PB

futás marathon running
Post Reply
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

PB

Post by Gabesz »

PB (Personal Best) legjobb egyéni idők!

Küld el a legjobb egyéni idődet az adott távon (vagy a távott az adott szintidőn)!

Lista:
Futó eredmények

Kérdések és válaszok:

- Mi a célja a PB gyűjtésének?
- Mindenki büszke legyen az elért eredményeire,
nyilvántartás (legtöbben nem tudják, hogy mi a legjobb idejük az adott távokon)
legyen motívációs cél (legyőzendő újabb célok)
megtaláljuk a hasonló sebességű futókat, fussunk együtt egy versenyen!


- Ki az aki felkerülhet a listára?
- Bárki, aki ezen a Futás.Net Sportfórumán, az index FutóBolond topikon vagy a BSI fórumán regisztrált nick névvel rendelkezik.

-Csak "hivatalos" eredményekkel lehet felkerülni?
-Mivel önbevallásos a rendszer, ezért bármilyen bárhol elért eredménnyel lehet jelentkezni (nem kell chipes versenynek lennie).
Tehát akár edzésen elért eredmény is lehet! :smile

- Be lehet -e írni részidőket?
- Igen: például valaki fut egy kiváló Maratont, aminek a félmaratoni ideje is PB-re sikeredik, akkor azt is ellehet könyvelni!

- HIányzik az adott táv?!
- Általában azok a távok szerepelnek, amelyekhez legalább több futóversenyt is lehet találni egy évben.
Viszont a lehetőség adott, "egyéb" kategóriába bármilyen futást belehet írni!

- Nagyon gyenge eredményeket is belehet küldeni?
- Természetesen! Mindenki önmagával versenyez!

Küldjétek az eredményeket! ;)
Last edited by Gabesz on 2008 Nov 16 Sun, 6:11 pm, edited 1 time in total.
panferik
Posts: 12
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 7:00 pm
Contact:

Re: PB

Post by panferik »

Gabesz!
6 órás rublikába kérek szépen 49 km beírni!

de nagyon remélem ezt március végén újra javítani kell esetleg májusban is :lol: :lol:

köszönöm
"A halnak úszni, a madárnak repülni, az embernek futni kell." Emil Zatopek
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

panferik wrote: 6 órás rublikába kérek szépen 49 km beírni!
jegyezve! :)
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Múlt heti Yours Trulyból részletek:

PB 7km: 32:47
PB 10km: 47:13
PB 14km: 1:06:29

[Érdekesség, hogy utóbbi kettő tempója lassabb, mint a YT25-é, a magyarázat erre az, hogy annak első 3km-én volt 70m szint lefelé, amit még frissen igen gyorsan teljesítettem, utolsó 3km-én pedig 70m szint felfelé, amin pedig már hajráztam, így a középső (szint nélküli) 19km átlagsebessége alacsonyabb lett, mint a teljes versenyé. Ezekhez a PB-khez tartozó szakaszokba pedig az első (gyors) 3 km nem kerülhetett be, mert akkor összességében lejtett volna a szakasz. :)]
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Pierre wrote:Múlt heti Yours Trulyból részletek:

PB 7km: 32:47
PB 10km: 47:13
PB 14km: 1:06:29
Könyvelve! :)
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Gabesz,

