Budapest Futófesztivál - NATO futás

futás marathon running
Post Reply
Tündi28
Posts: 3
Joined: 2011 Oct 11 Tue, 7:59 am
Location: Budapest XX.

Budapest Futófesztivál - NATO futás

Post by Tündi28 »

Hosszú szünet (közel 20 év!) kihagyás után 2010 júliusában kezdtem el újra futni 41 évesen. A tavalyi NATO futáson fiammal párban teljesítettük a 10 km-t (ő futott 6 km-t, én 4-et). Akkor ez épp elég is volt, alaposan kifutottam magam, hagytam, hogy a nálam gyorsabb futók magukkal húzzanak és a végére vészesen fogytán volt az erőm. Az elmúlt évben fejlődtem annyit, hogy gondolkodás nélkül nekivágjak a 10 km-es távnak, hiszen edzésképpen mostanában már 10-15km-t futok.
Szombaton még reménykedtünk, hogy az időjárás kegyes lesz hozzánk, de vasárnap reggel már láttuk, széldzsekiben fogunk futni. Balázs fiammal a Vérmezőn álldogálva alaposan átfagytunk, hideg is volt, az eső is esett, de a hangulatunkat ez sem tudta elrontani. Egy barátunkkal, Gáborral is találkoztunk, így hárman álltunk a rajthoz. 11 óra után pár perccel azonban már egyáltalán nem fáztam. A fiúk természetesen hamar otthagytak, de sikerült beállnom a saját megszokott utazótempómra, ami, mint kiderült, egész jó volt, 5,17-es kilométereket futottam az eredménylista szerint. A Lánchídnál már száraz volt a torkom, gondoltam, jól jön majd a frissítés. Jó is lett volna, ha az első kortyot nem szippantottam volna rögtön tüdőre, a következő pár percben csak arra koncentráltam, hogy ne fulladjak meg. Az Andrássy úton esernyőkkel sétáló járókelők lelkesen biztattak minden futót, a távolban pedig már látszott a Millenniumi emlékmű oszlopa Gábriel arkangyallal. A Hősök terét elhagyva volt egy kisebb holtpont, de elég könnyen átlendültem rajta. A Városligeti körúton szembefutott velem Gábor (Balázs addigra már ki is pihente magát a célban :) ), integettünk egymásnak. A célegyenesben pedig már a fiam integetett és buzdított. Úgy terveztem, egy órán belüli időt futok majd (egy héttel ezelőtt, a SPAR-on Ekidenben kb. 56 perc alatt futottam le ugyanezt a távot), de 52: 44-re igazán nem számítottam! :)
Ezzel még nem volt vége a napnak, mert 9 éves Réka lányom is rajthoz állt a 4 km-es távon. Megmosolyogtuk, mert lelkesen mondogatta, hogy ő a 3. helyet célozza meg, hiszen tudja, hogy a „nagyok” között nincs esélye nyerni, de a bronzéremre még esélyesnek tartja magát (a 14 év alatti lányok kategóriájában). Úgy 18 perc múlva már az egész család a célegyenesben szurkolt neki, és 18:20-as eredménnyel csakugyan meglett az a bronzérem! :D
hakatica
Posts: 8
Joined: 2011 Sep 10 Sat, 4:11 pm

Re: Budapest Futófesztivál - NATO futás

Post by hakatica »

A szombati időjárást hallgatva bizakodva vártuk a vasárnap reggelt. Azonban reggel ugyan nagyot csalódtunk, de ennek ellenére útkelt a család. Én korábban, mert a rajt a Vérmezőn volt. A gyerekek a párommal később, mivel a csajok a 4 kilin indultak előtte pedig vártak/szurkoltak a Hősök terén.

A race centerben jól rákezdett.. többen tanakodtak is, h nekivetkőzzenek e... és ha igen, akkor mit hagyjanak magukon... Én nem hagytam magam és abban futottam, amiben elhatároztam, mondván, h úgyis meleg lesz futás közben. És így is lett. Majd az eső elállt a rajt előtt, de borzasztó hideg volt abban a néhány percben, míg a rajtra vártunk - nem is volt ácsorgó emberke.. mindenki csinált valami mozgás félét.. Aztán jött a rajt, és hamar be tudtam állni a saját kis tempómra (aki felkészülés nélkül helyből futja a 10 kilit, az ne akarjon gyorsan futni). Egy-két helyen kicsit jobban összeszűkült az út, és ott nagyobb volt a "tömeg", de kibírható volt.

