PB

futás marathon running
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Azért még látok fejlődési lehetőséget :-)), és a mostani tudásom szerinti időket is meg kell még futni valamikor...
Maratonra kíváncsi leszek én is, mondjuk ahhoz állóképességben még fejlődnöm kell: 4 perces iramhoz még mindig túl magas pulzus tartozik. (150 lenne jó...)

Ja, és: maratonváltóról váltóról van egy 25:40-es időm 7 km-re, ami vicces módon PB. (De a melegben, a másik futás után ezzel is elégedett vagyok.)
kerekes72
Posts: 9
Joined: 2009 May 29 Fri, 6:36 pm

Re: PB

Post by kerekes72 »

Naponta mennyit kell ahoz lefutnom hogy jól teljesítsek 42km-en,milyen edzéstechnikát kell alkalmaznom.segítséget kérek?
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Szia Gabesz!
10 km: 35:48
7 km: 24:46
Köszi!
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Gabesz wrote:Pierre, beszéltem a mestereddel, azt mondja , hogy most már olyan (profi) szintre kerültél, hogy egyre nehezebb lesz elérned új pb-ket!
No persze sok fajta táv van, amin mostanában még nem futottál! ;)
Például 10km. :-)))
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

kerekes72 wrote:Naponta mennyit kell ahoz lefutnom hogy jól teljesítsek 42km-en,milyen edzéstechnikát kell alkalmaznom.segítséget kérek?
az attól függ, hogy mi Neked a jó teljesítés: van aki az 5 órás maratonért küzd, van aki 4 órán belüli időt szeretne elérni, ...

Küld el a PB-id, ha már pont ebben a topikban vagy! ;)
Illetve, hogy mennyi ideje futsz és heti hány kilométert.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Pierre, nagyon jó időt futottál! Gratulálok! :)
kerekes72
Posts: 9
Joined: 2009 May 29 Fri, 6:36 pm

Re: PB

Post by kerekes72 »

sziasztok!
multhéten vettem egy garmin forerunner 50-es tipusú órát és hozzá foot pod-ot ma teszteltem és 20km-t futottam 1,34ó alatt ez milyen eredménynek számít,szeretném a véleményeteket kikérni márciustól kezdtem a futást.
előre is köszi véleményeket!
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Szia Kerekes! Ez kb 1:40 -en belüli félmaratont jelent, ami rendkívül jó eredmény pár hónap alatt, gondolom a futáson kívül mást is sportolsz, mert általában csak sok edzés után éri el ezt a szintet egy amatőr futó (hasra ütök: 1-2 év súlytól és életkortól függően).
Egyébként milyen ez a forerunner 50-es? A footpad milyen technológiával méri a távolságot?
A polart ismerem, ott az eszköz a gyorsulását méri. Két magyar oldalon is (gps.hu és garmin.hu) azt találtam, hogy foot pad = lépésszámláló.
Te mit tapasztaltál?
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

Szia Gabesz!
Bár valójában félmaratonnál 100 méterrel hosszabb volt a táv, sikerült így is PB-t futnom egy edzőversenyen: 1:20:00.
~10 ütéssel félmaratoni intenzitás alatt futottam, úgy tűnik kezd alakulni az állóképességem. Az is biztató, hogy végig laza volt a futás, és nem is fáradtam el.
Köszi!
kerekes72
Posts: 9
Joined: 2009 May 29 Fri, 6:36 pm

Re: PB

Post by kerekes72 »

Sziasztok!
Lefutottam első félmaratoni távomat,a Bükki-hegyimaratonon az időeredményem 1,49ó-lett 28.-ik lettem, korosztályban 12.-ik, márciustól készültem rá,a táv nagy része emelkedős erdei utakon zajlott szép környezetben viszon esős időben sárdagasztás.Ez a időeredmény jónak számít kezdőként?
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: PB

Post by Gabesz »

Szia Kerekes, hegyi terepen nem nagyon lehet összehasonlításokat végezni, más-más szint és terepviszonyok miatt, ráadásul a korábbi évek tapasztalatai alapján a táv ott sohasem volt pontos, inkább csak az elnevezések voltak, hogy maraton és félmaraton. 2005-ben voltunk ott többen is a fórumról: Bükk hegyi maraton képek 2005.
Szerintem egy 10 perc levonható durva számítás szerint az időeredményedből a vízszintes terepre átszámítva az időt és akkor elég jónak mondható az időeredményed! :) Miskolc mellől származom emiatt sokáig elfogult voltam a versennyel kapcsolatban, de a szervezés sokáig nem volt ott a csúcson. Aztán ígérgették mondták, hogy új szervező csapat lesz és kijavítják a hibákat.. Most milyen volt a verseny: sokan voltak, hangulat, frissítés és távkimérés milyen volt?
kerekes72
Posts: 9
Joined: 2009 May 29 Fri, 6:36 pm

Re: PB

Post by kerekes72 »

Szia Gabesz!
Nekem ez az első versenyem volt nem nagyon tudok össehasonlítási alapot,de egész sokan voltak és számomra egész jó hangulatban zajlott,averseny és a nehéz saras terep ellenére igazi kemény küzdelem volt,nagy emelkedőkkel és a lejtős vizmosásos szakaszokon csusztunk inkább mint futottunk azt mondták a tavalyihoz képest nehezebb pálya volt ,a távnak több mint fele hegyen erdei utakon zajlott sok emelkedővel.Szerintem jó volt a szervezés a terepen kijelölések- szalagok is eggyértelműek voltak, szakaszonként volt frissítő osztás,majd célbaérés után asztalokon frissítő,édesség,gyümölcs,és plussz kaptunk csomagot amiben szintén frissítő,gyümölcs,ásványvíz,csoki volt.Még ezenkívűl étkezési jegyet kaptunk,ettünk spagettit.Amit hiányoltam fürdési lehetőség nem volt,és öltöző sem volt teljes egészében megoldva.Már vannak eredmények a neten bükki maraton 2009.
Pierre
Posts: 60
Joined: 2008 Jan 17 Thu, 8:38 pm

Re: PB

Post by Pierre »

10 km 35'35" könnyedén - nagyon bejött, amit kitalált Edzőbá
14 km 52'00" (előző + 4 km levezetés)
Húúúú, várom már a Tudás útját nagyon! :P
Littleyu
Posts: 2
Joined: 2008 Jan 02 Wed, 10:01 pm

Re: PB

Post by Littleyu »

Gabesz,
Littleyu új 14 km PB: 1:21:49 :smile
ruti
Posts: 6
Joined: 2009 Aug 26 Wed, 7:54 am

Re: PB

Post by ruti »

Gabesz!

Egy kicsit el vagyok maradva a PB-vel.

Prága maraton 04:58:42
Futapest házi bajnokság 10 km 56:02

Köszi

Ruti
Post Reply