Kilyukadt a cipőm orra

futás marathon running
Post Reply
Hani
Posts: 2
Joined: 2013 Feb 03 Sun, 7:53 pm

Kilyukadt a cipőm orra

Post by Hani »

Sziasztok

Kb 3 éve futok rendszeresen , ezalatt 2 futócipőt használtam el , és nemrég vettem meg a harmadikat , egy ASiCS Fuji Trainert.
Az előző két cipőm szintén ASICS volt , a legelső egy Kayanao majd utána egy Stratus. Mind a két cipővel nagyon meg voltam elégedve ezért kerestem ebben a márkában egy könnyű terepcipőt és így esett a választásom a Fuji-ra.
EZ is nagyon passzol a lábamra , nagyon kényelmes benne futni , még 20 km fölött sem érzek semmilyen nyomást , dörzsölést , szorítást , viszont ma vettem észre , hogy a balos cipőn a nagylábujjam felett már kilyukadt az anyag ami a vászon alatt van , gondolom ezután nem sokára a vászon fog következni.
A cipőben összesen van 150 km , a kérdésem az lenne , hogy ha ki is lyukad ez okoz valamiféle gondot? A külcsín annyira nekem nem számít ha nem befolyásol más funkcióbeli dolgokat.

Köszönöm a válaszokat.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Kilyukadt a cipőm orra

Post by Gabesz »

Szia Hani, nyudogdtan fuss lyukos orrú cipővel! ;) Asics Kayano-nál nekem megkopott a szövet.
Gondot nem okoz (ha nem zavar, hogy beesik az eső). Ultrafutóknál látni, hogy akár a futócipő elejét is levágják, hogy ne okozzon problémát a lábujjaknál.
Hani
Posts: 2
Joined: 2013 Feb 03 Sun, 7:53 pm

Re: Kilyukadt a cipőm orra

Post by Hani »

Szia

Köszönöm a válaszod , bíztam benne , hogy így lesz :)
Lecoq
Posts: 9
Joined: 2012 Aug 10 Fri, 5:35 pm

Re: Kilyukadt a cipőm orra

Post by Lecoq »

Hello,

Szerintem erdemes megvarrni. Nekem ez eddig 3 cipovel tortent meg (Adistar Ctl, Asics Gel Kayano 14 es nemreg New Balanc 1080).

Azert 150 km utan szerintem mindenkeppen problemas a dolog, ezzel meg erdemes lenne reklamalni, ha lehetseges.

Nalam kb. 700 km utan jelentkezett a dolog mindharom ciponel, majd rovid ido utan felgyorsult a lyuk novekedese,
igy en magam megvarrtam, es mindegyikbe meg vagy 1000 km-t bele tudtam tenni anelkul, hogy tovabb lyukadt volna.
Lecoq
Posts: 9
Joined: 2012 Aug 10 Fri, 5:35 pm

Re: Kilyukadt a cipőm orra

Post by Lecoq »

Azota ez meg ket cipovel fordult elo, mindkettovel meg az iden : Mizuno Wave Rider 14 es Gel Kayano 17. Mindkettonel elegge hamar, a Mizuno egy bo honapot birt ki (kb. 350 km), az Asics pedig kb. ket hetet (kb. 160-170 km). Azt figyeltem meg, hogy tobbnyire azokkal a cipokkel fordul elo ez, amelyeken az orr-resz kialakitasa az ezust szinu "mubor-jellegu anyagbol" van, sok cipon hasznalnak ilyen anyagot. Megvarrtam mindkettot: a Mizuno a varras utan kibirt meg vagy 1000 km-t (utana lecsereltem, mert tobb helyen is lekopott a talpan), a Gel Kayano-t most hasznalom, remelem ez is kibir meg legalabb annyit, mint a masik, aztan egy darabig megint elfelejtem ezt a tipust...
Barják László
Posts: 11
Joined: 2012 Mar 05 Mon, 2:21 pm

Re: Kilyukadt a cipőm orra

Post by Barják László »

Sajnos nekem is kikopott a cipőm orra, mindössze húsz nap múlva visszavittem a Nyúlcipőboltba akik előttem elégtelenre vizsgáztak reklamációs ügyintézésből. Itt leírtam részletesen a történteket:
http://barjak.net/nyulcipo/
IMG_5440n.jpg
IMG_5440n.jpg (228.18 KiB) Viewed 12390 times
Lecoq
Posts: 9
Joined: 2012 Aug 10 Fri, 5:35 pm

Re: Kilyukadt a cipőm orra

Post by Lecoq »

Számomra nem meglepő, amit írtál. A fentebb említett Gel Kayano 17-esem azóta (kb. 900 km van benne) katasztrofális állapotban van. Két és fél hónapja használom, de inkább a km számít természtesen. Ilyen gyorsan még soha egy cipőm sem ment tönkre. Háromszor varrtam (kétszer az orránál, ugyanott), illetve a múlt héten az oldalán. Amint a varrás elengedte, egyből megvarrom, hogy ne menjen tovább. Így még használható, a hónap végén egy maratont még lefutok vele, de aztán alighanem kuka lesz... A talpa viszont még aránylag jól bírja. (Általában fordítva szokott lenni nálam, előbb megy szét a talpa.) Átlag 1500 km-t futok egy cipőben. Határozottan úgy érzem, hogy az utóbbi 5 évben tendencia a minőségromlás.

Nálam a felsőrész szempontjából egyébként a leginkább strapabíró cipők eddig a Nike-ok voltak (pl. Pegasus): soha egy sem szakadt ki sehol, némelyik 2000 km felett is bírta, viszont azoknál a gyenge pont a légzsák. Aszfalton futok, de előbb-utóbb mindegyiket kiszúrta egy kavics, onnantól kezdve "cuppogott"- esőben kifejezetten hangosan. Ráadásul akkor már a csillapító hatás is jelentősen csökkent. Ha ez már 300-400 km után megtörténik, az azért elég bosszantó... Így aztán más márkákkal próbálkozom.
Post Reply