Futócipő

futás marathon running
VinczeZ
Posts: 1
Joined: 2011 Dec 17 Sat, 10:20 pm

Re: Futócipő

Post by VinczeZ »

Üdv!

Érdeklődnék hogy őszi/téli futócipők nyáron mennyire használhatók? Sokkal melegebb mint a normál? Konkrétan a nike dual fusion st2-re gondolok. Esetleg tapasztalatok? Előre is köszönöm a segítséget!
mihalylori
Posts: 2
Joined: 2012 Jan 25 Wed, 9:24 pm

Futócipő

Post by mihalylori »

ELADÓ(17000huf), vadonat új!!!!Nike Air Alaris+ 3 GTX vízálló női és férfi futócipő!! Méret: Eur: 40, UK: 6, CM 25.
Vízálló, tartós Gore-Tex külső borítással ellátott edzőcipő, mindennapos edzésekhez, főként csapadékos időben.
Légkamrás Nike Air légbetét a cipő teljes hosszában a maximális párnázottságért és stabilitásért.
Duralon technológia a fokozott párnázottságért és finomabb átgördülésért. A Waffle Fill tömör gumi fokozza a tartósságot. BRS 1000 karbongumi a sarkak ütközőzónájánál. Nike+ kompatibilis modell!!!( http://www.youtube.com/watch?v=BkfWdwLU ... r_embedded )Image
Barbi
Posts: 2
Joined: 2012 May 23 Wed, 11:43 pm

Re: Futócipő

Post by Barbi »

Eladó egy férfi 44es Nike Lunarglide 3 futócipő! Egyszer volt használva!
Ár: 20ezer huf.
Érdeklődni: 06203146098
Jay
Posts: 2
Joined: 2012 Jun 27 Wed, 7:27 pm

Re: Futócipő

Post by Jay »

Sziasztok!
Egy egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok.
ASICS vagy SAUCONY futó cipőt javasoltok? Mik a tapasztalatok, illetve meddig bírják?
Miért ez mint az?
Köszi előre is
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Futócipő

Post by Gabesz »

Jay wrote: ASICS vagy SAUCONY futó cipőt javasoltok? Mik a tapasztalatok, illetve meddig bírják?
Miért ez mint az?
Köszi előre is
Asics tovább bírja, viszont nem annyival mint amennyivel többe kerül.
Jay
Posts: 2
Joined: 2012 Jun 27 Wed, 7:27 pm

Re: Futócipő

Post by Jay »

Értem, köszi a segítséget. És mi az egyéni véleményed az összes márkát figyelembe véve?
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Futócipő

Post by Gabesz »

Jay wrote:Értem, köszi a segítséget. És mi az egyéni véleményed az összes márkát figyelembe véve?
Összes márkát nem lehet - még anyagilag sem - végigpróbálni. Még egy-egy márkán belül is akkora a választék, hogy hirtelen fogalmad sincs, hogy melyik lesz az igazi.. majd tovább bonyolítja a dolgot, hogy adott márka újabb évjáratú cipőjét újratervezték és akinek az eddigi verzió bejött most már nem tetszik neki az új. Pont ezért nem lehet tanácsot adni és nem elsősorban a márkától függ, hogy melyik a jó, hanem a lábadtól, lábfejedtől, alkatodtól és futóstílusodtól. Szóval próbálgatni kell, mert nincs két egyforma láb! Néhány futócipőnek jó a marketingje itthon és azt viszik, de ha elutazol egy másik országba maratont futni, akkor teljesen más arányokat fogsz látni, hogy milyen futócipőkben futnak.
hakee
Posts: 1
Joined: 2012 Aug 03 Fri, 12:25 pm

Re: Futócipő

Post by hakee »

Helló mindenki!
Van egy New Balance (39),egy Mizzuno(38)és egy Reebok road plus (39)futócipőm.
Ha valakit érdekelne,vagy tud olyat ekinek esetleg segítene az,hogy prémium kategóriájú cipőt nyomott áron megkaphat,kérem keressen +. Mail:haki71@freemail.hu ,Tel:06 20 537 26 39.
Szép nyarat!
Lecoq
Posts: 9
Joined: 2012 Aug 10 Fri, 5:35 pm

Re: Futócipő

Post by Lecoq »

Sziasztok!
A forumot vegigolvasva gondoltam megirom a sajat tapasztalataimat futocipo ugyben. En 5 markat probaltam vegig az utobbi par evben : Nike (kb. 6 par, alapvetoen Pegasus), New Balance (2 par - MR 1063 es 1080, ezt hasznalom jelenleg), Adidas (AdiStar Control), Asics (Gel Kayano 14) es Mizuno (Wave Rider 12).

