Gyümölcskenyér

Étel-ital és frissítő receptek
Forum rules
A Receptek fórumban minden egyes új receptet egy-egy új témaként írj be, hogy áttekinthető legyen.
Témának írd be a recept nevét! :)
Post Reply
icu
Posts: 9
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 10:02 pm

Gyümölcskenyér

Post by icu »

Gyümölcskenyér

200 g mazsola, 200 g hámozott mandula, 2 ek. kristálycukor, 200 g datolya, 200 g aszalt füge, 400 g finomliszt, 400 g margarin, 400 g porcukor, 20 g vaníliás cukor, 8 tojás, 1 kk. sütőpor, 3 ek. rum, szóráshoz vaníliás cukor

A mazsolát beáztatjuk, majd alaposan lecsepegtetjük. A mandulaszemeket megszórjuk a kristálycukorral, durvára vágjuk. A datolyát kimagozzuk, és a fügével együtt apróra vagdaljuk. Hozzáadjuk a mazsolát, és megszórjuk a teljes mennyiségből elvett 3-4 ek. liszttel , és az egészet összekeverjük. A maradék lisztet elvegyítjük a sütőporral.
A sütőt előmelegítjük 180 fokra. Egy jó nagy tálban habosra keverjük a margarint a porcukorral, a vaníliás cukorral, majd egyenként a tojásokkal. Apránként hozzáadjuk, lyukas fakanállal, kíméletesen belekeverjük a lisztet, a vágott gyümölcsöket, végül a rumot.
3 négyszögletes, 25-26 cm hosszú, 1-1,2 l űrtartalmú kenyérsütő formát kibélelünk sütőpapírral, belesimítjuk a masszát, és közepes tűznél, 50-60 percig sütjük. A teteje egy kissé majd megreped, nem baj ez a természete, de ha nagyon pirulna, betakarjuk alufóliával. A formában hagyjuk kihűlni, tálaláskor a tetejét megszórjuk vaníliás porcukorral, és szép vékonyan szeleteljük. Frissen kicsit morzsalékos, néhány nap múlva az igazi. Fóliába csomagolva tároljuk, hűvös helyen 2-3 hétig is eláll és egyre finomabb lesz.

Én még szoktam beletenni darabokra vágott diót, mogyorót, étcsokit.
User avatar
Manó
Posts: 19
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 4:05 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Gyümölcskenyér

Post by Manó »

Ez kicsit más recept, mint amit én szoktam csinálni. Az enyémben a dión, mazsolán és tetszőleges aszalt gyümiken túl, tojás, liszt, sütőpor, cukor és egy kis tejföl szerepel. Az arányokra fejből most nem emlékszem, de ha igény van rá utánanézek. :)
Vannak dolgok, amiket egyedül nem lehet megcsinálni.

De legalábbis sokkal-sokkal nehezebb.
lmariann85
Posts: 1
Joined: 2012 Dec 05 Wed, 9:06 am

Re: Gyümölcskenyér

Post by lmariann85 »

Biztos finom lehet, én is kipróbálom :)
Post Reply