Külboka törés utáni rehabilitáció

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
chanibija
Posts: 1
Joined: 2014 Aug 11 Mon, 12:30 pm

Külboka törés utáni rehabilitáció

Post by chanibija »

Kedves Barna!

2014. június 13-án műtöttek Weber B külboka töréssel. Karmos lemez kaptam, majd 5 napra fekvőgipszet, utána bokarögzítőt 8 hétre (szabadságok miatt). Ezalatt az időszak alatt egyáltalán nem állhattam a lábamra, a rögzítőben viszont mozgattam folyamatosan. Augusztus 6-án voltam kontrollon, minden rendben volt, azóta terhelhetem a lábam (két hét alatt kellene elérnem a teljes testsúlyomat és hogy mankó nélkül közlekedhessek). Heti 3x járok gyógytornára, a többi napon otthon tornázom. A kérdésem az lenne, hogy mennyire ellenjavallott ilyenkor az úszás (strandon, Balatonban, tengerben)? A műtéti heg már kb nem is látszik, nem amiatt kérdezem. Eltérő véleményeket hallottam az orvostól és a gyógytornásztól (orvos:mehetek, értelemszerűen nem órákig, gyógytornász: még legalább egy hónapig nem) és nem igazán tudom mitévő legyek. Tekintve, hogy nyár van, borzasztóan tudnék örülni akár 5 perces időtartamoknak is, amit a vízben tölthetek, de ha árt, akkor természetesen nem teszem. Neked mi erről a véleményed? Ha nem úszhatok, akkor miért nem, és előreláthatólag még meddig nem?
A gyógyulás eddig abszolút panaszmentesen zajlott, a gyógytorna is jól megy, nem is nagyon dagad be a lábam a közel 1 óra végére és a langyos-hűvös vizes lábfürdőnél sem tapasztaltam semmi furát.
Köszönöm a segítséget!
Bija
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Külboka törés utáni rehabilitáció

Post by Éngyógytornám »

Kedves Bija!

Elnézést, hogy most írok de internetmentes helyen voltam eddig (még mindig van ilyen :smile )

Én az orvossal értek egyet, szerintem is mehetsz. Más a fürdés, hűsölés meg a mozgás és sport. Az előbbi mehet, az utóbbi betartva a terapeuta útmutatásait kezdődhet. Szerencsére a vízben ha nem kifejezetten erőből/erőltetve mozogsz, akkor nem hiszem, hogy veszélynek tennéd ki magad.

További szép nyarat!
009hnoor
Posts: 1
Joined: 2015 May 05 Tue, 6:25 am

Re: Külboka törés utáni rehabilitáció

Post by 009hnoor »

Heti 3x járok gyógytornára, a többi napon otthon tornázom. A kérdésem az lenne, hogy mennyire ellenjavallott ilyenkor az úszás (strandon, Balatonban, tengerben)? A műtéti heg már kb nem is látszik, nem amiatt kérdezem.
NOOR
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Külboka törés utáni rehabilitáció

Post by Éngyógytornám »

Szerintem emiatt nem kell lemondanod a lubickolásról :)
Locked