részleges bokaszakag szakadás

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
eusebia32
Posts: 2
Joined: 2015 Jul 07 Tue, 11:28 am

részleges bokaszakag szakadás

Post by eusebia32 »

Kedves Barna!

Most lettem a sebészetről az internetre irányítva. :? Április 23-n sérült meg a bokám, miközben gyermekeknek foglalkozást tartottam. Másnap megröntgenezték és gumispólyát írtak fel. Visszamentem az orvoshoz 5 nap múlva, h nem javul a lábam. Mondták, hogy ennek idő kell legalább 3 hét, legyek türelmes. 2 hét után, amikor még mindig nem tudtam lábra állni és instabil volt a bokám visszamentem. Akkor mondta, az orvos, hogy kell a bokarögzítő és nem elég a pólya. A sérülés óta eltel 2,5 hét. A rögzítőt levettem az előírt 4 hét után, de még rögzítőben is fájt a lábam, ha mentem. Próbáltam sétálgatni, használni, de fajt, bedagadt. Visszamentem megint, kaptam egy kiselőadást, h ez ilyen. Ez fáj, ez bedagad lehet, h még fél évig ilyen lesz. 12 hétig, ha bicsaklik akkor kell majd tovább vizsgálódni. Azért egye fene felír egy 10 alkalmas fizioterápiát. Ultrahangos Flector kenőcsös kezelést kaptam. A 10 alkalom letelt és javult a lábam. Már tudok sántikálva menni, lépcsőzés is egyre jobban megy, de még mindig bedagad, fáj. Járás közben folyamatos fájdalmat érzek. visszamentem. most más doki volt, aki nem akart beleavatkozni a kollégája terápiájába. Azt tanácsolták, h neten keressek bokatornát. Tudnál ajánlani? Neten annyi minden van és honnan tudjam mi jó erre a sérülésre. Meg ez nekem olyan furcsa. 21. században vagyunk, de tényleg a nethez irányítjuk a pácienseket?! :cry:

Előre is köszönöm a segítségedet!
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: részleges bokaszakag szakadás

Post by Éngyógytornám »

Kedves Eusebia!

A tiedhez hasonló sérülésnél előfordul, hogy mankóval jön a sportoló. Aztán leül és levesz magáról egy bokarögzítőt is. Aztán mezítláb tornázunk/mozgunk. A végén rögzítő fel, mankó a kézbe és el.
Majd legközelebb jön mankó nélkül és utána egy másik orvos tanácsára már a rögzítőt sem forszírozza. Minden esetre egyre ügyesebb, már rég visszatért sportolni és hónapok múltán sem sérült újra.

Mi ebből a tanulság?! Kell egy nagyon pontos diagnózis. Aztán a diagnózis alapján lehet eldönteni mekkora szabadság engedhető meg. Egyik orvos ennyit másik annyit enged.
Az biztos, hogy a duzzanat, a dagadásra való hajlam múlik el utoljára. Ezt figyelembe kell venni a rehabilitáció során. Ezért nem lehet valakit távgyógyítani.
Ha egyedül szeretnél a probléma végére járni, akkor az alapján nyugodt szívvel dönthetsz, hogy a végzett gyakorlatoktól ügyesebb lett-e a bokád, csökkent-e a fájdalom, nőtt-e a mozgásterjedelem, tehát érzed-e, hogy gyógyul. Arra legfeljebb Te tudsz ráérezni a világhálón található rengeteg jó és kevésbé jó anyag közül, hogy mi passzol a jelen helyzetedre leginkább.

Ha szakemberhez fordulsz, akkor pedig a Te visszajelzéseid figyelembe vételével fogjátok összeállítani és folyamatosan változtatni a terápiás programot (jó esetben)!

Tény, hogy sokan meggyógyultak önállóan de az is tény, hogy sok hosszútávú előnye van annak ha valakivel aki ismeri a konkrét helyzetet átbeszéled legalább a szempontokat.

Üdvözlettel:
eusebia32
Posts: 2
Joined: 2015 Jul 07 Tue, 11:28 am

Re: részleges bokaszakag szakadás

Post by eusebia32 »

Kedves Barnabas!

Koszonom a valaszod. Azota ajanlottak egy nagyon jo szakembert a Sportkorhazban, aki tenylegesen megvizsgalt es beutalt rogton gyogytornara. Diagnozis:postraumas contractura.
Fontos az orvosvalasztas. Most ezt megtanultam.

Udvozlettel:
Eusebia
Locked