Nagylábujj fájdalom

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
DeLune
Posts: 1
Joined: 2015 May 09 Sat, 10:11 pm

Nagylábujj fájdalom

Post by DeLune »

Kedves Barna,

lassan egy éve kezdődött, mikor lábujjhegyre állásnál, vagy magassarkú viselésekor a bal lábujjam tövénél rettentő szúró fájdalom jelentkezett, külsőre semmi nem látszódik, nem piros, nem meleg, de van mikor éjszaka is felébredek, mert úgy dönt beleszúr.. Az ortopédián azt mondták, hogy lúdtalp és betétet írtak fel, amit én azóta is hordok, de a helyzet változatlan, lépcsőn lefelé menet, bármilyen terhelés esetén még mindig fáj.
Kenegettem gyulladáscsökkentővel (lóbalzsam, voltaren, ibuprophen), de nem túl sok eredménnyel.

Egyre kellemetlenebb, és mivel már akaratlanul is alig terhelem, a bokám is fájni kezdett:(

Előre is köszönöm a tanácsát!

Üdvözlettel, Veronika
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Nagylábujj fájdalom

Post by Éngyógytornám »

Kedves Veronika!

Sajnos látatlanban nem tudom megmondani az okot. Annál is inkább mert ha annyira triviális lenne, akkor azért az ortopédián se titkolták volna el. Bár amit leír abban lehet része a lúdtalpnak, de nem valószínű, hogy az a fő ok. Lábfelépítés, alkat, életmód, belgyógyászati állapot, stb. mind egyre nagyobb jelentőséggel bír, ahogy kezd krónikussá válni egy probléma. A lassan egy év már annak számít. Ezért írtam, hogy megvizsgálva lehet felelősséggel nyilatkozni...

Üdvözlettel:
Locked