Legközelebb akkor kezdett szemerkélni, majd egyre jobban esegetni, mikor ráértem az Andrássy útra. Aztán lassan csillapodott. A vége 59:26 lett - futottam ennél jobbat is és rosszabbat is. Jelen lelki állapotomat és a felkészületlenségemet tekintve a pazarul jó eredmények közé teszem.

Mire a lányok indultak 4 kilin, addigra az eső is elállt, így a váltóruhám nem ázott át a várakozás során. Mindketten jól jöttek - 20:10 és 20:36nál.
Mindenkinek gratula a sarki hidegben való teljesítésért :clap
hakatica
Posts: 8
Joined: 2011 Sep 10 Sat, 4:11 pm

Re: Budapest Futófesztivál - NATO futás

Post by hakatica »

Úgy látom, idén nem túl népszerű e verseny kép ügyileg .. na, majd én elkezdem :smile

Idén kegyesebb volt hozzánk az égi, csak a vonat fele menet esegetett az eső. Ez nem is baj. Kivételesen a MÁV normál üzemmódban jól teljesített, így jól érkeztem a rajtba. Itt igen csak meglepődtem a tömeg láttán... Így egyenesen a ruhatárhoz igyekeztem, majd átálltam egy másik sorba, onnan meg megcsíptem az elrajtoló tömeg végét.. Így nem nagyon volt időm ismerősöket keresgélni, pedig voltak szép számban.
Az útvonal a megszokott, az idő is futáshoz tökéletes és szépen haladtam is a kitűzött időcélom felé. A Lánchídon Gabesznek integettem, és lettek is jó képek ;) A Hösök terén áthaladva azonban már éreztem, h valami baj van... a reggelivel.. amit nem kellett volna még sem megenni, hanem csak annyit, amíg jól esett... (hát ez egy rutinos futóval is elő tud fordulni néha :roll: ) Aztán kénytelen voltam néhány mp erejéig gyalogtempóra váltani.. és már éreztem, h nem lesz meg a kitűzött cél. és 1h-n belül sem fogok beérni. Aztán valahogy összeszedtem magam, és bár nem úgy éreztem, h gyorsan haladnék, de mégis... és a finishhez is volt még erőm , a célegyenesben meg láttam az órát, ami bizony még 1h-n belül mutatott, így még jobban belehúztam. Ekkor már nem meglepettem tituláltam el, h ha a saját célidőből ki is csúsztam, de azért 1h-n belül beértem.. főleg, ha még azt is hozzáveszem, h az óra bruttó időt mutatott, és én pedig igen csak a mezőny végén rajtoltam.

Az alábbi képeken leltem meg magamat:
http://www.futas.net/fotok/2012/bp-nato ... tas-71.php
http://www.futas.net/fotok/2012/bp-nato ... tas-72.php
http://www.futas.net/fotok/2012/bp-nato ... tas-73.php
http://www.futas.net/fotok/2012/bp-nato ... tas-74.php
http://www.futas.net/fotok/2012/bp-buda ... tas-59.php


Még néhány gondolat a versennyel kapcsolatban, ha esetleg olvassa valaki a szervezők közül:
- jómagam egy kivételével minden versenyen rajthoz álltam, így saját tapasztalat alapján tudom elmondani, h az első versenyhez képest igen megnövekedett a mezőny létszáma - ami természetesen nagyon jó dolog. A szervezés is igen sokat fejlődött.
A rajthelyen a WC-k száma kinőtte magát. 35 percet álltam sorba, mire odamentem a rajthoz, már rajtolt a mezőny. Hogy az utánam várakozók mikor indultak, azt nem tudom..
Nagyon tetszik a chipes időmérés bevezetése, de sajnos a végén csak a bruttó idő látszik - így az emlék lapon is, jómagam 25 mp-nél mentem át a rajtkapun - és még voltak mögöttem szép számban, mivel én oldalról soroltam be a kordon végén.
Az útvonal a szűkebb szakaszokon kezd szűkös lenni.
Az oklevél jó ötlet és nagyon tetszik, ki is nyomtattuk - szép emlék :smile

Köszönet a szervezésért! Jövőre remélhetőleg ismét lesz és újra találkozunk.
Post Reply