PB

futás marathon running
Pocokharcsa
Posts: 5
Joined: 2008 Sep 07 Sun, 6:05 pm

Re: PB

Post by Pocokharcsa »

Szia Gabesz!
Szeretném ha javítanád a félmaratoni időmet 2:22:41 lett a mai félmaratonin. :D :D Van egy 30-as eredményem még tavalyról ami 4:23:05 ez nem éppen jó, de majd idén igyekszem megdönteni. Előre is köszönöm.
Pocokharcsa
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Töprengtem azon, hogy vajon elkönyvelhetem-e 7 kilis PB-nek a megyeri híd futást, mert kétséges, hogy megvolt-e 7 km. Most már mindegy! :smile

Ablon:
5 km PB: 18:56
7 km PB: 26:46
10 km PB: 38:37

Betegen, nem max-on futva (hogy ne kelljen zihálnom), szerintem kb. 1 perc még mindhárom időben van. (Tegnap még azt hittem, hogy 39:00 a reális 10 km-es tudásom egészségesen.)
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Gabesz! Ismét faragtam kicsit két PB-men:

3 km: 10:50
5 km: 18:40

Köszi!
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

félmaraton: 1:33:39
30 km: 2:16:18
maraton: 3:15:23

Köszi! :smile
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Szia Gabesz!
Az új szigetkör PB-m 19:52. Köszi!

Ezalatt az edzés alatt futottam le idei 2000. km-emet, 20:00-s szigetkörrel szerettem volna megünnepelni. :smile
Nagyon jól ment, szinte másodpercre pontosan olyan részidőket futottam, mint terveztem. (8 mp-cel lett jobb, ebből 6-ot az utolsó 275 (?) méteren - az 5 km-es felfestéstől a végéig - faragtam le.)
Most már csak egy félmaratont szeretnék időre futni idén, és kezdődhet az alapozás!

PS. Remélem, ide még szabad PB-kről írni... :roll: :S
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Pierre, gratulálok!
Küldjed, csak küldjed, örülök neki!

Hendire is jársz? Ezekkel az időkkel már ott lehetsz a toplista tetején is! :)
Este frissítem a futó időket!
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Köszi.

Hendire már sokszor akartam menni, de eddig egyszer sem voltam...
Jövőre szeretnék majd járni, főleg a társaság miatt.
(Nem szeretek gyorsan futni a külső körön - a mostani volt a 3. alkalom, hogy időre futottam -, nem igazán alkalmas rá, legalábbis az én súlyommal. Féltem a térdem, így a pudingra csak ott lépek rá, ahol muszáj, a kavics csúszik, sok a sétáló, figyelni kell, nehogy elémlépjenek és ütközzünk, stb...)
User avatar
eftomi
Posts: 2
Joined: 2008 Oct 25 Sat, 8:05 pm

Re: PB

Post by eftomi »

Szia!

A PB-im a következők:
-3km: 12:40
-12km: 55:22
-félmaraton: 1:48:14

Köszi!
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Szia Gabesz!

Új PB-m 5 km-en 18:13. :P

Köszi!

A szerdai fokozóban futott 19 perces belső kört könnyedén, lazán futottam; éreztem, hogy a mai versenyen meglehet a 3:45-ön (esetleg 3:40-en) belüli átlagtempó.
Első 2-3 km-t sikerült (egy tájfutó) bollyal megtenni, itt még nagyon jól ment a futás, de a boly sajnos szétzilálódott. A gyomrom is jelzett, de nem álltam ki, lazább iramban - de még nem belesétálva - sikerült végigmenni az utolsó 3 km-en is.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Pierre, gratulálok! :clap

Mos már kíváncsian várom a Balaton Félmaraton eredményedet!
Csak lazán első nap! ;)
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Köszi! :smile
Hát még én milyen kíváncsian várom... Mások mondtak már sokféle tippet, nekem is van egy elképzelésem a jelenlegi félmaratoni tudásomról, de nem tudom, mennyi lesz, majd kiderül. Első nap nem lesz teljesen laza: annyira nem fontos a vasárnapi, jövőre úgy is javítok majd rajta perceket (még nem vagyok félmaratoni távra felkészülve). Ráadásul a 7 km-es PB-m sem túl fényes, nem is beszélve az 1 órán kívüli 14 km-esről... (Edzésen azért már sokszor megvolt órán belül. ;) )

Most nézem, hogy Kevin 5 km-en 2 mp-cel jobb nálam, maratonon 14-gyel, félmaratonon viszont 10 PERCcel. :shock: :roll:
Pocokharcsa
Posts: 5
Joined: 2008 Sep 07 Sun, 6:05 pm

Re: PB

Post by Pocokharcsa »

Hol is kezdjem a beszámolom. Nem szerettünk volna szombaton reggel utazni így a szobafoglalást már péntekre kértem. A tervem az volt, hogy jó korán lemegyünk, majd irány a Galerius fürdő. Szerencsére jól kipancsoltuk magunkat a párommal itt. Sőt még a szaunára is sikerült rábeszélni. Majd megvacsoráztunk. De arra a megállapításra jutottunk, hogy legközelebb nem így foglalunk vacsit. ;)

Majd jött a szombat reggel. Mindenhol mosolygós arcok fogadtak minket és nagyon segítőkészek voltak, mind a recepciósok és persze a BSI embereiről sem szabad megfeledkezni. :!: Nem tudom hogy csak én nem láttam a Fórumos feliratot vagy csak nem vettem észre, de most már mindegy. Emiatt egy kicsit szomorú is voltam :cry: , mert tudtam, hogy sokan vagyunk a Fórumról, de sehol egy ismerős. És csodák csodájára észrevettem Alamuszit a sorban. Oda is mentem hozzá és szépen együtt futottunk és közben beszélgettünk. Nagyon örültem neki. Majd Neki jött a váltás és így egyedül maradtam. Éppen ezért maradt az elhatározott kis tervem, hogy szépen fokozatosan mindig kinézek magamnak valakit és megelőzőm. Így is tettem. Bár úgy éreztem hogy ez nem éppen ment jól. Még is a 14 kilinek az ideje 1:24:46. Majd jött a fincsi ebéd. Ekkor jó sokat sikerült enni, inni már nem olyan sokat. Egy kis pihivel megspékelve.

