PB

futás marathon running
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Gabesz! Még szerdáról: 3 km 9:58. Köszi!
1,5-ig jól ment, élveztem is a futást, aztán egyre jobban fájt... Átlagpulzus 185, max 197.
Tavaly év végén -4 fokban Hadd-teszt végén 180-as pulzus mellett 3:22-es iramban futottam 2400 métert, szóval gondoltam, hogy mennie kell annak a 10 percen belüli időnek - ettől függetlenül örülök neki. :smile

Ez nem PB, de akkor már erre a fórumra írom ezt is, nem máshova: tegnap nagyon jól ment a futás, és előre éreztem, hogy így lesz. 6 km iramjáték volt edzésen: közepes-lendületes-erős-közepes-lendületes-erős. Bennem a 4:00-3:40-3:20 változat is felmerült, de végül a békésebb 4:00-3:45-3:30-nál maradtunk. Négyen futottunk: AntalAnd is csatlakozott hozzánk, azt mondta, most lehet, hogy gyors lesz neki. :D Mondtam, hogy ha kiszáll, akkor megírom a Fórumra, hogy nem bírta tartani a lépést velem - és már biztos is lehettem benne, hogy végigfutja. Érzésre inkább könnyű-közepes-lendületes volt az iram, csak 3:30-nál nem beszélgettünk. A második 3:30-as utolsó 400 méterén a négyes pályán futottam (1:24 helyett) 1:20 körül. 8-)
Szinte el se fáradtam (max pulzus pl. 183 volt), jó látni az alapozás eredményét!
Ahhoz, hogy sokat írhassak ide, leginkább futótechnikában és gyorsasági állóképességben kell fejlődnöm.

Az erőnlétem-gyorsaságom javulását azon (is) tudom mérni, hogy AntalAnd erőnk "összemérésére" féltávú triatlont javasolt (úszásnál nekem egy kis előny, amit már bringán behozna és tovább növelne futásnál), illetve extrém duathlont (csak a rajtnál látnám)... :shock: Az én ötleteim: 2,1 km vagy 5 km nem tetszenek neki. :(
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Pierre wrote: 3 km 9:58.
10 percen belüli 3 kili??! akár hogy is számolom az 3:19-es kilik! 8-)

Javasold Andrisnak az aquatlont! ;)

Jegyeztem a PB-t , módosítottam Kevin félmaratoni idejét is.
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Gabesz wrote:
Pierre wrote: 3 km 9:58.
10 percen belüli 3 kili??! akár hogy is számolom az 3:19-es kilik! 8-)

Javasold Andrisnak az aquatlont! ;)

Jegyeztem a PB-t , módosítottam Kevin félmaratoni idejét is.
Ááááá, aquatlonba nem menne bele... Pedig egyformán ""komoly"" edzésmunkát végzünk (1 úszás hetente).

Olimpiai táv talán igazságos lenne, abban hangsúlyosabb az úszás, és szabad bolyozni, tehát az úszásnál szerzett előnyöm nem veszne el olyan könnyen.
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

A mai 5000 méteres futás felmérő nagyon gyengén ment. Kereshetnék mindenféle mentséget: nem pihentem rá (ami igaz), a nap végén már fáradt voltam (ami szintén igaz), illetve kedden megsérült a vállam, persze nem futás közben :-) (de a karmunkám különben is olyan gyenge, hogy ez nem sokat számít), de az igazság az, hogy nem tudtam eléggé felpörögni, nem koncentráltam eléggé, emiatt szégyellem magam.

Ettől függetlenül PB lett: 17:52. Futottam már ennél gyorsabbat többször is, de vagy nem volt pontos a táv (és csak feltételezhetően volt gyorsabb), vagy hátszél miatt nem tekinthető egyéni csúcsnak.
Az átlagpulzusom 181 (!!!) lett, még soha nem futottam ilyen alacsony intenzitáson időre 5 km-t...
Annak azért örülök, hogy 181-es pulzussal megy a 3'35''-ön belüli tempó 5 km-en, de olyan 5-10 ütéssel magasabb átlagot, és 5-10 másodperccel jobb átlagtempót illett volna összehoznom. Így legalább többet írhatok majd ide. :P
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Szigetkör 19:35. Köszi!
21:00-ra kellett volna futnom fokozóban, ebből a fokozó rész sikerült (utolsó 1,5 km 5:00), nem néztem az órám, így alakult. 2 mp-et javítottam ezzel, ha jól látom. :D
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