10(,06 :smile ) km PB: 45:06
És ugyanez vonatkozik Mirára is. :smile

Köszi.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Gratulálok! Ez nagyon szép eredmény! S hogy-hogy együtt értetek be a célba? Együtt futottatok? :smile
Könyveltem az eredményt, bár most nem tudom feltölteni, mert egy hét óta nem tudok módosítani a futas.cjb.hu oldalon.
Ha marad a "szolgáltató" nem törödömsége, akkor költözés lesz.
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Köszi. :smile
Nem együtt futottunk, véletlenül alakult így. :D Én gyorsabban kezdtem, Mira 5 kili körül elhúzott mellettem, ezután még párszor megelőztük egymást. A célegyenesre együtt fordultunk, mondta, hogy menjek, én jó erőben voltam (teljesen pihent izomzat, a pulzusom is végig anaerob küszöb alatti - a gyomrom miatt nem bírtam volna magasabb pulzussal), így elindultam a teljesen simának tűnő <45:00 időért. De a gyomrom közbeszólt, és ezért lassítottam kocogós tempóra, Mira az utolsó 60 méternél kapcsolt sprintre, így pont egyszerre értünk célba. Nem lett meg a <45 perc, de jó volt ez így: a táv második felében voltak részek, ahol Mira húzott, nélküle gyengébbet futottam volna, jó, hogy egyszerre értünk be. :smile
A <45 pedig majd meglesz legközelebb, kicsi szint is volt a pályában, és idén eddig szinte csak lassú futásaim voltak.
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Új PB 7 km-en: 31:55
(Vivicittá közepe)

Köszi.
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

A változatosság kedvéért: új PB 7 km-en 30:18. Köszi.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Pierre wrote:A változatosság kedvéért: új PB 7 km-en 30:18. Köszi.
gratulálok! :smile
User avatar
Limonádé Joe
Posts: 39
Joined: 2008 Jan 09 Wed, 9:31 pm
Location: Budapest

Re: PB

Post by Limonádé Joe »

A topic címét módosítani kéne: Pierre PB-i címre. Fantasztikus, milyen tempóban múlja fölül magát! Gratula Pierre!
Még szerencse, hogy ilyen lassan futok. Ha eltévednék, kevesebbet kell visszafelé mennem
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Köszi mindkettőtöknek. :smile
LJ, azért főleg az én PB-im vannak itt, mert a többiek általában a másik fórumra írják be.
Egyrészt azért futok ennyi PB-t, mert még nagyon kezdő vagyok, másrészt nem igazán szoktam időre futni, így egy lendületesebb edzés is PB-re sikerülhet. (Még a gyorsítást se kezdtem el, attól majd újabb PB-k jönnek ősszel.)
És hogy kicsit se legyek off:
Sárváron futottam egy 5 kilis PB-t a legelején, mikor az ideális tempót kerestem. Pontos értéket nem tudok, az 5 kör összideje már rosszabb, mint a régi PB-m, de biztos, hogy az első 5 km-es részidőm PB volt. De ennek nincs jelentősége, mert ma futottam a kari futóversenyen egy újabb PB-t, pedig Sárvár után még merevek voltak a combjaim, és nem is erőltettem, kényelmes tempóban mentem végig (zuhogó esőben, sárban, tócsákban...). Tehát:

PB 5 km-en: 20:49
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Hi, Pierre

Most még másfél hétig nem vagyok otthon, addig adok újabb haladékot, hogy PB-t javíts! ;)
Utána rögzítem! :smile
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Hú, Gabesz, abban a másfél hétben nem jött össze. :) Gondolkoztam egy gyors (külső) szigetkörön, mert ott még nincs mért időm (talán 24-25 perc a legjobb :)), ha ezt megcsináltam volna, akkor az 5 kilis részidő se lehetett volna nagyon rossz, de nem jutott rá időm a tanulás, tanítás és triatlonra rápihenés mellett.

Most viszont futottam néhány PB-t: :D
10 km: 42:50 (eddig nagyon jól ment, erőlködés nélkül futottam)
14 km: 1:00:35 (itt már fáradtam, de kicsit hajráztam, hogy jobb legyen a 14 kilis idő)
félmaraton: 1:33:46 (teljesen belassultam, szomjas is voltam, szerencsére ott volt Pety és adott a vizéből!)

Ennyire futástól még nem fáradtam el, nagyon kifutottam magam, talán kicsit túlságosan is. (Nem sérültem le, de izmok, szív (lassú pulzusmegnyugvás), gyomor is jelezték, hogy ez sok volt.)
Az idei évre még tavaly 1:34-es félmaraton időt tűztem ki célul, ezt ezzel sikerült teljesíteni :smile , az 5km-10km-maraton távokra kitűzött célok még hátravannak. Azt hiszem, azokra őszig nem is teszek majd kísérletet, és akkor is versenyen, vagy 5-10km-en esetleg edzőtárssal.
Post Reply