Achilles, sarokfájdalom

futás marathon running
Post Reply
ttapp
Posts: 1
Joined: 2021 Jan 18 Mon, 2:10 pm

Achilles, sarokfájdalom

Post by ttapp »

Sziasztok,

egy örökzöld témában kérek segitséget: achilles fájdalom.

Röviden a kórtörténetem:
Két éve tapasztaltam először, akkor felkerestem fél év alatt három külömböző ortopéd szakorvost.
Folyamat amin végigmentem: pihentetés (teljes leállás), gyógyszeres gyulladáscsökkentés, krémek, sarokemelő betét. Nem használtak, fokozatos terhelésre ismét romlott.
Utána ultrahang (nincs sarkantyú illetve számottevő meszesedés sem) orvosi kollagén injekció kúra- ez hozott javulást de nem oldotta meg a problémát véglegesen.
Majd ebben a fórumban olvasott cikk segitségével a lépcsőn nyújtással, futás utáni vádli intenziv nyújtással és hengerezéssel fokozatos terhelés mellett sikerült rendbe hozni, kb másfél évig minimális tünetekkel tudtam sportolni (heti kb 4-5 edzés vegyesen futás és kerékpár).
Sajnos novemberben ismét előjött a fájdalom mindkét sarkamon, akkor teljesen leálltam ismét a futással, elkezdtem a lépcsőn nyújtást, elején jégzselé, utána gyulladáscsökkentő krémek (flexagil, diclac), tapasz, infra masszázs, vettem egy kézi ultrahang gépet is. Bal achillesem nagyjából tünetmentes, de a jobb érdemben nem javul. 5 nap teljes mozgás mentesség után a fájdalom nagyjából minimálisra csökken, de utána még könnyebb bringázásra is visszatér (futni azóta sem merek).

Amiben segitséget kérek, hogy tudtok-e ajánlani olyan szakorvost, aki nektek érdemben tudott segiteni hasonló achilles sérülések kezelésében. Budapest környéki vagyok, igy elsősorban fővárosi orvost keresek.

Köszönöm előre is!
Post Reply