Nike Budapest Félmaraton

futás marathon running
Post Reply
Futóház
Posts: 12
Joined: 2011 Jun 28 Tue, 9:51 am
Location: Futóház
Contact:

Nike Budapest Félmaraton

Post by Futóház »

Budapest Félmaraton beszámolók - élmények.
evamakkai
Posts: 1
Joined: 2011 Sep 05 Mon, 12:40 pm

Re: Nike Budapest Félmaraton

Post by evamakkai »

Szép napot kívánok mindenkinek!
Tegnap voltam a félmaratonon második alkalommal, nem mint futó, hanem....de ez lényegtelen.
A lényeg amit én nagyon hiányolok, az az hogy jó magyar szokás szerint csak az első beérkezőket emlitík pedig én hátul voltam és láttam az utolsó emberek igazi küzdelmét az idővel, hogy a busz fel ne szedje, hogy semmi képpen nem akarták feladni. Ott vannak az igazi harcok, küzdelmek, és ilyenkor tudok még jobban felnézni ezekre az emberekre.
Igen az elsők, nekik jár tényleges kitüntetés, díj, de az utolsókról se kellene elfeledkezni, hisz minden erejüket, az utolsókat is összeszedve küzdötték be magukat a célba.
Volt egy lány akit külön megemlítenék, szégyen, de a nevét sem tudom, de a váltósoknál volt és oroszlánként küzdött ASZMÁSAN, az idővel-a távval-az aszmájával, meg mindennel és MEGCSINÁLTA!!! Nagyon szeretném név szerint kiemelni de sajnos nem tudom. Minden elismerésem és tiszteletem azoké az embereké akik mindent megpróbálva küzdötték le a távot.GRATULÁLOK MINDENKINEK!!!
ruti
Posts: 6
Joined: 2009 Aug 26 Wed, 7:54 am

Re: Nike Budapest Félmaraton

Post by ruti »

