Boka izomzatának erősítése

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
macsek0317
Posts: 1
Joined: 2014 Apr 07 Mon, 3:38 pm

Boka izomzatának erősítése

Post by macsek0317 »

Kedves Barna!

Egy elég speciális dologban szeretném a segítségét kérni - fiamnál agytörzsi tumort diagnosztizáltak, minek következtében lebénult fél oldalra teljesen, másik oldalra csak részlegesen.
Hála az égnek javulunk, ahogy húzódik vissza a tumor, jönnek vissza a funkciók. Most viszont kicsit megakadtunk - a tumor miatti bénulás ugyanis inkább görcs, iszonyat erős. A jobb lábában ez két napja feloldódott, de hónapokig görcsös bénulásban levő boka nagyon legyengült. Nem tudja megtartani magát álláskor. És itt a főgond - mert olyan gyakorlatok kellenének, amik egy járni még nem tudó, magát megtartani nem képes személynek is használhatóak. A talpon állás megy, a lépés nem.
Van a kórházban gyógytornász, de ilyen speciális gyakorlatot nem mutatott.

Nagyon szépen köszönjük előre is!!!
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Boka izomzatának erősítése

Post by Éngyógytornám »

Kedves Macsek!

Nagyon sajnálom ami a fiával történt.
Szívesen segítek is bármiben amiben tudok de talán Ön is érzi, hogy komolytalan lenne egy ilyen speciális helyzetben, látatlanban, ráadásul más kollégák munkájába belefolyva terápiát javasolni. Ha ott tartanak a rehabilitációban és kíváncsiak a véleményemre keressenek meg és akkor mindent meg tudunk beszélni! Itt megtalálja az elérhetőségeimet: http://www.engyogytornam.hu

Még egyszer, mielőbbi gyógyulást!
És ha szabad még egy megjegyzést, jelenleg próbáljanak a kórházi teammel értekezni valamennyi felmerülő kérdéssel kapcsolatban, vagy ha ez nem lehetséges, akkor olyan helyet keresni ahol komplexen átveszik fiúk kezelését és önök is bizalommal tudnak lenni. Tapasztalatból mondom, hogy a terapeutákkal való bizalmi viszony legalább annyit számít mint az egyéb technikai és egyéb körülmények.

Üdvözlettel:
feeldood
Posts: 1
Joined: 2014 May 07 Wed, 3:40 pm

Re: Boka izomzatának erősítése

Post by feeldood »

Jó nekem a Adidas Kanadia 6?

háturol nézed a jobbi oldal rész kisebb a vastagsága és a baloldal vastagabb.
Lásd a képen http://s1266.photobucket.com/user/world ... 4_4061_zps..
http://www.trailrunningreview.com/es/Ad ... a_5_TR/REV..
Az én lábam jobb oldarol kopik hamar és azt akarom tudni hogy ez a cipő jó nekem?

Terep futásra szeretném használni.
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Boka izomzatának erősítése

Post by Éngyógytornám »

Szia!

A linkek nem nyílnak meg, de téged nem ismerve úgyse tudnék mást mondani mint, hogy hagyatkozz a komfortérzetedre és eddigi cipős tapasztalataidra.

Sikeres vásárlást!
zohaa
Posts: 1
Joined: 2014 Oct 07 Tue, 11:47 pm

Re: Boka izomzatának erősítése

Post by zohaa »

Picit bonyolult eset vagyok....már sok évvel ezelőtt kiderítették, hogy harántsüllyedésem van... elkezdtem használni számítógépes talpbetétet a futócipőmbe is. Aztán az egyik cipőm feltörte a lábam rendszeresen, így kivettem belőle a betétet. Pár hónap után jött a sarokcsontgyulladás, meggyőződésem, hogy ez volt az oka. Ezután az egész talpam fájt, reggelente most is, amíg be nem melegszik. azóta azért futok tovább, a cipőmet lecseréltem és szendvics lúdtalpbetétet is teszek bele. Az egyik doki mondta, hogy a számítógépes talpbetét kevés az én esetemben, mert befelé dől a bokám, de a magas lábfejem miatt ez a talplenyomatomon nem látszik. Most elkezdett fájni a belső bokám, szerintem szintén ebből az okból kifolyólag... :( A kérdésem az lenne, hogy mit tegyek....esetleg hol lehet valami nagyon speciális talpbetétet készíttetni? :?:
Nagyon köszi a választ!!! :)
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Boka izomzatának erősítése

Post by Éngyógytornám »

Kedves Zohaa!

Ha nagyon speciális talpbetétet szeretnél írj a barna@engyogytornam.hu címre és megadom egy talpbetétkészítő címét. Vele aztán meg tudod beszélni a speciális igényeket.

Üdv:
Locked