Kérem szíves válaszát , esetleges therápia megadását.
Kérdezem továbbá, hogy a közelben lévő Komáromi Termálfürdő látogatása javíthatna-e ( lévén mozgásszervi betegségekre ható gyógyvíz) az állapotomon, vagy - ez egy gyulladás lévén - éppenséggel ellenjavallt!

Köszönettel várom szíves válaszát
Zsuzsi
Posts: 1
Joined: 2013 Dec 08 Sun, 12:29 am

Re: Fájdalmas csomó az Achillesz inon

Post by Zsuzsi »

Udv Mindenkinek,

Nekem is hasonló a problémám, a jobb lábamaban a vádlim kozepén (ahol három izom találkozik), képzodott egy csomó.
Pihentetem, azaz tobb mint egy hónapja nem futok, viszont semmit nem javult. Menni kell, úgyhogy nem 100% pihenés.. Jártam csontkovácsnál, csináltattam MR-t, orvos szerint semmi bajom :roll:

Ha valaki megtalálta a probléma megoldását, szívesen meghallgatom...

Koszi!
Zsuzsi
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Fájdalmas csomó az Achillesz inon

Post by Éngyógytornám »

Kedves László, Zsuzsi!

A csomó lehet valamilyen belgyógyászati okra visszavezethető is. De ha a terhelésben keressük az okot, akkor nem csak a cipő, a kilométerek száma számít. Hanem a boka ki illetve bedőlésének mértéke, az inak feszessége és a testtartás is. A mezítláb mozgást remek dolognak tartom! De attól még az előbb említett dolgok ha nem megfelelőek okozhatnak problémát. Viszont lehet mezítláb olyan mozgásprogramot végezni ami korrigálhatja a lábstatikai, tartásbeli, flexibilitásbeli problémákat. Ehhez azonban nem elég csak a futás vagy gyaloglás.
Első lépésben azonban azt kell tisztázni, hogy terhelésből, statikai eltérésből vagy egyéb okból származik-e a csomó illetve panasz.
Aztán jöhet az egyéni mozgásprogram. És azt kiegészítve ha kell kinesiotape, esetleg talpbetét stb.

Ha gyulladás áll fenn akkor a termál vizeket hanyagolnám. Egyéb esetben viszont a gyógyvizek illetve az azokban való mozgás hasznos lehet.

Elnézést a megkésett válaszért. Remélem, hogy hosszútávon sok örömük lesz a még a futásban, gyaloglásban, cipőben, mezítláb egyaránt.
Cagatey01
Posts: 1
Joined: 2014 Dec 23 Tue, 8:30 am

Re: Fájdalmas csomó az Achillesz inon

Post by Cagatey01 »

Autó balesetben sérültem meg,a külboka és sarokcsontom tört el a csuklóm mellett. Nem műtötték. 6 hétig volt fekvőgipszem,majd levétel után nem kaptam járót. A csuklómmal nincs gond,a lábammal annál inkább. A bokámat tornáztatom(lábfej fel-le,oldalra,körzés,persze amennyire engedi,légbiciklizés),de a legkisebb terhelésre őrületes nyilalást érzek benne. Mankóval sem tudom terhelni,vízben sem. Járok gyógytornára,de csak azt hajtogatják,hogy menni kell,de nem bírom egy picit sem terhelni. Mit tudnék tenni,hogy újra járjak?
KaZama
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Fájdalmas csomó az Achillesz inon

Post by Éngyógytornám »

Kedves KaZama!

Köszönjük, hogy megtiszteltél kérdéseddel.

"Sajnos" minden terápiás viszony alapja a kölcsönös bizalom. Ha úgy érzed, hogy nem jó úton jársz, illetve a gyógytornászod nem a te visszajelzésed alapján tervezi a tréningeket, akkor biztosan nem vagy jó helyen.
A másik "sajnos", hogy egy ilyen rehabilitációs programot nem lehet intereneten, fórumon keresztül irányítani.

Én először azt deríteném ki, hogy mi akasztja meg a fejlődést, mi az akadálya az újbóli terhelésnek. Aztán jöhetnek a gyakorlatok és manuális technikák. Ahhoz, hogy "menni tudj" rengeteg előkészítő feladatot lehet és kell elvégezni. Egy ilyen sérülés/baleset után ha nem lenne komplikáció, akkor is érdemes lenne ezeket a tréningeket elvégezni. Egyszerűen azért mert ilyenkor a szervezet finom védelmi, érzékelési rendszerei meggyengülnek és ha újra sportolsz, könnyebben sérülhetsz.

Ha szívesen részt vennél egy tervezett, rád adaptált rehabilitációs programban, én is szívesen segítek (barna@engyogytornam.hu)!
Az önálló gyakorlásnál egyelőre maradj azoknál a feladatoknál amik nem okoznak fájdalmat. Nyilván lehet olyan ami kicsit kellemetlen de a fájdalom provokálását és az egyre erősödő fájdalom melletti gyakorlást nem tartom célravezetőnek.

Tarts ki, -gondolom a futás révén kerültél erre a fórumra- és kívánom, hogy mielőbb a hátad mögött tudhasd a sérülést!
Locked