Csatlakozom az előttem az előttem szólóhoz, annál is inkább, mer velem is megtörtént nem egyszer, hogy az utolsó energiamorzsáimmal haladtam a cél felé. Volt amikor beértem, de volt amikor fel kellett adni és olyan is volt, amikor kizártak időtúllépés miatt. Azért a megfelelő felkészülés és az erőbeosztás mindig meghálálja magát. Én már sokadszor futottam le a félmaratont, de mindig kihívásnak számít. A mostanira is megpróbáltam megfelelően felkészülni, bár a nagy melegben nem tudok rendesen aludni, ezért mindig fáradtnak érzem magam és nehezen tudom rávenni magam, hogy a napi munka után lemenjek futni. Azért az utolsó másfél hónapban a heti 20 km nagyjából megvolt, ráadásul nem nulláról kezdtem mert folyamatosan csinálok valamit. (Futok, úszom, kerékpározom, triatlonozom) Így érkezett el a Nike félmaraton napja. Részt vettem a zenés bemelegítésen. Itt már elkezdett fájni a térdem, mostanában sokat rendetlenkedik, de bizakodtam, hogy kibírja ezt a 21-et is. Luki barátommal beálltunk a 2:15-ös iramfutó mögé, gondoltam megpróbálom ezt a tempót, bár az elmúlt hónap edzései alapján a 2:30-as idő látszott reálisnak. Lassan elrajtoltunk. Több mint 8 perc kellett, hogy áthaladjunk a rajtvonalon, aztán megindultunk. Az első pár km után úgy éreztem, hogy ez a tempó kicsit erős lesz és hajszálnyit vissza vettem. (Az órámat otthon felejtettem, a gélt meg a táskámmal együtt beadtam a ruhatárba, szóval nem a legjobb előjelek voltak, gondoltam jó lesz vigyázni.) Az Oktogonnál találkoztam a személyes szurkolótáborommal Rózival (a nejem ) és Icuval (a lányom). Icutól kaptam egy órát, így nagyjából tudtam hol járok időben. Szóval lassan fogytak a kilométerek, elértük a Bajcsit, itt kicsit együtt futottam Katával, kicsit beszélgettünk, így jobban teltek a kilik. Aztán átértünk a Lánchídon. Itt már nagyon éreztem a meleget (30 fok) és nagyon vártam az első frissítést, mert nagyon kezdtem kiszáradni. Közben utolértük Nyuszit, így értünk a frissítő állomáshoz, ahol szembesültünk a ténnyel, hogy egy csepp víz sem maradt, pedig most jött a budai alsó rakpart, ahol semmi árnyék, ráadásul a levegő is megszorul. Így mentünk szomjazva, aztán a Nyuszi felfedezett egy kerékpáros ismerőst, mindjárt elkérte a kulacsát, így jutott egy pár korty, aztán Gabesztő is elszedtük a vízkésztletét ( az út mellett fényképezett) aztán valakinél előkerült egy kétliteres ásványvíz, ezt kőrbe adtuk, így valahogy eljutottunk a következő vizes helyhez. Itt már nem volt gond, rendesen feltöltöttük a folyadékkészleteket. Egészen feléledtem, szinte észrevétlenül átjutottam a pesti oldalra és kis kunkorral ráfordultunk a pesti alsó rakpartra. Itt meglepetésként ért, hogy a beígért déli szél helyett északi szellő lengedezett, ami kellemesen felfrissített. Lassan teltek a kilik, de a térdem nem akadékoskodott, így jó hangulatban haladtam Margit híd felé. A híd után Róziék vártak jéghideg kólával ( máskor nem szoktam inni, de ilyenkor a cukros kofeines változat csodákat tud tenni ) Ami nagyon jól esett. Az egyik állomáson találtam szőlőcukrot, magamhoz vettem 5-6 szemet és 1-1.5 kilinként egy szemet elszopogattam, ez korábban is bevált már. Aztán jött a fordító, itt már kezdtem egy kicsit fáradni, de lassan már csak egy szigetkőr volt hátra. Újra a Margit híd, aztán a Parlament és szinte már vágytam a Nyugati téri felüljáróra. Aztán ez is eljött. Csalódás lett volna ha Sarolta nem a megszokott helyén szurkolt volna, a híd oldalában, de ott volt és szokás szerint mindenkihez volt egy bíztató szava. Aztán a lejtő és a Ferdinánd híd. Itt már rengeteg elgyötört arcot láttam, sokan fásultan gyalogoltak. A meleg mindenkit megviselt, engem is, de a sokéves rutin segített beosztani az erőmet, így ha nem is gyorsan, de futottam. Végre ráfordultam a Dózsa György útra, ez már szinte célegyenes. A vasút alatt az utolsó emelkedő és éreztem, mindjárt beérek. Ez erőt adott. Próbáltam biztatni az elgyötört futókat, akik mellett elmentem, remélem tudtam egy kicsit segíteni nekik. Aztán a tér és végre az árnyékos ligeti rész. Egy laza sprintre is futotta, gondoltam ha már ennyi néző van, ne úgy vánszorogjak be célba, mint egy csiga. Végre az érem is a nyakamba került és már csak a söröm járt az eszemben, otthon a hűtőben. Az óra 2:42-őt mutatott ( a tiszta időm 2:33:39 ) kicsit több mint amit terveztem és lényegesen rosszabb, mint a legjobb időm, ennyire futotta.
Így esett a 2011-es Nike félmaraton, ebben az ember próbáló melegben. Gratulálok minden részvevőnek.
SZJUTKA
Posts: 1
Joined: 2011 Sep 06 Tue, 9:40 am

Re: Nike Budapest Félmaraton

Post by SZJUTKA »

Sziasztok!

Barátnőmmel életünk első félmaratonját futottuk! Leírhatatlan élmény volt, amire még nagymamakorunkban is boldogan és büszkén fogunk emlékezni! 4 hónapja edzettünk rá, nem profi, csak erősen amatőrök vagyun! A végén mi is nagyon küzdöttünk a fáradság mellett a meleggel is. Életem 3 leghosszabb km-e volt a cél előtt, de MEGCSINÁLTUK, s ez a lényeg! Tegnap még mindig oldalazva jöttem le a lépcsőn, s még minden mozdulat fájt,de egy masszőr csodákra képes ,s ma már a novemberi Balatoni Félmaratonra készülünk! Gratula Mindenkinek, aki velünk együtt leküzdötte a saját határait is!

