Tanácskérés 3200 méteres felméréshez

futás marathon running
Post Reply
tbarni0630
Posts: 1
Joined: 2019 Mar 16 Sat, 12:03 am

Tanácskérés 3200 méteres felméréshez

Post by tbarni0630 »

Sziasztok kedves fórum tagok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szerintetek mi a legideálisabb edzésterv egy 3200 méteres felmérés leküzdéséhez? A mostani eredményem ezen a távon 16:37. Ezt szeretném lefaragni 15:30-ra, később 14:40 alá. Szerintetek milyen futó edzés lenne a legmegfelelőbb? Olvastam már ebben a témában topikot, de ha kaphatnék még információt akkor azt nagyon megköszönném. Illetve érdekelne, hogy milyen gyorsan lehetne elérni a kitűzött célt? Amit még rólam kell tudni, hogy viszonylag nagydarab vagyok 179 cm és ehhez 96 kg tartozik. Futni szoktam heti háromszor 3-4 km-es távokat. Ezt folyamatosan illetve váltakozó tempóval (100méter sprint, 100 méter laza kocogás) szoktam. Mellette pedig súlyzós edzést végzek. Az egyik problémámnak a súlyomat látom. Amikor 5 kilóval könnyebb voltam sikerült lefutnom ezt a távot 14:50-es idővel, ez a személyes rekordom, de amióta a súlyzós edzésre koncetrálok nem tudom ezt a teljesítményt nyújtani. Tavaly nyáron pedig sikerült lefutnom 15:25-ös idővel és akkor 98 kg voltam. Viszont azóta képtelen vagyok ezt a távot 15:30 alatt teljesíteni. Esetleg lehet ennek valamilyen egészségügyi oka vagy valamilyen motivációs problémám lehet vagy csak keménybben kell edzenem? Kicsit tanácstalan vagyok most és kezdem elveszíteni a motivációmat.

A válaszaitokat előre is köszönöm, számítok a nálam tapasztaltabb futók segítségére!

Üdvözlettel, Barnabás!
kovacsszandra
Posts: 1
Joined: 2019 Dec 23 Mon, 9:59 pm

Re: Tanácskérés 3200 méteres felméréshez

Post by kovacsszandra »

Szia Barnabás :)
Szerintem nincs szó egészségügyi problémáról, viszont te is említetted, hogy elkezdtél súlyzós edzéseket végezni, tehát érezhetően eltolódott a prioritás kicsit. Nyilván sok súlyt felszedtél a súlyzós edzésekkel is, emiatt nem biztos, hogy túl sok kilót le kell adnod, bár persze csak találgatok. Mindenesetre semmiképp ne add fel a dolgot, nagyon szép rendszeres edzéseket végzel, szép távokkal és időkkel. Pontosan miótahttps://hu.flatfy.com/ koncentrálsz erre a távra, hogy le szeretnéd futni 15:30 alatt?
User avatar
Bowers
Posts: 1
Joined: 2021 Jan 25 Mon, 2:21 pm

Re: Tanácskérés 3200 méteres felméréshez

Post by Bowers »

A motiváció természetesen a siker kulcsa. Hetente 70 mérföldet futok. Nehéz, de a kemény munka az egyetlen módja a kívánt eredmény elérésének. Én is minden nap edzek. Íme néhány 3200 méteres stratégiai terv a futók számára: reddit > r/advancedrunning
Ardingly College examwriter writemyessaytoday.net
janesbenth
Posts: 1
Joined: 2022 Jun 29 Wed, 9:33 am

Re: Tanácskérés 3200 méteres felméréshez

Post by janesbenth »

TypeRacer is one of the best free massively multiplayer online competitive typing games this year. In this typing race car game online, type words to increase the speed of your car.
aaronramsdale
Posts: 1
Joined: 2022 Aug 16 Tue, 3:18 am

Re: Tanácskérés 3200 méteres felméréshez

Post by aaronramsdale »

Nem kell semmilyen képzésen részt vennie. Csakúgy, mint csak keményen kell dolgoznom, keményen kell gyakorolnom mindössze 1 hónap alatt, nagymértékben javítottam a teljesítményemen.
Post Reply