Nagylábujj gyulladás

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
neva91
Posts: 1
Joined: 2015 Apr 05 Sun, 9:07 am

Nagylábujj gyulladás

Post by neva91 »

Kedves Hollós Barna!

24 éves, napi 8 órában "szaladgálós" , erős fizikai munkát végző lány vagyok.
Több hónapja fennálló panaszommal kapcsolatban szeretnék Önhöz fordulni. 4 hónapja a jobb nagylábujjam hirtelen bedagadt, bevörösödött és zsibbadó, szúró fájdalmat éreztem. Tapintásra meleg volt.
Sebészeti szakrendelésről röntgenre küldtek, ahol semmilyen eltérést nem állapítottak meg. A sebész szakorvos Pholgosam kenőcsöt és Xilox granulátumot írt fel, valamint laborvizsgálati eredményeim gyulladásra utalnak, melyre a Suvillan tablettát kaptam. A köszvényt a laboreredmény kizárja (Húgysav serum: 117umol/l). A gyógyszereket, illetve kenőcsöt rendszeresen alkalmaztam, de panaszaim a mai napig fennállnak.
Fizikai terheléskor és járáskor fokozódik a fájdalom. A körzeti orvos és a sebész szakorvos már tanácstalan,csak a gyógyszerek folytatását javasolják.
Abban kérném a segítségét, tanácsát, hogy milyen szakorvoshoz fordulhatnék még ilyen "különleges" tünetekkel.


Előre is köszönöm segítségét, Üdvözlettel: Nagy Éva
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Nagylábujj gyulladás

Post by Éngyógytornám »

Kedves Éva!

Köszönöm a bizalmat. Egész nap gondolkodtam a leírtakon de ha a két orvos látva sem tud "okos" lenni én sem merek látatlanban sokat mondani.
Az biztos, hogy ezeknek az elhúzódó fájdalmas állapotoknak gyakran van kisebb, nagyobb pszichoszomatikus hátterük is. Erre nem valószínű, hogy az említett szakterületek gondolnak.
Az is biztos, hogy gyakran valamilyen biomechanikai "hiba" is fennáll, ami miatt elhúzódik vagy könnyebben kiújul a fájdalom.

És, hogy egy harmadik biztosat is említsek :)
minél inkább krónikussá válik egy ilyen állapot, annál több információra van szüksége a terapeutának, nem csak az adott fájdalmas területről, hanem Önről, az egész emberről.

Ha gondolja szóban folytathatjuk még a dialógust! Üdvözlettel:
Locked