Margitsziget szigetkör

futás marathon running
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

Mennyi a szigetkör hossza?

5290 és 5350 méter közötti számokat már minden felől hallottam és természetesen, mindenki majdnem biztos abban, amit tud.

Legrégebbi kimérések szerint - mikor még rekortán se volt- 5350 méter (többszöri kimérés).
Ez a szám terjedt el a köztudatban és ezt átvette mindenki (például a Championchip ).

Felfestések:
A MAC órától kezdve 500 méterenként van felfestve a táv.

GPS: Garmin Forerunner 305-ös kimérések alapján a táv: 5328-5329 méter.

GPS mérés és a felfestések:

Sajnos nincs info róla, hogy a felfestéseket milyen távkimérési módszerrel csinálták, viszont gps méréssel összehasonlítva az jön, ki hogy a felfestések 10 maximum 20 méter pontossággal azonosak a gps órával (3000 méteres kb 8-13 méterrel3500 méteres jelzés van kb 14-20 méterrel távolabb festve) , az 1 , 2 és 5 km-es felfestés jelzés pontosak.
Tehát ha a felfestést pontosnak tekintjük, akkor is az utolsó (5 km-es ) felfestés és a MAC óra tábla között nincs 350 méter!

A távra tehát kb 5330 méter tűnik megközelítően pontos adatnak (persze, aki végig követi a rekortán derékszögeit az számoljon 5350 méterrel), persze még az is kérdés, hogy ki hol fut a budai oldalon: egy darabig belső, majd külső íven megy a rekortán (így nagyjából azonos lehet azzal az útvonallal, aki az út közepén fut végig.

Ti milyen távolsággal számoltok?
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Pierre »

Én 5275 méternek hiszem és 5300-nak könyvelem. Hogy valójában hány méter hosszú, azt nem tudom, de remélem még idén percekben mérve 19 alatti lesz. ;)
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

Én is 5300 méternek könyvelem az edzés naptáramban.
4 szigetkört viszont félmaratonnak számolok! :)
szudvari
Posts: 2
Joined: 2009 Apr 16 Thu, 12:44 pm

Re: Margitsziget szigetkör

Post by szudvari »

Jó volna, ha meg lehetne tudni a valós távot. Ez a GPS jól hangzik, de én ezt az 5328-29-as távot nem tudom elhinni, szerintem is az 5270-5280 körül van az igazság. Ha az 5km tényleg pontos, akkor biztos, hogy nincs 5300. Azzal viszont egyetértek, hogy a 3000 és a 3500 "késik" egy kicsit.
Hogy lehetne kideríteni a pontos távot?
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

szudvari wrote: Hogy lehetne kideríteni a pontos távot?
Most talán egy ilyen kézi "tolómérővel":

Image

Róma Maraton előtti napon láttunk egy alakot ezzel az eszközzel, a képen ugyan nem látszik, de van rajta fordulat számláló!
Nem hiszem, hogy akkor hitelesítették volna a pályát, inkább csak ellenőrző mérés lehetett, pláne, hogy a forgalom miatt csak az útszélén tolhatta.

GPS kimérés: egy pont kimérése most 4-15 méter pontossággal lehetséges , ez azt jelenti, hogy jelvisszaverődések légköri viszonyok műhold rálátás mind befolyásolják, hogy később visszamész oda és máshová méred az adott pontot. Relatív távmérés ( elmozdulásmérés korrekcióval) sokkal pontosabb!
Amerikai műholdakat használunk (európai még nincs kész), akik a polgári használat pontossságát korlátozzák.
Kb húsz év lesz ott a technika, hogy centimétert megközelítő pontosság kimérés lehetséges lesz + elterjedési idő. Az europai műholdal (egy régi infom szerint) egy méteres pontosság lesz lehetséges.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör kimérés

Post by Gabesz »

hétvégi sárvári ultrafutáson sikerült készítenem egy képet erről a távkimérőrő eszközről:

