Sípcsont belső él fájdalom

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
zsoltee
Posts: 1
Joined: 2013 Dec 07 Sat, 9:43 am

Sípcsont belső él fájdalom

Post by zsoltee »

Kedves Barna,

Segítséged, véleményed kérem az alábbi, összetett jelenség kapcsán.
Néhány éve volt már a (gyengébb) bal lábam sípcsontjával probléma. Akkor, csonthártya gyulladást diagnosztizáltak(???), lézeres kezelésekre is jártam és kb. 3 hónap elteltével újra futottam, tünetmentesen. Most, évekkel később (kb. 4 hónappal ezelőtt) újra visszatért a fájdalom. Le is álltam a futással (előtte rendszeresen és folyamatosan havi 200km fölötti távokat menetem). Időnként (kb. havonta) egy-egy rövid futás erejéig "rápróbáltam", mert terhelés nélkül, már nem fájt a sípcsont, de volt, hogy már a futás közben, később csak a futást követő napon, de erre a terhelésre mindig megfájdult a sípcsont, talán még duzzanatot is érzek rajta. Persze kenegetem meg masszírozom, de nem javul. Teljesen véletlenül, most fedeztem csak fel, hogy közép erős nyomásra a talpközépcsontok is fájnak a talp belő oldalán, illetve a nagy lábujj alatti csont is kifejezetten fájdalmas, ha célirányosan arra terhelek. (Jobb oldalon elvégezve ugyanezeket a próbákat, minden tünet- és fájdalom mentes.) Azért említettem, hogy véletlenül, mert sima járásnál, a hétköznapok során egyáltalán nem érzek sem a talpamban, sem a sípcsontban, sem a nagy lábujj alatti csontban fájdalmat.
Mi lehet ez véleményed szerint, összefüggnek-e ezek a tünetek, de főleg azt szeretném kérdezni, hogy mit tegyek, hová forduljak, hogy mihamarabb visszatérhessek a futópályára?

Válaszodat előre is köszönöm,

Zsolt
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Sípcsont belső él fájdalom

Post by Éngyógytornám »

Privátban üzenetben írtam.
Locked