K&H Olimpiai Maraton és félmaraton váltó futás Budapest Futóverseny

Versenyszámok: minimaraton, maraton és félmaraton váltó és félmaraton futás

A maratoni távot hatfős, a félmaratoni távot pedig háromfős csapatokban kell teljesíteni.

• maraton váltó: 6 fős csapatok versenye, ahol minden csapattag egymást váltva azonos távot (1 kört) teljesít.
  • félmaraton váltó: 3 fős csapatok versenye, ahol minden csapattag egymást váltva azonos távot (1 kört) teljesít.
  • minimaraton váltó: 3 fős csapatok versenye, ahol minden csapattag egymást váltva azonos távot (1 kört) teljesít
  • félmaraton egyéni: egyéni indulók versenye, 3 kör teljesítésével.

K&H Olimpiai Maraton és félmaraton váltó futás képek 2012

Képek:
k&H maraton és félmarton váltó olimpiai futóversenyen Budapesten K&H Olimpiai Maraton és Félmaraton váltó Budapest 2012

9.30 minimaraton váltó

11.00 a félmaraton-, maraton váltó csapatok és az egyéni indulók a maraton tervezett összidejének megfelelő zónákból:

3 órán belül
3 óra - 3 óra 30 perc között
3 óra 30 perc - 4 óra között
4 óra fölött

Időpontváltozás: K&H Maraton Váltó 2010

Elmarad a 17. K&H olimpiai maraton váltó, a viharosra fordult szél miatt az esemény megrendezhetetlen.

Tekintettel arra, hogy a fővárosban a piros jelzéshez közeli időjárási állapotok uralkodnak, és a szél viharossá fokozódott, az esemény megrendezhetetlen, ezért a 17. K&H olimpiai maraton váltó elmarad.

Az esemény új időpontját a hatóságokkal történő egyeztetés után jelöli ki a BSI, s erről mindenkit időben tájékoztat. Az elmúlt 20 évben egyébként nem volt arra példa, hogy futóesemény elmaradt volna az időjárás miatt.

Kocsis Árpád és Máth István versenyigazgatók

K&H Maraton váltó új időpont

A maraton és félmaraton váltó új időpontaj 2010. június 13-a, amelyre újra lehet nevezni.

K&H Olimpiai Maraton és félmaraton váltó futás Budapest 2010

K&H Olimpiai Maraton váltó

17. K&H olimpiai maraton váltó időpontja

2010. május 16. helyett új időpont hamarosan kijelölésre kerül...

11.00 a csapatok maraton tervezett összidejének megfelelő zónákból

Időmérés a váltó futáson

A csapatok összideje kerül rögzítésre, a váltóboton elhelyezett vonalkód segítségével

K&H Olimpiai Maraton és félmaraton váltó futás Budapest 3 képek
K&H Olimpiai Maraton és félmaraton váltó futás Budapest képek 3 sorozat.

K&H Olimpiai Maraton és félmaraton váltó futás Budapest 4 képek
16. K&H Olimpiai Maraton és félmaraton váltó futás Budapest képek 4 sorozat.

16. K&H Olimpiai Maraton és félmaraton váltó futás Budapest képek 5 sorozat.

BSI összefoglalója:

2009. május 17-én vasárnap futók lepték el a budapesti Kossuth teret, hogy részt vegyenek a 16. alkalommal megrendezett K&H olimpiai maraton váltón. A résztvevőket verőfényes napsütés, és 32 fokos hőmérséklet várta, ez azonban egyáltalán nem zavarta őket: 900 csapat gyűlt össze, hogy egymásért küzdve, jó hangulatban, futással töltsék a napot. Az indulók háromféle futótávot teljesíthettek váltóban. A kicsiket és a kezdő futókat a Minimaraton váltó várta, e verseny során a háromtagú csapat minden tagjának 2,1 kilométert kellett megtennie a Parlament körül kijelölt pályán. A gyakorlott, edzésben lévő futók pedig a három fős 3x7,032 kilométeres félmaratonon és a hat fős 6x7,032 kilométeres maraton váltón indulhattak.