17:27 az új időm 5 km-en.
Először volt rajtam félverseny cipő (teszteltem), elég sokat számít...
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Gabesz!
Cooper-teszten most már kipróbáltan is megy a 3500 méter. Következő cél a 3600. ;)
10 km-en pedig 37'29'' sikerült. Utána még levezettem 2 lassabb kilivel.
Köszi!
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

... és 7 km-en pedig 25:54. Erre nem is gondoltam. Úgy látszik, a meleget és az 1 órával előtte futott 3,5 km-t figyelembe véve lassabban kellett volna kezdenem. Az átlagpulzusom mindenesetre nem lett vészesen magas (175), szóval ebben még bőven tartalék. Itt (6-7 km) körül volt pár km, amikor közvetlenül előttem AntalAnd futott (50-60 méterrel), pedig az elején nagyon otthagyott, csodálkozott is, amikor meglátott a fordítónál. :)
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

beindult a szezon!
könyveltem a pb-ket: pierre, atom párizsi maraton, lámpás és Yu bécsi félmaraton :)
User avatar
Csigusz
Posts: 8
Joined: 2008 Jan 09 Wed, 3:20 pm

Re: PB

Post by Csigusz »

Szia Gabesz!
Légyszíves könyveljél nekem egy 5:12:39-es maraton PB-t és egy még egy tavalyi 3:32:22-es 30km-t.
Köszi
Danny
Posts: 4
Joined: 2009 Mar 01 Sun, 5:13 pm

Re: PB

Post by Danny »

Gabesz! Írj be nekem légyszíves egy 18:24-es 5 km-t. Köszi.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Danny wrote:Gabesz! Írj be nekem légyszíves egy 18:24-es 5 km-t. Köszi.
ez rendkívül jó eredmény! hamarosan félmaraton PB következik és még a maratoni eredmény is hiányos! ;)
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Szia Gabesz!
Szigetkör: 19:00.
Köszi!

Utolsóként rajtoltam F. Petivel, mert nem volt ott a Honvédos srác. Peti holnap versenyzik, ezért csak kocogott, így egyedül futottam az elejétől kezdve. Váltottunk még pár szót rajt után, majd elindultam visszafogott iramban - amiből egy sétáló kizökkentett (elém ugrott), így újból el kellett indulnom. A 2 km kavicsos rész persze nem lett túl gyors, közben csökkent a távolság Balázs és köztem (ő indult közvetlenül előttem, 45 mp-cel). Amikor a második km is 3'45''-ön kívüli lett, még mindig úgy éreztem, hogy jó időt fogok futni. A húzóhatás sokat számít, no meg a talaj is, a budai oldalra érve már jó iramban haladtam, Balázst is utolértem, rövid ideig futott mögöttem, de aztán lemaradt. Később még utánam szólt, hogy siessek, mert csökken közöttünk a távolság. Az utolsó 1,5 most nem lett olyan erős, viszont az utolsó 2,9 km végig jó iramú volt. Az átlagpulzusom 177 lett... 3'35''-ös iramhoz nálam ez remek, viszont azt mutatja, hogy az állóképességemen sokat kell javítani.
Danny
Posts: 4
Joined: 2009 Mar 01 Sun, 5:13 pm

Re: PB

Post by Danny »

sziasztok! Gabesz írj be félmaratonra egy 1:30:16-os időt kérlek! ma volt Dunavarsány Délegyháza között. iszonyú meleg de volt egy "nyulam"...kissé bekezdtem az elején de a csúcs megvan 2:19-el jobb mint az eddigi...úgy érzem ez nem rossz debütálás félmaratonon...amúgy kb 90 indulóból kb 7. lettem :)
Nagyon örülök! :)

május a gyorsulás hónapja... iram iram hátán... majd igyekszem 3000m-en alapídőt ( amúgy az most is van de majd a csúcsot teszem közzé) és cooper-en is új rekordot ... 5 km-t most nem zargatom.. Május 30.-án 10 km egyénire megyek a generali futógálán... (pesti rakpart).

Maratonon ősszel debütálok a Budapestin...

Pierre! Grat a szigetkörhöz!
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Jegyeztem a PB-ket!

Pierre, beszéltem a mestereddel, azt mondja , hogy most már olyan (profi) szintre kerültél, hogy egyre nehezebb lesz elérned új pb-ket!
No persze sok fajta táv van, amin mostanában még nem futottál! ;) Maratoni idődre nagyon kíváncsi leszek!
Post Reply