Kulccsonttörés - edzés

futás marathon running
Post Reply
peet86
Posts: 2
Joined: 2015 May 21 Thu, 2:05 pm

Kulccsonttörés - edzés

Post by peet86 »

Sziasztok,

Furcsa lehet a téma, hiszen a kulccsontot nem igazán "használjuk" futás közben. Vagy mégis? Szóval az van, hogy bringázás közben sikeresen eltörtem a fent említett alkatrészemet és "szerencsére" nem műtik, hanem rögzítőben kell tengetnem napjaimat még legalább egy hónapig.

Járt valaki hasonlóan? Mikor kezdte el a futást újra?
Tudtatok futni a (nyolcas / hátizsák csomós) hámban?

Aktívan sportolok, többek közt (terep)futok és nem nagyon tudom/akarom elképzelni, hogy most egy hónap teljes szünet következik..
Két hétig minden tilos még a hajoldozás, karkörzés is, ezt még be is tartanám, hogy meginduljon szépen a csontképződés.. de utána még 2-3 hétig rajtam lesz ez a hám és ha mást nem is, legalább futnék.. vagy valami..

Van valakinek tapasztalata / ötlete, hogy hogyan tudnék mozogni legalább a lábaimmal a két hetes teljes pihi közben és után?
Guggolás, óvatos kocogás, ilyesmikre gondolok..

köszi,
P
peet86
Posts: 2
Joined: 2015 May 21 Thu, 2:05 pm

Re: Kulccsonttörés - edzés

Post by peet86 »

Senki nem válaszolt, de így két hónap távlatából úgy érzem érdemes megosztanom pár tapasztalatot a sorstársak számára..

A törésem egy viszonylag szerencsés eset volt, lapockához közeli törés, sikerült a helyére húznia a dokinak már az első alkalommal és ott tartani a rögzítővel. Mostanra elég szépen összeforrt mindenféle műtét nélkül (konzervatív kezelés).
Maga a forradás szép nagy a röntgenen de nem áll ki.

Összesen 6 hétig hordtam folyamatosan a nyolcas csomós hátizsákot, ami elég kellemetlen, főleg nyáron. De megéri tűrni, működik!
Az első napokban nehézkes volt az alvás, de miután megszoktam a drakula pózt (mozdulatlanul háton, összekulcsolt kézzel, alátámasztott nyakkal) egészen jól ment. A hátizsák feszességét az elején párszor betúloztam, olyankor elzsibbadt / bedagadt a kezem, illetve az első időben a törés miatt elég csúnya véraláfutások és felduzzadt alkar volt a jellemző kép. Ezek szépen felszívódtak pár hét után és a hátizsákkal is meg lehetett barátkozni.
Az első 1 hétben egyáltalán nem vettem le a kötést, később higéniai okok miatt 2-3 naponta kimostam gépben a kis hónalj párnácskákat....
Komolyabb fájdalom az első napokban volt, azon is segített pár szem algopirin.

A lényeg: Sportolás.. Nálam a menetrend így nézett ki:
1-2 hét: Semmi mozgás, a doki tiltása miatt.
3-4 hét Guggolások, séták
5 hét Gyors gyaloglás az erdőben, kocogás sok-sok szinttel, hogy legalább megizzadjak..
6 hét Teljesértékű futás még a rögzítőben, egy hosszabb 20km-es hegyi túra.
6-8 hét Lekerült a rögzítő, teljesértékű futás, túrák

A 6. héttől van gyógytorna. Ennyi mozgás mellett elég jól bejáratódtak a dolgok, az elsőre javasolt mozgások túl könnyűek voltak, de kis utánajárással fejlesztettem őket ill. a későbbi alkalmakon már csak a problémás egészen nyújtott mozdulatokra koncentráltunk. Mellette az aktív mozgás úgy érzem nagyon jó hatással volt a fejlődésre.

A kezem egyébként teljesen lefogyott, alig-alig maradt rajta izom. A 6. héten a vízszintesig emelés is gondot okozott, a 8.on viszont már felfelé is tökéletesen ki tudtam nyújtani..

Mindenkinek aki hasonló helyzetbe kerül azt tudom javasolni, hogy figyeljen a jelekre.. Sosem erőltettem olyamit ami nagy fájdalmat okozott, de tudtam h nem fog rendbejönni ha egyáltalán nem mozgatom. A gyaloglások és kocogások során kerültem a kéz lóblását, többnyire felkötve magamhoz szorítva mozogtam, kerültem a rázkódást jelentő nagy lejtőket..

Hát kb. ennyit tudok mondani az ügyről..
Fel a fejjel kedves sorstársak!
User avatar
Swedberg
Posts: 1
Joined: 2021 Feb 17 Wed, 8:45 am

Re: Kulccsonttörés - edzés

Post by Swedberg »

Rehabilitációs gyakorlatokat végeztem az erő és a mozgás visszaszerzése érdekében. A gimnáziumban hallgatóként tornatermi tagságom van, ezért az edzéseimre privát edzőt vettem fel.
Marathon training in high schools - my assignment https://writemyessaysonline.com content typer
Horn263
Posts: 1
Joined: 2021 Oct 13 Wed, 11:23 am

Re: Kulccsonttörés - edzés

Post by Horn263 »

However, it's acceptable data. Perusing from proficient music creators is a really satisfying encounter however in light of the fact that they have staff to assist with piles of examination, altering, and so forth.

skylightpaycard
MitchelJohnson
Posts: 1
Joined: 2022 Jul 12 Tue, 8:23 am

How to Get Best Homework help in Australia

Post by MitchelJohnson »

Hello, My name is Mitchel an academic writer. We provide homework help services to academic students who face problems while writing an essay. We have professional writers who hold more than 15 years of experience on board. We cover all the subjects that are followed in the topmost universities around the world. No matter how difficult your document task is, by taking our homework writing services, you will surely be able to submit a flawless document within the deadline to your professor.
hyipoy
Posts: 1
Joined: 2022 Jul 13 Wed, 9:14 am

Re: Kulccsonttörés - edzés

Post by hyipoy »

I spent a lot of time playing online games. Because I find joy in them. But sometimes there are games that make me feel bored and I only like one great game rocket soccer derby
Post Reply