Kenyai dilemmák London előtt

Komoly fejtörést okoz a kenyai szövetségnek a maratoni csapat összeválogatása a londoni olimpiára. Eddig ugyanis mintegy 150 férfi és 50 nő teljesítette a 2:15-ös, ill. a 2:37-es kiküldetési A-szintet.

kenyai maraton futók készülnek a londoni olimpiára
Salakedzés Kenyában…

A kenyai szövetség úgy döntött, hogy az olimpián induló maratonisták végleges listáján április 30-a után, azaz az európai maratoni tavaszi szezon végeztével teszi majd csak véglegesen közzé. A kvalifikációs szabályok szerint egy ország összesen 3-3 sportolót indíthat maratoni futásban a játékokon. A kenyai szövetség most megjelentetett előzetes listája szerint a legesélyesebb 6-6 futó:
a férfiaknál a világcsúcstartó Patrick Makau (2:03:38),a bostoni és a New York-i maraton leggyorsabbja, Geoffrey Mutai, a kétszeres világbajnok Abel Kirui, a világcsúcstól Frankfurtban mindössze négy másodperccel elmaradó Wilson Kipsang, a chicagói maraton győztese, Moses Mosop, és a több maratoni versenyből álló World Major – sorozat legjobbja, Emmanuel Mutai.

Patrick Makau – világcsúcs, 2011. Berlinben
Patrick Makau – világcsúcs Berlinben 2011.

A nőknél pedig a tavalyi tegui vébé első három helyezettje, Edna Kiplagat, Priscah Jeptoo, Sharon Cherop, a londoni maratoni győztese Mary Keitany, a berlini maratoni győztese, Florence Kiplagat, és az idei prágai maratoni verseny első helyezettje Lydia Cheromei.