10 eve futok, mostanaban kb. 3500 km-t az utobbi evekben, normal testalkatu futo vagyok (74-75 km, 182 cm), neutral stilusu, nagyon enyhen pronalo. Mindegyik parat kb. fel evig hasznalom, azaz kb. 1800-2000 km-t "teszek bele", es akkor elteszem tartalek ciponek (esos idore).
A legkenyelmesebbnek a Mizunot es a New Balance-ot talalom. A Mizuno azonban 6 honap utan teljesen szetment : igaz, utolag megtudtam, hogy azt max. 75 kg-os futora terveztek, en meg akkoriban pont vertem a 80-at is... De ennek ellenere iszonyu kenyelmes volt. A szetment alatt azt ertem, hogy kiszakadozott a legfelso, lyukacsos reteg is (eloszor a kislabujjnal, majd mashol is, illetve eltort tobb helyen a hullamszerkezet a sarokreszen. A kovetkezo cipom is ez lesz, a Wave Rider 15, mar megvettem. Szerintem ez nagyon jo cipo, ez talan az arany kozeput mindenben (suly, dinamika, csillapitas stb.).

A New Balance 1063-ra az egyik legjobb futocipokent gondolok vissza a mai napig. Iszonyu puha, kenyelmes volt, es jol is birta: fel ev utan kivulrol semmi szakadas nem volt rajta, a belso szovet kezdett kiszakadozni, a sarokresznel a bal cipoben keletkezett egy kb. 1 cm-es lyuk, a szivacs is elkezdett kikopni. A tartasa vegig jo volt. Ezen kellemes emlekek utan vettem meg az 1080-ast, de az elegge nagy csalodas: harom es fel honapja futok benne (kb. 1000-1100km) es mar sokkal lestrapaltabb, mint az elozo volt 6 honap utan, es erdekes modon ennek is a sarokreszen ugyanaz a lyuk megjelent, ugyanott. Egyetlen mas ciponel meg talalkoztam ilyennel...

A legnagyobb csalodas talan az Asics Gel Kayano 14 volt. Az egesz idoszak alatt tele volt a labam vizholyagokkal (azt megelozoen es azt kovetoen kb. evente 1-1 alkalommal van ilyen, mert pl. gyurodik a zokni) es ket honap utan elkezdett szetszakadozni az orran a varras. Harom honap utan mar meg is varrtam en magam, hogy ne menjen tovabb. A vegere meg vagy negy-ot helyen megallitottam a szakadasokat, a belso szovet is a szivacsig lekopott par helyen (ez a masik, ahol ez elofordult). A pozitivuma: a zseles sarokresz paratlanul csillapitja a becsapodasokat, ez teny.

A Nike Air Pegasus sokaig a kedvencem volt, par evig csak azt hasznaltam (meg a fentiek elott). A baj az volt veluk, hogy par honap utan (max. 4-5) az osszes kilyukadt (aszfalton futok, de eles kavicsok elofordulnak az uton, nem tudom oket mindig elkerulni), es onnantol kezdve ha egyszer vizes talajon futottam, egyfolytaban cuppogott a cipo minden lepesnel. Mivel futas kozben zenet hallgatok, ez nem nagyon zavart, de ha nem volt zene a fulemben, elegge idegesitove valt - es persze messzirol hallatszott mindenhol, hogy jovok. Ezzel egyutt nem veletlenul kedveltem ezeket a cipoket: strapabirosag szempontjabol verhetetlen, volt amelyikben kozel 3000 km-t futottam es alig deformalodott el!! Azert valtottam masra (az Air helyett), mert tartottam tole, hogy a kilyukadassal egyetemben a csillapito hatas is nagy mertekben gyengul, marpedig a terdbol es a bokabol csak egy garniturat kap az ember az eletere, azt nem lehet cserelni...

Adidas: egy evig hasznaltam, a vegere teljesen tropa lett, de addig jol birta. Nem volt rossz, de draganak talalom azt a kategoriat - azt az egy parat felaron vettem egy akcioban, az alatta levoket (pl. Supernova) nem probaltam, nem tudtam soha kifogni akciosan.

Egyebkent mindig a leertekelesben veszek cipot, van, hogy ketto van tartalekban, ha valami nagyon jo, kihagyhatatlan ajanlatot talalok valahol. (Mint most is : a mar emlitett Mizuno Wave Rider 15, illetve egy Asics Gel Kayano 17 - gondoltam adok neki meg egy eselyt...).

