Futás az egészségemért

futás marathon running
Post Reply
nati78
Posts: 1
Joined: 2015 Mar 15 Sun, 5:32 pm

Futás az egészségemért

Post by nati78 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert sajnos nekem az egészségem múlik azon, hogy sportolok-e. Amit el tudok mondani magamról, hogy inzulinrezisztencia-zavarom van, magasabb az inzulinszintem, mint normálisan kellene lennie, így a vércukorszintem viszont alacsony. Mindehhez társult egy hormonzavar is - ami magával vonta azt, hogy a kezelések hatására cca. 60 kg feleslegem lett -, amit mára már sikerült normális tartományba tornázni. Az endokrinológusom javaslatára heti öt alkalommal el kell kezdenem mozogni. Én futni szeretnék, de tudom, hogy a magas testsúlyom miatt ez elsőkörben nem lehetséges. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy nagy testsúllyal milyen fokozatok kellenek, hogy eljussak a futásig.

Azt még hozzátenném, hogy most is rendszeresen járok fittness terembe kardioedzésre, de ez sajnos kevésnek bizonyul. Az étkezésemet pedig dietetikus tartja kézben, de lassan már kalória sincs az étkezéseimben és mégsem mozdul meg a súlyom.

A segítséget előre is köszönöm.

nati78
stephen
Posts: 1
Joined: 2015 Mar 20 Fri, 5:41 pm

Re: Futás az egészségemért

Post by stephen »

Szia
Itt a honlapon sok jó cikk van pl kezdőknek edzésterv:
http://www.futas.net/cikkek/edzestervek ... toknak.php
De találsz étrend bemelegítés nyújtás stb sokmindent jó böngészést és ne add fel soha!!
namtrue
Posts: 1
Joined: 2021 Oct 22 Fri, 8:57 am

Re: Futás az egészségemért

Post by namtrue »

stephen wrote: 2015 Mar 20 Fri, 5:47 pm Szia
Itt a honlapon sok jó cikk van pl kezdőknek edzésterv:
http://www.futas.net/cikkek/edzestervek ... toknak.php
De találsz étrend bemelegítés nyújtás stb sokmindent jó böngészést és ne add fel soha!!
Köszönöm szépen
Harriet25
Posts: 1
Joined: 2021 Oct 27 Wed, 6:41 am

Re: Futás az egészségemért

Post by Harriet25 »

Mit tehetek az egészségemért? Az egészség megőrzéséért magunk tehetünk a legtöbbet. Ennek három alappillére van, melyeket mi magunk befolyásolhatunk.

DGCustomerFirst
Last edited by Harriet25 on 2021 Oct 29 Fri, 7:29 am, edited 1 time in total.
Post Reply