500 induló a Naplás tavi futófesztiválon - futás

Naplás Tavi terepfutóverseny futásTavaszias időben , jó hangulatban, sok indulóval –köztük 400 gyermekkel- rendeztük meg a Decathlon I. Tavaszváró Terepfutóversenyünket a Naplás-tónál a Cinkotai Kis-erdőben Március 12-én.
Megtisztelte jelenlétével a rendezvényünket Kovács Péter Polgármester Úr , aki személyesen is kiállt a versenyünk mellet és bízunk benne , hogy ez hagyományteremtő céllal a jövőben is megrendezésre kerül.
Prominens személyiség volt a díjátadó is: Kiss Dániel, Ikarus BSE gátfutó klasszisa adta át az ajándékokat a korosztályos legjobbaknak az óvodásoktól az iskolásokig.
Nagy élmény volt ez a jövő nemzedékének, hogy Danival találkozhattak. Reméljük, hogy közülük kerül ki a jövő „Kissdanija”.
Nekünk szervezőknek is jóleső érzéssel töltött el , hogy ennyi lelkes gyermek és szülő tisztelte meg a terepfutóversenyünket.
A pálya szélén szülők, hozzátartozók , szurkolók bíztatása lelkesítette a futókat, teremtve ezzel jó hangulatot.
10 órakor Gajdos Tamás –a népszerű kommentátor és kitűnő atléta - köszöntő szavaival kezdődött el a futófesztivál.
Pár perc múlva rajtoltak el a legkisebbek, a kiscsoportos óvodások és ezt követően sorra jöttek a nagyobb iskolások majd 12.00 kor a 2 km-es kocogó, túrázó futam és a nap zárásaként a felnőtt verseny : az 5*2km-es - chippes időméréses- 12 percenkénti tömegrajtos indítású futamok. Lefutottuk az első kört azaz 2 km-t és kis pihenő után, attól függően , hogy ki milyen gyorsan teljesítette a távot annyi pihenője maradt hiszen 12 percenként jött az újabb rajt.
Nagyon izgalmas versenyt hozott ez a versenyszám is.
A nőknél a hazai pálya előnyét élvező Gyürkés Viktória ( Ikarus BSE) szerezte meg magabiztosan az abszolút első helyet megelőzve Papp Ildikót és Benkő Gabriellát , míg az uraknál Juhász András ( MISI SC) volt a leggyorsabb Stépán Zsolt valamint a holtversenyben 3. helyen végző: Radics Csaba és Vizi Attila előtt.
Díjátadások folyamatosan zajlottak, ahogy haladtunk a versennyel.
Egy színpadra felállított dobogón adtuk át az értékes –szponzorok által – felkínált nyereményeket.
Összesen 9 futam volt: 200 m volt a legkisebbeknek és 10 km volt a felnőtt indulóknak.
Minden korosztályban hirdettünk eredményt, a rendezvény zárásaként még tomboláztuk is, ahol szintén értékes ajándékokkal kedveskedtünk a futóknak.
Szeretnék megköszönni támogatóinknak, segítőinknek azt az odaadó hozzáállást, segítőkézséget, ami nélkül ez a rendezvény nem jöhetett volna létre (természetesen az önkénteseknek is, akik sokat dolgoztak a versenyért) :