Hat ezek az en tapasztalataim. Ha vannak masnak is hasonlo beszamoloi, amelyeket megosztana, szivesen olvasom.
kolosanyi
Posts: 3
Joined: 2012 Aug 16 Thu, 2:10 pm

Re: Futócipő

Post by kolosanyi »

Sziasztok Sporttársak!

Tanácsra lenne szükségem, mégpedig a jó öreg "milyen cipőt vegyek" kérdésben. 10 évnyi versenysport (röplabda) után lassan két éve nem űzök semmit versenyszinten, azonban konditeremben edzek, illetve szívesen járok el futni. Eddig a volt versenycipőmben futottam, de szegényen érzem, hogy kezdi megadni magát, lassan a negyedik évét tapossa és hát a csillapítás már nem az igazi. (Fogalmam sincs hány km lehet benne, mert majd' két évig teremben használtam.) Egyébként egy Asics Gel Beyond MT-ről van szó, szerettem nagyon, jó kis cipő volt (elvileg valamelyik futócipő talpszerkezetével egy az egyben megegyezik, kivéve a mintázatot, de most nem jut eszembe, hogy melyik, ezért is használtam ezt futni). Ő lenne az:

Image

Hogy miért beszélek ennyit róla? Mert nagyon bejött, volt már előtte sokféle cipőm, de eddig ezt tartom a legkényelmesebbnek, ezért ha lehet, maradnék Asics vonalon, bár nem ragaszkodom hozzá teljes mértékben, ha van más gyártónak jobb ár/érték arányú terméke, vevő vagyok arra is. Rólam tudni kell, hogy 195 centi vagyok, most épp 108 kg, tehát nem épp pillesúlyú, ráadásul a 10 év teremsportnak köszönhetően jellemző rám a boka, térd és derékfájás, illetve az enyhe pronáció. Heti ~30 km-t futok, alkalmanként 4-10 km (váltogatom), többnyire aszfalton, de ha tehetem, akkor atlétikapályán, normális talajon, sajnos ez a ritkábbik eset. Ebből kifolyólag muszáj rászánnom a pénzt egy korrekt cipőre, de azért csillagászati árút nem szeretnék, 30 fölé nem megyek szívesen. Szerintetek mit nézzek, milyen típust érdemes választanom?

Ja, fontos még, hogy elég nagy csónak lábam van, 31 centi, az pl Asicsben 49-es. Beszéltem a Spuri bolttal, ők mindenképp stabil cipőt ajánlanak a nagy tömeg miatt, viszont én kényelmesebbnek érzem a neutrális cipőket. Szerintetek?

[OFF]Illetve ebben a topicban off, de megkérdezném ha nem gond:
Régebben a csapatban próbálgattuk a nem sarokra érkező technikát, viszont nekem a vádlim mindig piszkosul bedurrant tőle, néhány km-nél tovább nem bírom, pedig egyáltalán nincs gyenge lábizomzatom, vádlim, konditeremben is rendszeresen edzem. Ezt azért tartom bajnak, mert próbálom magam szoktatni ehhez a technikához az ízületek védelme érdekében. Az ilyen mértékű vádli fáradás normális, vagy esetleg rosszul csinálok valamit, netán túl nagy tömeget kell cipelnem? nincs valakinek tapasztalata?[/OFF]

A válaszokat előre is köszi mindenkinek. :)
Lecoq
Posts: 9
Joined: 2012 Aug 10 Fri, 5:35 pm

Re: Futócipő

Post by Lecoq »

Szia!