A Minimaratonisták Varró Gyula bemelegítése után, 9 óra 30-kor, Kökény Beatrix és Szamoránsky Piroska kézilabdázó pisztolylövésére vágtak neki a távnak, hogy három kört megtéve teljesítsék azt. A leggyorsabb csapatnak, a Sörnyitók váltójának alig több mint 20 percre volt szüksége, hogy megtegyék a távot, őket az Edzésonline és az Öttusa a köbön csapatai követték a célban. A női versenyben az Aki bújt, aki nem, jövünk! csapata volt a leggyorsabb, megelőzve az Overdose és a Csepeli Gazella csapatát.

A Minimaraton váltó utolsó célba érkezői után a tekintetek a nagyszínpadra szegeződtek, ahol a Kreadance tánccsoport bemutatója következett, majd egy újabb bemelegítés Varró Gyulával, immár a maratoni és a félmaratoni távokra felkészülve.

11 órakor dördült el ismét a startpiszoly Kaszab Attila, a K&H Biztosító vezérigazgató-helyettese kezében, ezzel útjára indult a hatalmas mezőny. A rajtszínpadon több olimpikon, illetve MOB elöljáró buzdította a futókat: ott volt dr. Schmitt Pál MOB elnök, Molnár Zoltán főtitkár, Becsey János paralimpikon úszó és Csonka András paralimpikon asztaliteniszező is az emelvényen. A váltósok hatalmas mezőnyén kívül 230-an egyéniben vágtak neki a félmaratoni távnak, a BSI Félmaraton Mánia sorozatának részeként. Az indulók a Parlament elől indulva a Duna-parton a Margit-híd és a Lánchíd közti rakpartszakaszon futottak, majd ismét visszatértek a Kossuth téri váltózónába. A futók mintegy négy és fél órán keresztül köröztek folyamatosan, összesen több mint 5000 kört megtéve az Országház körül!

A félmaratoni távon kettő, míg a maratoni távon három kategóriában hirdettek eredményt. A női félmaratonisták között a Szegedi Mókusok voltak a leggyorsabbak az OTP Margitsziget és a Vasas Gumika B előtt, a férfiaknál a BEAC nyert a Seder Team és a Vásárhelyi Titánok előtt. A félmaratoni médiabajnokságban az Észak-Magyarország csapata legyőzte a címvédő Szuperinfot és az Echo TV fiúk gárdáját. A nőknél az Echo TV váltója nyert a Wellnesscafe és a Blikk mánia előtt. Az egyéniben induló félmaratonisták között Filip Krisztián és Darázs Angelika voltak a leggyorsabbak.

A maraton váltósokat a csapattagok össz életkora alapján kategorizálták. Az 1. kategóriában a nőknél a Triatlon Villám lányok megelőzték a Pécsi Futóklubot és a Honvédot, a férfiaknál a BEAC győzött a Széchenyi Gimnázium és a Kempelen Gimnázium váltója előtt. A 2. kategóriában a nőknél a Honvéd a Spuris lányok és a Lassan gyorsulunk csapata elől hódította el az első helyet, a férfiaknál a Dover nyelviskola váltója volt a legjobb, megelőzve a Honvéd és a Sashegyi Gepárdok gárdáját. A 3. kategóriát a nőknél a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat csapata nyerte a Szellő lányok és a Mindenkor vidáman együttese előtt, a férfiaknál pedig az Oxigén Klub Debrecen gárdája verte a Merkaptos vágtázókat és a Gyúró Team-et.

A versenyen több érdekes csapat is részt vett, például a Babakocsis váltó, melyben három apuka babakocsiban tolva gyermekét futotta le a félmaratont, de több amerikai focista csapat is ott volt a mezőnyben teljes felszerelésben.

A 16. K&H olimpiai maraton váltó nagyszerű hangulatban zajlott, hiszen a 900 csapat éppen nem futó tagjai folyamatosan tapssal, lelkesen biztatták a pályán lévőket - így minden csapat elégedetten ért célba.