futás közben aktívan lenyomja a lábujjait?

futás marathon running
Post Reply
blackyman7
Posts: 4
Joined: 2020 Apr 22 Wed, 9:25 am

futás közben aktívan lenyomja a lábujjait?

Post by blackyman7 »

minél jobban megnövelem a futásteljesítményt, annál inkább fáj a fájdalom a normál ívben. eleinte fáj az első mérföldetől, de a 3. mérföldig nincs ív fájdalom. Olvastam a lábujjak erősítéséről azáltal, hogy kis tárgyakat megfogva gyakorolnak, vagy aktívan lefelé nyomja a talajt, és megpróbáltam ezt a lépésemre alkalmazni, és ez csökkentette a fájdalmat.

A futás utáni napon van némi ívfájdalom, különösen, amikor felébredek, és először a földre szállok, és kiszállok az ágyból, majd másnap elfutok és megismétlem.

olvastam az úgynevezett összeomló boltív-et, ez egyszerűen azt jelenti, hogy a lábam gyenge, így minél tovább lép, annál gyengébb lesz a boltív? nincsenek lapos lábaim, és ez különféle fájdalmakat jelent, mint a talpfák, mivel már volt néhány becsapódásom a korábban.

erõs fájdalom a medialis ív területén. az a lépés, amikor minden lépéssel tudatosan lenyomom a lábujjam, enyhíti az ív fájdalmat, de a 3. mérföldig mindkét esetben nincs lábfájdalom.

nagyon zavaros, ha ez a rendszeres lábfájás, mint például a borjak és a sztrájkom, vagy valami, amit jobban kell gyakorolnom az erősítés érdekében?
barbarahansen
Posts: 1
Joined: 2021 Jan 12 Tue, 12:29 pm

Re: futás közben aktívan lenyomja a lábujjait?

Post by barbarahansen »

A kezelés alatt az embernek mégis fontolóra kell vennie a házi gyógymódokat és a nyújtásokat, hogy enyhítse a fájdalmat. Ha valaki orvos azt tanácsolja, ne mozdítsa el a lábat, ne próbálkozzon ezekkel. Bizonyos esetekben az otthoni kezelések és a nyújtás nem elegendőek a fájdalom enyhítésére.
Post Reply