műtét utáni újrakezdés

futás marathon running
Post Reply
rookie
Posts: 2
Joined: 2015 May 06 Wed, 3:32 pm

műtét utáni újrakezdés

Post by rookie »

Sziasztok!

Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni újrakezdéshez. 44 éves férfi vagyok, aki nagyon beleszeretett a teljesítmény túrázásba és a futásba. Sajnos figyelmetlenségem és tájékozatlanságom miatt sikerült először egy achilles, sérülést beszereznem, majd amikor az meggyógyult, kiderült, hogy csonthártya gyulladás keletkezett a sarkamban.
Több mint két és fél évnyi injekciós és fizikoterápiás kezelés után sem gyógyultam meg, ezért műtétre került sor. A plantaris fascia bemetszésével remélhetőleg újra futhatok majd. A műtét utáni újrakezdéshez jó tanácsaitokra, észrevételeitekre lenne szükségem.

Hogyan kezdjem újra? Mire figyeljek?
Eddig Saucony Phoenix 5 /stabil/ cipőben futottam, de szeretnék újat venni. A sérülésemet figyelembe véve, mire figyeljek a cipőválasztásnál?

Előre is köszönöm a választ.

Rookie
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: műtét utáni újrakezdés

Post by Gabesz »

Szia Rookie! Arra figyelj, hogy a cipő sarka ne nyomja az achillesed! Na és a futó-terepválasztásra!
Jó lenne, ha később is írnál, nagyon kíváncsi vagyok, hogy lehet felépülni a műtétből.
rookie
Posts: 2
Joined: 2015 May 06 Wed, 3:32 pm

Re: műtét utáni újrakezdés

Post by rookie »

Kösz Gabesz! Egyenlőre a lábadozás időszakában vagyok, kell még a bot a támaszkodáshoz. Reménykedem, hogy talán június közepe-vége körül már kezdhetek futni.
User avatar
erth
Posts: 1
Joined: 2021 Feb 25 Thu, 11:32 am

Re: műtét utáni újrakezdés

Post by erth »

Apám edző. 52 éves korában sérülést szenvedett, és nem adta fel a maratonokra való felkészülést. Most 58 éves, és edzői pályafutását a sportolóknál folytatja.
https://hireessaywriter.onl about me questionnaire
RalphAviles1
Posts: 1
Joined: 2021 Mar 17 Wed, 12:36 pm

Re: műtét utáni újrakezdés

Post by RalphAviles1 »

Köszönjük a lépésről lépésre bemutatott oktatást. Úgy működik, mint a karikacsapás!
Post Reply