Üdv:Jutka
zsigmond
Posts: 1
Joined: 2011 Sep 10 Sat, 7:57 am

Re: Nike Budapest Félmaraton

Post by zsigmond »

Sziasztok!
Nekem ez volt az első Nike félmaratonom de biztos, hogy nem az utolsó. 20 éves futball múlttal kezdtem el futni és nagyon megtetszett. Tehát a versenyről, ez volt a második félmaraton futásom. Az elsőn 1:45:59-t futottam így ide úgy érkeztem, hogy ezt kell megdöntsem. Júliusban kezdtem erre készülni heti 4-5 edzéssel. A tervem az volt, hogy az első 10 km-n megyek az 1:30-s iramfutókkal és utána megyek a saját tempómba és így bejövők 1:40 alatt.
A rajt előtti bemelegítésről lemaradtam mert hívott a természet és nagyon sokat kellett a mellékhelységre várni. A rajtnál megkerestem a 1:30-s iramfutókat és melléjük helyezkedtem. Elég könnyedén eltudtunk rajtolni nem volt nagy tömeg jól tudtunk haladni. 7 km-ig az iramfutók mellett mentem aztán egy kanyarnál lemaradtam úgy 5-6 méterre de a tervezett 10 km-ig tudtam velük menni. 10 km után éreztem, hogy muszáj visszavennem mert ilyen melegben nem sokáig bírtam volna ezt a tempót. Innentől kezdve hol megelőztek hol én előztem ahol lehetett kihasználtam a frissítő és locsoló pontokat. 16 km után kezdtem már visszaszámolni és mondogatni magamnak, hogy már csak 5, már csak 4 km van hátra és így tovább. A Hősök terénél éreztem, hogy maradt még erőm a gyorsításhoz úgyhogy innentől kezdve felvettem egy nagyobb tempót. Az utolsó 500 méteren már szinte sprinteltem és előztem meg akit tudtam az órára tekintve pedig láttam, hogy minden úgy sikerült ahogy elterveztem. 1:35:23-t mutatott és az érem gravírozás után derült ki, hogy a nettó időm 1:35:06 lett. Nagyon nagy élmény volt az egész, boldog voltam tetszett a hangulat. A verseny előtt megfogadtam ha sikerül 1:40 alá mennem akkor jövőre irány a maraton, tehát most már erre gyúrok és mindenkinek ajánlóm, hogy ezt egyszer ki kell próbálni. :D http://www.futas.net/fotok/2011/halfmar ... ny-129.php
hakatica
Posts: 8
Joined: 2011 Sep 10 Sat, 4:11 pm

Re: Nike Budapest Félmaraton

Post by hakatica »

Szurkolói szemel:

Idén családi okok miatt nem sikerült rajthoz állni, de a párom és néhány haverja elindult. 9kor parkoltunk a Mexikó úton, ahol már többen öltöztek a csomagtartókban és még többen igyekeztem még parkolóhelyet találni. Át a ligetbe is mindenhol futókkal találkoztunk. A PECSÁ-hoz érve vártuk a többieket, közben jót mutattunk, ahogy bizonyos népcsoport tagjai hogyan próbáltak potyázva bejutni a bolhára. A megbeszélt időpontban senki sem volt ott, és 7 perccel később elindultunk a race center felé szépen kényelmesen. Közben nézelődés, frissítés, toi toi, zuhanyzás a füvön több alkalommal és már nyitották is kapukat. A tömeg bámulatos, jó a hangulat és az utolsó induló is áthalad a rajtkapunk 11p 14mp-kor.

Ezután én is meglátogattam a toit, és körbenéztem a sátrakban. NIKE-nál készült egy kép rólam, majd hosszabb időt töltöttem az Unicef-nél is. Mire körbeértem, elkezdtek a gravírozósok is kipakolni, így sikeresen leadtam a tavalyi és az idei még gravírozatlan érmeimet. Majd elindultam a Hősök terére szurkolni - nem vagyok normális, h kiálltam a napra. Már a Műjégnél szembe jött a felvezető autó 01:04:00át mutatva. Szépen csordogálva jöttek a futók is, nem kicsit izzadva.
A 01:45:00ás iramfutó érkezéséig bírtam a napozást sapiban, napszemüvegben és egy üveg víz társaságában. Eddigre már több lelkes szurkoló is feladta körülöttem és eltávozott.