Image

távkimérés
szudvari
Posts: 2
Joined: 2009 Apr 16 Thu, 12:44 pm

Re: Margitsziget szigetkör

Post by szudvari »

Én egyelőre 5275-tel számolok. Szinte biztos, hogy 5300 alatti a pontos táv és az 5275 az (majdnem) pontosan 1/8 maraton.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

elírtam a számot :oops: a Garmin nálam átlagban 5,28 -at és 5,27-et mér (két körre egy lassú futásnál 10,56 kilométert mértem). Ha jól emlékszem Steve 5,28-ra és 5,29-re szavazott a pálya ívessége miatt (sokszög az rövidebb, mint az ív).
Maratononi táv: 41195 méter. 1/8 maraton=5274,4 méter. Tehát ha a GPS kimérésre hagyatkozunk, akkor bizony szudvari után szabadon nyugodtan tekinthetjük a távot 1/8 maratonnak! Ez a kifejezés áll legközelebb a valósághoz és sokkal pontosabb, mint a táblán kiírt szám és nem utolsó sorban könnyebb kimondani, hogy nyolcad maraton, mint azt hogy ötezerkétszázhetvenöt méter. A nyolcad maraton jobban is hangzik! :)
megjegyzés: először egy kicsit rösteltem magam, hogy emlékezetből rosszul írok le egy számot, de így utólag örülök neki, mert nem így biztos, hogy nem befolyásolhattam senkit!

Szigetkör hossza: 1/8 maraton.

persze azért lehet másnak is más véleménye, tényleg jó volna, ha valaki egyszer kimérné egy hitelesítő szerkezettel.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

Újabb adatott találtam a margitszigeti futókör hosszáról:

A szigetkör hossza: 5260 méter

forrás: futni.hu
simonlewis
Posts: 1
Joined: 2010 Jan 18 Mon, 3:17 pm

Re: Margitsziget szigetkör

Post by simonlewis »

sziasztok,
mint kezdő futó kérdezném - ki van világítva a sziget sötétben?....köszi! :)
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

simonlewis wrote:sziasztok,
mint kezdő futó kérdezném - ki van világítva a sziget sötétben?....köszi! :)
A külső futópálya kb 75%-a ki van világítva. A pesti oldalon vannak jelentősebb hiányosságok.
Ott vagy a holdvilág vagy pedig a város fényeit megtörő köd és szmog segíti a tájékozódást.
Sajnos van egy reflektoros szembefény is az Árpád híd felől.
Egyébként érthetetlen, hogy a drága futópálya létesítésekor miért hagyták ki a közvilágítás kiépítését.

A Margitsziget belső útján ugyan van közvilágítás, de ott a buszok és a behajtási engedellyel járó úszók miatt kell óvatosnak lenni (vannak kivételek, akik figyelnek a sportolókra).
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Duna magas vízállása áradása a Margitszigeten

Post by Gabesz »

a Duna elöntötte a futókört a Margitszigeten:
Image
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

Ismét sok futó van a szigeten! Közeledik az őszi futószezen: Nike félmaraton és a Budapest Maraton.
Augusztus vége és szeptember a margitszigeti futókör legzsúfoltabb időszaka.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Margitsziget Reggeli Futás

Post by Gabesz »

Metropol Reggeli Futás (breakfast run) a Margitszigeten:
Image
Reggeli Futás a Margitszigeten képek
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Margitsziget szigetkör futás kövilágítás

Post by Gabesz »

Lesz közvilágítása a sziget pesti oldalán ?
Azokon a helyeken, ahol eddig nem voltak lámpák most szabályos távolságokban elektromos alépítmények vannak. Ha ezek tényleg lámpák lesznek, akkor sziget keleti (pesti) oldalán végig lesz közvilágítás. A sziget másik oldalán nagyjából jó a közvilágítás. Remélhetőleg télen is körbefutható lesz a Margitsziget. Hamarosan kiderül..
Post Reply