III. Mezeifutó Versenysorozat Dombóvár

Leírás III. Mezeifutó Versenysorozat

III. BARON VON TWICKEL MEZEIFUTÓ VERSENYSOROZAT
VERSENYSOROZAT CÉLJA:
A négy versenyből álló sorozat célja, hogy felkészülési lehetőséget biztosítson a szakosztályoknak a Mezei Országos Bajnokságra való felkészülésre, válogatásra. A sorozat harmadik állomása egyben országos válogató a Mezei Európa Bajnokságra. Továbbá a gyermek futamok - reményeink szerint - lehetőséget biztosítanak új tehetségek kiválasztására.
RENDEZŐK:
Sportélmény Alapítvány, Szekszárdi AK SE
VERSENYSZABÁLYOK:
Az értékelés négy kategóriában, nemenként történik. Versenyhelyszínenként a futamok első tíz helyezettje pontot (10-1) kap, a végső rangsor a négy verseny során szerzett összpontszám alapján kerül megállapításra. Az összetett eredményben minden pontot szerzett versenyzőt figyelembe veszünk, nem feltétlenül szükséges mind a négy versenyen indulni.
NEVEZÉS:
Minden futamra a verseny helyszínén, a rajthelynél lehet nevezni. Nevezési díj nincs!
KORCSOPORTOK:
Gyermek: 1998 és fiatalabbak; Serdülő 1995-97; Ifjúsági 93-94; Abszolút 1993. január 1. előtt születettek
DÍJAZÁS:
Mindhárom állomáson a kategóriák I-III. helyezett versenyzői éremdíjazásban részesülnek. A versenysorozat végén – a négy versenyen szerzett pontok alapján - a kategóriák nemenkénti I-III. helyezettjei INTERSPORT vásárlási utalvány díjazásban részesülnek.