Én is elindultam a cél felé. A cél előtt kb 300-400m-rel egy földön fekvő futóba botlottam, akit 4-5en körülálltak és legyezni próbálták - szerintem nem nagy sikerrel, mivel annyira körül állták, h szerencsétlen ettől nem kapott levegőt. A rendezőség részéről egy valaki volt ott, aki hamar ( nem láttam az eset elejét, így nem tudom, mennyt időt töltött ott) visszatért a pályára, hisz biztosítani kellett... Azt viszont senki részéről nem láttam, h a szerencsétlenül jártnak a rajtszámát megnézték volna e, amin egyrészt rajta volt az orvos tel. száma, másrészt rajta lehetett pl. hozzátartozót, kísérő, ... tele. száma is -mivel van ilyen rovat. Mivel nem akartam elszívni még több levegőt az illető körül, tovább mentem, hisz a célnál van orvos. De alig pár méterrel később belebotlottam egy quvados OXY team-es emberkébe, akit elirányítottam az esethez. Már robogott is. Remélem időben odaért.

Én időközben visszaértem a célba és igen jó helyet sikerült kifognom közvetlenül a kordon mögött - legalábbis sokáig így gondoltam. Aztán rájöttem, h mégsem.. épp a váltó befutó zóna volt ott és az ismerősök is épp ezen az oldalon futottak be. Így mire felismertem őket, addigra már csak a könyökük és a bokájuk fért bele a képbe- Így nem is kérkedtem azzal, h fotóztam.

Középen rettentő sok olvasni nem tudó váltótag (nem indultak egyéniben is) érkezett meg. De volt középen besétáló - ha én futok utána, tuti elküldöm..-, póló, ill. rajtszám nélküli befutó és volt akiben volt még annyi erő, h a befutó csatornában futva visszavette a felsőjét a rajtszámmal.

A mentő többször jött-ment szirénázva.

Kb 2 órától egy tömegként érkeztek a befutók. Természetesen amint átlépték a célvonalat, satufékkel megálltak, ami kissé balesetveszélyes... 2h 10pp elteltével már kezdtem aggódni, h nem jönnek az ismerősök és a párom sem.. Bár tudtam, h némelyik nem fordított túl nagy energiát a felkészülésre és tojt az időjárás bármiféle viszontagságára; és páromat is elgyötörte az elmúlt hetekben a családi tragédia. Így megfordult a fejembe, h esetleg összeszedte őket a mentő, ... v a záróbusz... De aztán hosszas várakozás után mindannyian megérkeztek, bár a "ki ha én nem" idejükkel köszönő viszonyba sem kerültek :clap

Érem osztás, befutó csomag felvétel és randi a végén. Közben telcsi az ismerősök kísérőinek, így ha már az elején nem, akkor legalább a végén találkoztunk - ahányan voltak, annyi fele szurkoltak kinn a terepen. Pihi a fűben, frissítés, chip leadás és fagyi felvétel :D; látogatás a NIKE sátorban, ahol nagy csalódásomra nem készült el a fotó, amit f11-kor készítettek; majd szépen lassan elindultunk haza fele

http://www.futas.net/fotok/2011/nikehal ... tas-63.php
http://www.futas.net/fotok/2011/nikebud ... eny-69.php

Mindenkinek gratulálok a teljesítéshez :clap
Alamuszi
Posts: 3
Joined: 2008 Jun 19 Thu, 8:26 pm

Re: Nike Budapest Félmaraton

Post by Alamuszi »

Félmaraton, ahogy én láttam..

2007-ben futottam először félmaratont, azóta minden évben nekifutok :D , kivétel ez alól a 2008-as év volt, mert akkor "háborúztam" a Bakonyban éppen.
Az idén elég hiányos volt a felkészülésem. Fél évig külszolgálaton voltam, ott is futottam, de csak olyan 8-10 kiliket. Viszont az elmúlt évhez képest gyorsultam fél- egy percet kilinként. Talán 3 hosszabb futásom volt. Na, hát így elég merésznek tűnt rajthoz állnom, de hát én bátor vagyok, szeretem feszegetni a határaimat. Kellett nekem ez a félmaraton! Álmaimban azt gondoltam, hogy lehet PB is- eddig 2:06:02 volt a legjobb időm-, de ha reálisan végig gondoltam, tudtam, hogy az nem lesz meg.
Álltam a rajtnál, a szokásos izgalommal vártam, hogy mikor tudok már végre futni? A 2:15-ös iramfutók elé álltam, az volt a terv, hogy ők ne előzzenek meg. Nagyon meleg volt- nem szeretek melegben futni. Az első kilométerek terv szerint mentek, kicsit 6-on belül, jól is éreztem magam. Az első frissítőnél nem jutott már víz- ez nagyon rosszul érintett. Mentem tovább, tartottam a tempót. Később már tudtam frissíteni, ahol lehetett, locsoltam magam. Egész jó volt, kb. 17 km tájékán éreztem, hogy fogy az erőm, lassulok, itt- ott már fáj. A Nyugati téri felüljárón már belegyalogoltam, életemben először. :cry: Aztán elkezdett görcsölni a lábfejem a cipőben, hol az egyik, hol a másik. Nem álltam meg, csak amikor már a jobb lábamban az Achilles ín is húzódott. Innen már nem volt örömfutás, de kitartóan haladtam előre. 2:13:07 alatt célba értem! Második legjobb félmaratoni idő, ennek is nagyon- nagyon tudtam örülni!

