Budapest Futófesztivál - NATO futás?

futás marathon running
Post Reply
AustinGreyson
Posts: 1
Joined: 2020 May 20 Wed, 10:57 am

Budapest Futófesztivál - NATO futás?

Post by AustinGreyson »

Hosszú szünet (közel 20 év!) kihagyás után 2010 júliusában kezdtem el újra futni 41 évesen. A tavalyi NATO futáson fiammal párban teljesítettük a 10 km-t (ő futott 6 km-t, én 4-et). Akkor ez épp elég is volt, alaposan kifutottam magam, hagytam, hogy a nálam gyorsabb futók magukkal húzzanak és a végére vészesen fogytán volt az erőm. Az elmúlt évben fejlődtem annyit, hogy gondolkodás nélkül nekivágjak a 10 km-es távnak, hiszen edzésképpen mostanában már 10-15km-t futok.
Szombaton még reménykedtünk, hogy az időjárás kegyes lesz hozzánk, de vasárnap reggel már láttuk, széldzsekiben fogunk futni. Balázs fiammal a Vérmezőn álldogálva alaposan átfagytunk, hideg is volt, az eső is esett, de a hangulatunkat ez sem tudta elrontani. Egy barátunkkal, Gáborral is találkoztunk, így hárman álltunk a rajthoz. 11 óra után pár perccel azonban már egyáltalán nem fáztam. A fiúk természetesen hamar otthagytak, de sikerült beállnom a saját megszokott utazótempómra, ami, mint kiderült, egész jó volt, 5,17-es kilométereket futottam az eredménylista szerint. A Lánchídnál már száraz volt a torkom, gondoltam, jól jön majd a frissítés. Jó is lett volna, ha az első kortyot nem szippantottam volna rögtön tüdőre, a következő pár percben csak arra koncentráltam, hogy ne fulladjak meg. Az Andrássy úton esernyőkkel sétáló járókelők lelkesen biztattak minden futót, a távolban pedig már látszott a Millenniumi emlékmű oszlopa Gábriel arkangyallal. A Hősök terét elhagyva volt egy kisebb holtpont, de elég könnyen átlendültem rajta. A Városligeti körúton szembefutott velem Gábor (Balázs addigra már ki is pihente magát a célban :) ), integettünk egymásnak. A célegyenesben pedig már a fiam integetett és buzdított. Úgy terveztem, egy órán belüli időt futok majd (egy héttel ezelőtt, a SPAR-on Ekidenben kb. 56 perc alatt futottam le ugyanezt a távot), de 52: 44-re igazán nem számítottam!
User avatar
Alvarezz
Posts: 1
Joined: 2021 Jan 22 Fri, 2:52 pm

Re: Budapest Futófesztivál - NATO futás?

Post by Alvarezz »

Főiskolai atétikai csapatunk elképesztően jól érezte magát 2020. október 18-án, Budapesten.
Még nyitva van a regisztráció egy online NATO Run programra?
Gateshead College student https://cheapessaywriter.co.uk
vicyclesix
Posts: 1
Joined: 2021 Feb 14 Sun, 10:43 am

Re: Budapest Futófesztivál - NATO futás?

Post by vicyclesix »

A NATO Futás (magyarul: NATO Futás) egy nemzetközi futófesztivál, amelyet minden szeptemberben vagy októberben rendeznek Magyarország fővárosában, Budapesten. Négy légköri verseny áll rendelkezésre: 4 km
isabelltwo
Posts: 1
Joined: 2021 Mar 04 Thu, 11:26 am

Re: Budapest Futófesztivál - NATO futás?

Post by isabelltwo »

A NATO Futás (magyarul: NATO Futás) egy nemzetközi futófesztivál, amelyet minden szeptemberben vagy októberben rendeznek Magyarország fővárosában, Budapesten.
Sally250
Posts: 1
Joined: 2021 Jul 07 Wed, 9:15 am

Re: Budapest Futófesztivál - NATO futás?

Post by Sally250 »

AustinGreyson wrote: 2020 May 20 Wed, 11:01 am Hosszú szünet (közel 20 év!) kihagyás után 2010 júliusában kezdtem el újra futni 41 évesen. A tavalyi NATO futáson fiammal párban teljesítettük a 10 km-t (ő futott 6 km-t, én 4-et). Akkor ez épp elég is volt, alaposan kifutottam magam, hagytam, hogy a nálam gyorsabb futók magukkal húzzanak és a végére vészesen fogytán volt az erőm. Az elmúlt évben fejlődtem annyit, hogy gondolkodás nélkül nekivágjak a 10 km-es távnak, hiszen edzésképpen mostanában már 10-15km-t futok.
Szombaton még reménykedtünk, hogy az időjárás kegyes lesz hozzánk, de vasárnap reggel már láttuk, széldzsekiben fogunk futni. Balázs fiammal a Vérmezőn álldogálva alaposan átfagytunk, hideg is volt, az eső is esett, de a hangulatunkat ez sem tudta elrontani. Egy barátunkkal, Gáborral is találkoztunk, így hárman álltunk a rajthoz. 11 óra után pár perccel azonban már egyáltalán nem fáztam. A fiúk természetesen hamar otthagytak, de sikerült beállnom a saját megszokott utazótempómra, ami, mint kiderült, egész jó volt, 5,17-es kilométereket futottam az eredménylista szerint. A Lánchídnál már száraz volt a torkom, gondoltam, jól jön majd a frissítés. Jó is lett volna, ha az első kortyot nem szippantottam volna rögtön tüdőre, a következő pár percben csak arra koncentráltam, hogy ne fulladjak meg. Az Andrássy úton esernyőkkel sétáló járókelők lelkesen biztattak minden futót, a távolban pedig már látszott a Millenniumi emlékmű oszlopa Gábriel arkangyallal. A Hősök terét elhagyva volt egy kisebb holtpont, de elég könnyen átlendültem rajta. A Városligeti körúton szembefutott velem Gábor (Balázs addigra már ki is pihente magát a célban :) ), integettünk egymásnak. A célegyenesben pedig már a fiam integetett és buzdított. Úgy terveztem, egy órán belüli időt futok majd (egy héttel ezelőtt, a SPAR-on Ekidenben kb. 56 perc alatt futottam le ugyanezt a távot), de 52: 44-re igazán nem számítottamMy Gift Card Site!
The NATO Virtual Run - the online sport event of the NATO Run Budapest - took place between 18th of October and 8th of November.
Tipps98
Posts: 1
Joined: 2021 Sep 23 Thu, 10:30 am

Re: Budapest Futófesztivál - NATO futás?

Post by Tipps98 »

NATO Running Festival, an international accredited sport event founded in 2006, organized by Budapest Athletic Federation, co-organized by NATO.

dgcustomerfirst
Post Reply