Ha szereted az Asics-et, akkor egyertelmuen Gel Kayano. Annak ellenere mondom ezt, hogy kicsit feljebb beszamoltam a nem tul jo tapasztalataimrol. Ezt ugyanis kifejezetten nagy sulyu futokra terveztek. Stabil cipo, de neutral stilusuaknak is jo, ebben az ertelemben tehat egyfajta "arany kozeput". Eleg draga, mivel egyertelmuen a felso kategoriaba tartozik, de 100 kg felett nem eri meg kockaztatni a terdedet vagy a bokadat. Ha teheted, nezz korul az Interneten, szerintem 100 Euro korul mar talalsz az elozo generaciokbol megmaradtat. Jelenleg a 18-as fut, hamarosan kijon a 19-es: ez a "generaciot" jelenti, minden evben kijon egy uj valamikor az osz folyaman. Nem erdemes feltetlenul a legujabbat megvenni, mivel az kb. 150-160 Eurotol indul. Raadasul a 49-es meret mar olyan, hogy ha megmarad valahol raktaron, akkor van, hogy meg olcsobban odaadjak, mivel az mar nem egy keresett meret. Sokszor elofordult velem, hogy raharaptam valamire a neten, aztan megneztem az ajanlatot es mar csak 39-es es 48-50-es meretben volt...
Van meg egy Asics cipo, amit szinten ajanlanak elvileg minden futonak sulytol fuggetlenul, a Gel Kinsei - de ez meg dragabb, 200 Euro koruli az aktualis generacio ara, tapasztalatom nincs, en ennyit nem adok futocipoert. Ez ujabb, mint a Gel Kayano, nincs belole annyi generacio, igy a "regebbiek" ara is magas meg.
100 kg felett ez a csillapitas feltetlenul kell, szerintem ez az elsodleges szempont. Ha esetleg 100 kg ala mennel, akkor erdemes gondolkodni rajta, hogy vegyel egy olyan cipot, amelyik nem egyertelmuen stabil. A futo sulya nagyon fontos; sajnos sok helyen nem jelzik ezt az informaciot a cipo bemutatasakor, de nagyon sok olyan cipo van, amelyik max. 75-80 kg-os futonak jo, ha ennel nehezebb valaki fut vele, nem lesz elegseges a csillapitas (= veszelyes a terdre, bokara) plusz nagyon hamar szet is megy a cipo - egy ilyen tapasztalatomrol is irtam kicsit feljebb.
kolosanyi
Posts: 3
Joined: 2012 Aug 16 Thu, 2:10 pm

Re: Futócipő

Post by kolosanyi »

Lecoq

Köszi szépen az ajánlást, mindenképpen meg fogom nézni ezt a cipőt, bár kicsit sokallom az árát. Beszéltem a spurisokkal, van több modellből is méret, így ma fel fogok utazni Budapestre. Úgy gondolom, hogy jobb ha fel tudom próbálni a cipőt, vidéken meg semmi választék nincs. Majd beszámolok, hogy melyik lett. Köszi mégegyszer. :)
kolosanyi
Posts: 3
Joined: 2012 Aug 16 Thu, 2:10 pm

Re: Futócipő

Post by kolosanyi »

Nos nehezen, de megszületett a döntés. Egy Lunarglide 3 lett a befutó. Vagy 6-7 pár cipőt próbáltam, de mind közül ez volt a legkényelmesebb. Elsőre beeresztettem, nagyon jó érzés hordani. Most is a lábamon van, tényleg szuper. Több stabil cipő is volt a lábamon, de ez... nagyon jó. Alig várom, hogy kipróbáljam, milyen futás közben. :) Tisztában vagyok vele, hogy nem fogja sokáig bírni, de úgy saccolom, hogy egy 800-1000 km-t ha bír, akkor egy évig jó lesz. :)
Lecoq
Posts: 9
Joined: 2012 Aug 10 Fri, 5:35 pm

Re: Futócipő

Post by Lecoq »

Kolosanyi

Jol tetted, hogy elmentel es felprobaltal egy csomot: ha erre lehetoseg van, ez a legjobb megoldas, akarki akarmit mond / ajanl (latatlanban). Ezt egyebkent azert is edemes megtenni, mert gyakran a merettel is lehetnek gondok. Elvileg egy szammal nagyobb futocipo megvetelet javasolnjak, csakhogy egyes gyartok ezt nagyobb meretet belekalkulaljak a valos meretbe, ugyhogy ha egy merettel nagyobbat vesz az ember, mint amit hord, akkor nagyon meglepodik, hogy mekkora cipot kap.... Jo futast benne, 800-900 km-t valoban illik neki kibirni minden korulmenyek kozott. :smile
kofetto
Posts: 1
Joined: 2012 Sep 10 Mon, 8:32 pm

Re: Futócipő

Post by kofetto »

Sziasztok!

Nemrég kezdtem futni, beruháznék egy normális futócipőbe. Miért is ne a Nike cipő tetszenek, különösen az a free run. Nagyon könnyű és kényelmes, mintha a lábamra öntötték volna :D Csak hát az ár, nem túl pénztárca barát :P Találtam egy oldalt ahol elég kedvező az áruk. Érdekelne, hogy valaki ismeri-e, nem szívesen vennék hamis cipőt, bár eredeti terméket ír az oldal.
Remélem valaki ismeri :P
http://www.snikefreerun.com/

Köszi
Post Reply