http://www.futas.net/fotok/2011/budapes ... ny-133.php
http://www.futas.net/fotok/2011/budapes ... ny-134.php

Gratulálok minden célba érkezőnek! Ebben az időben két komoly ellenfelet küzdöttünk le: önmagunkat és a hőséget! :D
akoss80
Posts: 4
Joined: 2011 Oct 03 Mon, 2:25 pm

Re: Nike Budapest Félmaraton

Post by akoss80 »

Sziasztok!
A Digi Sporton megy egy sorozat Dávid futása címmel. Lényegében a Budapest Maratonra való felkészülését mutatja be pár lelkes amatőrnek. De a lényeg, hogy abban a futók egy micoach nevű szerkezetet használnak, ami méri, ha minden igaz a teljesítményedet, és zenét is tud talán szolgáltatni. Ismeri ezt valaki? Milyen?
hakatica
Posts: 8
Joined: 2011 Sep 10 Sat, 4:11 pm

Re: Nike Budapest Félmaraton

Post by hakatica »

akoss80 wrote:Sziasztok!
.... a futók egy micoach nevű szerkezetet használnak, ami méri, ha minden igaz a teljesítményedet, és zenét is tud talán szolgáltatni. Ismeri ezt valaki? Milyen?
Már én is gondolkoztam chipes megoldáson, és az alábbi megállapításra jutottam:
ChampionChip: jó lenne, de mindent felkutatva kizárólag a Margitszigeten mér. Oda meg nem járok még rendszertelenül sem futni. És az is kérdés, h pl. ha vki fut télen, akkor mennyire használható..
NIKE+: igazán jó lenne még árban is, ha nem lenne cipő függő... én momentán nem kívánok cipőbe fektetni, mert van 3 is.
Micoach: rettentő drágának találom, kevés funkcióval - legalábbis ami értékes infó lenne. Persze létezik GPS-s is, ami nem chip és okoska is kell hozzá. Egyiknek sem vagyok híve és bőségesen utána olvasva igazán pozitív véleményeket és ajánlgatásokat nem olvastam :(
hakatica
Posts: 8
Joined: 2011 Sep 10 Sat, 4:11 pm

Re: Nike Budapest Félmaraton

Post by hakatica »

Félmaraton 2012

Idén már nem tántorított el semmi, hogy ismét rajthoz álljak. Persze a rajtszámom a rajtzóna szám még véletlenül sem egyezett az általam megadott szintidővel, de semmi kedvem nem volt se rajtszámfelvételkor, sem pedig a helyszínen reklamálni. Ennek ellenére, mivel a kutya nem figyelte, h ki hova áll, simán besétáltam a 3as zónába, ami eredendően az általam megadott szintidő volt.
Rácsodálkozva figyeltem, h már a Lánchídon sétálók mellett haladtam el... hát.. volt aki már ott a buszra várt.. A zacsis víz sokáig kitartott, csak a Dózs Gy. úton váltam meg tőle :D De persze azért útközben frissítettem rendesen. Szokás szerint a felüljáró emelkedését simán vettem és nagy örömömre az iramfutók sem előztek be :smile

Gabeszt a rakparton kicsit későn vettem észre, de azért befértem 1-2 képbe ;) - így ezeket szeretném elkérni:

http://www.futas.net/fotok/2012/budapes ... ton-31.php
http://www.futas.net/fotok/2012/budapes ... on-151.php
http://www.futas.net/fotok/2012/budapes ... on-107.php
http://www.futas.net/fotok/2012/budapes ... on-108.php

Nagyon köszönöm!
A NATO futáson találkozunk!
Post Reply