Majd a délutáni rajt, ekkor ismét Alamuszival futottunk. Tök jó kis futás volt. Leszámítva azt az autóst, aki betolatott a futók közé. Alamuszit jól meg is ijesztette. Nem sokon múlt hogy el ne essen. Majd olyan kedvében volt, hogy az utolsó kilinél egyszer csak ütem váltás és persze mentem utána. Majd egyszer csak sikerült nekem is váltani ekkor már Ő nem úgy tudott futni. Hát hátranyúltam és kézen fogva futottunk be. Nagyon jó kis futás volt. :) :) Ahol az eredményem 43:06.

Majd ismét ettünk a sok finomságból. Sajnos nekem nem sok választék volt, de erről nem a szakácsok tehetnek hanem az allergiám. Itt szeretném megköszönni az egyik szakácsnak, aki meg is keresett minket az asztalnál, hogy melyik sütiből ehetek bátran.

Aztán jött az estére szervezett program, ahol Attila és Saci beszélgettek Andival, Steve-vel, Lupussal. Nagyon sok jó és számomra használható információ hangzott el. ;) Köszönet nekik. Ja és nem sikerült lebeszélni az ultratervről. ;) Majd utána a fergeteges disco, ahol Attila nagyon hozta a formáját.

Aztán eljött a vasárnapi félmaraton, bár nehezen ébredtem még is úgy éreztem menni fog és talán PB is lesz. A rajt előtt egy kicsit beszélgettünk Alamuszival, Viktorral és láttam Lydérchet és Bozótot elmenni mellettünk. De sebaj majd a pályán találkozom velük, gondoltam. Így is lett. Úgy voltam vele, hogy az első körön csak úgy futok és a másodikon pedig úgy, mint az előző nap, hogy mindig valakit megelőzök. Az első körön Duracelnyuszival futottam. Jó kis kör volt és segítettük egymást. Bár nekem úgy tűnt mintha nem bírná a tempóm. De ezt meg is beszéltük és kiderült, hogy nem így van. Majd Neki jött a váltás és így már az eltervezettet futottam. Szépen a 15 kilinél számoltam egy kicsit és láttam ha így megy tovább akkor simán meglesz a PB. De jött a 16 kili, ahol akkorát estem mint egy nagy kabát. :o A szerencse a szerencsétlenségben, hogy se előttem se mögöttem senki. Egy darabig küzdöttem hogyan érkezzem, de szerencsére talpra estem, de a lendületem elmaradt. :| Szinte 0-ról indultam újra. És csak a 19 kilinél értem újra abba tempóba, mint az esés előtt voltam így a félmarcsi ideje 2:11:51. Még így is elégedett vagyok vele. De jobban örültem volna egy esés nélküli futásnak. Minden esetre a szombati eredmények PB-k mert 2006-os eredményemet megdöntöttem. Bár akkor nem futottam vasárnap. De most már maratoni időm is van, aminek nagyon örülök 4:19:43.

Ezúton gratulálok mindenkinek aki ezen a hétvégén a saját kis versenyét sikeresen abszolválta. Jövőre újra találkozunk!

Köszönet a felregeteges hangulatért és a nagyon jó kis szervezésért. Nekem az nagyon jó érzés volt, hogy a vasárnapi rajtnál az összes vesenyközpontos dolgozó kijöttek és szinte egy személyként szurkoltak és tapsoltak nekünk. Nagyon jó kis hangulatot teremtve ezzel. :D :D :D
Pocokharcsa
Posts: 5
Joined: 2008 Sep 07 Sun, 6:05 pm

Re: PB

Post by Pocokharcsa »

Gabesz! Most néztem, hogy a 10 kilinek az eredményét nem írtam még, amit a Cocán sikerült megdönteni. Így mostmár az új időm 59:11. És egy kérdés a végére. Ha valaki így futja az első maratont, mint ahogy én a Balcsin, akkor az nem számít időnek? Vagy csak véletlenül nem írtad be a 4:19:43 ?
Pocokharcsa
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Pocokharcsa wrote: És egy kérdés a végére. Ha valaki így futja az első maratont, mint ahogy én a Balcsin, akkor az nem számít időnek? Vagy csak véletlenül nem írtad be a 4:19:43 ?
Pocokharcsa

Szia Pocokharcsa! A több részletben futott (maraton) táv nem számít be az értékelésbe. A Balaton Maraton 3 részletben futott távja tehát nem számít bele a Maraton PB listába.
Egyébként minden évben rákérdez valaki. :)
Most már van 30 km-es futásod is, előbb-utóbb lesz maratonod is! Drukkolok Neked!
Pocokharcsa
Posts: 5
Joined: 2008 Sep 07 Sun, 6:05 pm

Re: PB

Post by Pocokharcsa »

Köszi Gabesz!
Az tuti hogy lesz. Sőt ha ilyen jól sikerül akkor lesz egy 6 órásom is és akkor már talán a "kis" :D
ultrásokhoz is tartozom.
Post Reply