Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

futás marathon running
User avatar
Manó
Posts: 19
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 4:05 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by Manó »

Helyes-helyes!
Ha már Gabesz ennyi energiát belefektetett ebbe az oldalba, akkor megérdemli, hogy használjuk a fórumot és érezzük magunkat jól. :D
Vannak dolgok, amiket egyedül nem lehet megcsinálni.

De legalábbis sokkal-sokkal nehezebb.
panferik
Posts: 12
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 7:00 pm
Contact:

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by panferik »

Sokáig gondolkodtam, hogy le merjem-e írni a dolgot, de kikivánkozik belőllem így leírom!(Nem sajnáltatni szeretném magam)

Tegnap 4 órás sétálás után azt hittem minden ok. Ma munka után hazajöttem éreztem valami nem stimmel! De hogy mi azt nem tudtam. Jött az előérzet ami eddig bejött(zilaci jótékonysági futása, Balaton maraton). Valami nem kerek. Elővettem a futóruhámat és a cipő került a kezembe itt megint éreztem a dolgot :roll: :roll: . De nem foglalkoztam vele készülödtem, csak valahogy nem akartam elindulni. Nyugtattam magam semmi baj, de valahogy nem nyugodtam meg. Elindultam bemelegítő séta után rövid bemelegítés. Óra indul..... elindultam. Óvatosan finoman lassan "Csak Lazán" és jött a sarok, de ez még nem az volt hanem az előtte való sarok volt. Nem mentem átmenni vártam és átsétáltam. Újra futni kezdtem, de már csomó volt a gyomrom helyén.... futottam lassan .... És jött A SAROK....Megálltam odanéztem és a lábaim remegni kezdtek.... megálltam....lenyomtam az órát :oops: . Legyőzött a sarok.... Visszafordultam és hazakullogtam, visszafelé eltünt a csomó... ,de valami megváltozott.

Holnap másfelé próbálok futni, mert nincs visszaút : Megjelent a Nevezésem OTT ahol "a Föld is megremeg"
"A halnak úszni, a madárnak repülni, az embernek futni kell." Emil Zatopek
stvn
Posts: 12
Joined: 2008 Jan 09 Wed, 11:20 pm

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by stvn »

Sziasztok!
Kihasználtam a mai jó időt és futottam egy félmaratont.
142-es pulzussal, 1:57'21"-re sikeredett.
Vizes volt minden, de az eső nem esett, a hőmérséklet 9C, a páratartalom is elviselhető volt.
Lehet, hogy ilyen az ideális futóidő?: Nem volt megeröltető, de a végére azért kellemesen elfáradtam!
2008.10.05. Marathon Cél: 2:59'59"
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by Gabesz »

stvn wrote:Sziasztok!
Kihasználtam a mai jó időt és futottam egy félmaratont.
142-es pulzussal, 1:57'21"-re sikeredett.
Vizes volt minden, de az eső nem esett, a hőmérséklet 9C, a páratartalom is elviselhető volt.
Lehet, hogy ilyen az ideális futóidő?: Nem volt megeröltető, de a végére azért kellemesen elfáradtam!
9 fok? Hol volt ilyen meleg? :mrgreen:
szép alacsony pulzus! :smile
User avatar
Manó
Posts: 19
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 4:05 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by Manó »

Panferik, milyen futás lesz a földeden most szombaton? És hol is pontosan? Kicsit el vagyok tévelyegve. :oops:
Vasárnap viszont megpróbálkozom egy 10 kilis Szigetfutással, amíg a többiek a 25 és 50 kilijeikkel küzdenek. :) Lehet, hogy a kettő már sok lenne a mostani remek edzettségi állapotomban. :D

Mindjárt lelépek a unkahelyemről és megyek én is futni!
Vannak dolgok, amiket egyedül nem lehet megcsinálni.

De legalábbis sokkal-sokkal nehezebb.
stvn
Posts: 12
Joined: 2008 Jan 09 Wed, 11:20 pm

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by stvn »

Sziasztok!
Ma is csodálatos tavaszi idő volt, de sajnos a késő délutáni futásomnál már a napocskát csak rövid ideig élvezhettem!
Sötétedésig sikerült 6 km-t lefutnom!
Kedves manó!
Aki le tud futni 10 km-t, az ne panaszkodjon az edzettségi állapotára! :smile
(Ne Gyaloghoz hasonlítsd magad, mert hozzá képest itt sokan vagyunk gyenge edzettségi állapotban! :oops: )
Sajnálom, hogy nem találkozom Veletek a Pécs-Harkányon! :cry:
2008.10.05. Marathon Cél: 2:59'59"
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by Pierre »

Sziasztok! Én is itt vagyok már pár napja, csak közben pénteken és ma vizsgáztam, meg volt még más is, így aztán eddig nem írtam. De most gondoltam beköszönök. :-)
User avatar
Manó
Posts: 19
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 4:05 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by Manó »

Köszi STVN!
Azért eszembe nem jut Galopphoz hasonlítani magam. Annyira nem vagyok idióta. :D
Azon viszont kicsit ledöbbentem, hogy a novemberi félmaratonhoz képest (acélos 3 órás időt futottunk Nellivel a hóesésben és sárban :smile ) most a 7 km is erősen közelített az 1 óra 10 perchez. De alapozás van, inkább sokat futok lassan. Majd áprilisban kell jól futni.
Vannak dolgok, amiket egyedül nem lehet megcsinálni.

