Sípcsonti oldalszalag fájdalom

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
GaborZsolt
Posts: 1
Joined: 2015 Jun 12 Fri, 12:18 pm

Sípcsonti oldalszalag fájdalom

Post by GaborZsolt »

Kedves Barna!
Tanácsát szeretném kérni. Történetem szinte általános, ahogyan olvasgatom a fórumot. Fiatalon kosárlabdáztam, majd kocogtam, és 37 évesen 4-5 év kihagyás után újra elkezdtem futni, úgy fél éve. Először csak 3km -ert ,majd ez szép lassan felkúszott 6,5-re, nyugis tempóban ,olyan 45perc alatt. Ebből 2km aszfalt ,többi salak. Elég problémamentesen ment. Egyszer csak kipróbáltam a terepfutást. Könnyű terep általában,eredi homokút ,viszont egy 800m-es szakaszon komoly meredekségű emelkedőkkel-lejtőkkel. Nagyon tetszett , pár alkalom után feltornáztam a futásidőt 1 órára. Ezt aztán 2 naponta futottam. Egyik futás végén éreztem enyhe fájdalmat a térdkalácsom alatt az elülső- belső oldalon,de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget,bár a fájdalom jelzésértékűként megmaradt a pihenőnapon is . Másnap újra futottam ,majd az 1 órát már nem bírta végig. Sétálnom kellet, annyira fájt. Ez úgy 5 hete történt. Aztán pihentettem, krémeztem, mivel nem múlt a fájdalom voltam sebésznél,aki ránézésre megállapította a fent nevezett szalag gyulladását.Adott gyulladáscsökkentőt ,beszedtem. A fájdalom csökkent valóban ,sőt néha nem is érzem, de folyamatosan krémezem ,és ránézésre még mindig duzzadtabb mint a másik lábam ugyanott. Újra futok ,igaz most csak fél órákat merek ,azt sem terepen,és ritkábban. Több nem hiszem ,hogy menne . Futás közben nem zavar, viszont másnap tompa fájdalommal jelzi ,hogy nincs minden rendben. Bízok benne ,hogy egyszer elmúlik, de úgy tűnik magától nem fog. Bemelegítek-nyújtok-cipőm is megfelelő (szerintem). Esetleg tudna-e segíteni ,hogy merre induljak, mit tegyek?
Köszönöm szépen előre is!
Üdvözlettel: Zsolt
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Sípcsonti oldalszalag fájdalom

Post by Éngyógytornám »

Kedves Zsolt!

Köszönöm a bizalmat.
Ha nincs rá mód, hogy személyesen is találkozzunk, akkor az "orvosi" részre távolból nehéz lenne felelősséggel bármit is mondani.
Egy vizsgálat során derülnek az alkati adottságok, gyenge pontok, hajlamosító tényezők nem beszélve az egyedi mozgás mintákról. Ezek mind okozhatnak hasonló panaszokat anélkül, hogy bármi komolyabb probléma lenne a háttérben. Persze ezek "kezeletlenül" hagyása pont elég ahhoz, hogy elrontsák a futás/mozgás okozta örömet és sikerélményt.

Az edzésmódszerekre nézve biztos, hogy a változatosságra kellene törekedni. Nem a táv és nem az idő számít, hanem sokkal inkább az, hogy aznap hányféle feladatot végzett el. Ezek lehetnek agilitás, egyensúly, ugró, sőt egyéb gimnasztikai feladatok is. Ha tud olyan feladat csokrot összeállítani amit nem kísér fájdalom, akkor azt lehet folyamatosan, most is végezni.
Két edzés között pedig érdemes ha lehet minél többször 1-1 laza átmozgató feladatot beiktatni.

Ha végképp semmi nem hoz eredményt, akkor esetleg meglehet próbálni egy talpbetéttel minimálisan módosítani a terhelési viszonyokat.

Ha elakadsz nyugodtan keress, üdv:
Locked