De legalábbis sokkal-sokkal nehezebb.
User avatar
Csigusz
Posts: 8
Joined: 2008 Jan 09 Wed, 3:20 pm

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by Csigusz »

Manó wrote:Panferik, milyen futás lesz a földeden most szombaton? És hol is pontosan? Kicsit el vagyok tévelyegve. :oops:
Vasárnap viszont megpróbálkozom egy 10 kilis Szigetfutással, amíg a többiek a 25 és 50 kilijeikkel küzdenek. :) Lehet, hogy a kettő már sok lenne a mostani remek edzettségi állapotomban. :D

Mindjárt lelépek a unkahelyemről és megyek én is futni!
Kétszer galádul otthagytalak, de most - ha el tudok menni - mennék veled végig.
Sajnos még nem 100% :cry:
User avatar
pitzi
Posts: 15
Joined: 2008 Jan 11 Fri, 8:05 pm

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by pitzi »

Sziasztok

Végre, kezdek rendbejönni!!! ennek tiszteletére tegnap futottam, azaz kocogtam egy kicsit. Pont ugy ahogy Manó mondta, a felkészülés jegyében nagyon lassan.
Manó! az időből nem kell gondot csinálni, ez a 8 kili nekem is több mint egy órámba telt, de most igy esett jól. Mindenesetre nagyon meglepődtem, hogy vagy három havi kihagyás után 140 pulzusnál milyen tempót tudtam diktálni és ez engem csupa jó érzéssel töltött el :):)
User avatar
Manó
Posts: 19
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 4:05 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by Manó »

Pitzi! Tök jó, hogy meggyógyultál! :smile

Csigusz! Azok versenyek voltak, az más. YT az funrun. De ha otthagysz, én akkor sem haragszom ám! :smile Mindig fogtok jönni szemből, meg elfuttok mellettem ésakkor lehet integetni! :D
Vannak dolgok, amiket egyedül nem lehet megcsinálni.

De legalábbis sokkal-sokkal nehezebb.
User avatar
Limonádé Joe
Posts: 39
Joined: 2008 Jan 09 Wed, 9:31 pm
Location: Budapest

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by Limonádé Joe »

Pitzi! Nem kell elkapkodni a dolgokat. Hagyjál magadnak időt, hogy rendbe gyere.


YT
Ha semmi nem jön közbe, vasárnap én is megpróbálok kijutni a Szigetre és futni egy kicsit. No nem 50-et, de még a 25 is csak valami fatális véletlen lehet. Jelenleg még nekem is utol kell érnem a tavalyi erőnlétemet. KB 15 kili talán belefér. Azt viszont jó lassan!
Még szerencse, hogy ilyen lassan futok. Ha eltévednék, kevesebbet kell visszafelé mennem
User avatar
pitzi
Posts: 15
Joined: 2008 Jan 11 Fri, 8:05 pm

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by pitzi »

Limonádé Joe wrote:Pitzi! Nem kell elkapkodni a dolgokat. Hagyjál magadnak időt, hogy rendbe gyere.
én hagyok magamnak időt, nem sietek én sehova, épp ellenkezőleg :) De lehet épp az ellenkezője jött le a dolognak, talán azért, mert örülök hogy végre futottam. Ugy mint ma is :)
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by Gabesz »

Ma futottam 14 kilit.
Többet nem volt kedvem, ennyi esett jól.
Urssal akartam futni, de mire összeszedtem magam, már csak a nyomdokaiba léphettem: 500 méterrel előttem futhatott, Sanya szerint.
Elbeszélgettem Sanyával a fényképezőgépekről. :) Láttam ma is Fruzsit! Amennyit kihagyott, azok után most egyre gyakrabban látom a szigeten! Ez jó jel! :smile
Hosszúak az éjszakák, rövidülhetne már a világosság javára, sokan kezdik elveszteni a motiváltságot!
Egy kis napfényre vágyom! Jó, tudom telhetetlen vagyok, a nyár se volt jó: belső úton nagy kocsiforgalom, kívül meg sok vadorzó futó.
Vadorzó? Sajna kezd oszlani az a tévhitem, hogy minden futó jó fej. Egyre többen futnak szembe, abban a tévhitben, hogy övék a pálya..
Egyesek még fel is lökik a másikat, mert hát ők micsoda tempóban bírnak futni, volt szerencsém látni, hogy a lányokat sem kímélik egyesek.
Hova lettek a gentleman-ek? Csak semmi panasz, hisz jó a futótársaság és rengeteg, a szívemnek kedves futót ismerhetek!Ez éltet!

Mai mottó: In a race, you run with the other people, not against them.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Welcome to Runner's Site - dejóígyegyütt FutásNet sportfórum

Post by Gabesz »

Mamba, :hb !
Post Reply