Citrom díjas futóversenyek

futás marathon running
Post Reply
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Citrom díjas futóversenyek

Post by Gabesz »

Azon versenyek listája, amik valamiért messze elmaradtak a várakozástól: nem teljesítették a kiírásban foglaltakat, elégtelen frissítést szolgáltattak, súlyosan elmérték (ha egyáltalán mérték) a pályát, ...

ha Te is részt vettél olyan versenyen, amit nem ajánlsz vagy csak szeretnéd felhívni futótársaid figyelmét a rendezői bakikra, akkor itt megteheted!
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Citrom díjas futóversenyek

Post by Gabesz »

2007-es Debreceni Maratont elmérték nagyon:
már a helyszínen jelezték a futók, hogy biz ők ilyen tempót nem tudnak és nem volt meg a táv (érzésre legalább másfél kili eltérést saccoltak a profibb futók).
A szervezők egyike a fülem hallátára, majdnem elküldte az illetőt a... -ba , hogy biz ez itt nem fordulhat elő, annyira felindultan, mondta, hogy én már meg se jegyezetem neki, hogy 40,2-őt mértem a gps-el.

Aztán 3 hónappal később megjelent egy cikk, amiben a hivatalos kimérő elismerte a hibáját: rossz áttétellel mérte ki a pályát.
Hihető ez és miért kellett hozzá 3 hónap? Mindenesetre elég furcsa, hogy az első 3-4 kilit hajszál pontosra kimérték és utána elmászott a műszer!

Utóélet: 2008-ban már pontos volt a pálya (legalábbis nem hallottam panaszról).

Méréshiba miatt rövidebb volt a Debrecen Maraton
2007. július 18. | Forrás: MTI

Nyilvános levélben kért elnézést Pignitzky Péter azért, hogy hivatalos felmérőként két kilométerrel elmérte az április 15-én rendezett Debrecen Maraton távját.

"A pályát, mint az IAAF/AIMS hivatalos felmérője én hitelesítettem. Sajnos, egy fatális véletlen folytán, nem 500 m-en, hanem 471 m-en kalibráltam a műszeremet. Így a távot 2200 m-rel elmértem. Itt szeretnék a rendezőktől és a versenyzőktől elnézést kérni. Hibámról, tévedésemről értesítettem a Magyar Atlétikai Szövetséget, a Nemzetközi Atlétikai Szövetséget, az Európai Atlétikai Szövetséget és az AIMS-t." - áll az MTI-hez eljuttatott levélben. (Az IAAF a Nemzetközi Atlétika Szövetség, az AIMS a nemzetközi maratoni és hosszútávfutó versenyek szövetsége.)

A versenyt a kenyai Philip Serem nyerte 2:10:46 órás idővel. A 42,195 km-es távon ez kiváló eredménynek számít, 39,995 km-en már nem.
User avatar
pitzi
Posts: 15
Joined: 2008 Jan 11 Fri, 8:05 pm

Re: Citrom díjas futóversenyek

Post by pitzi »

Ugy néz ki ez a Pignitzky Péter azért B kategoriás, mert a mérései B kategóriássak. Sajnos a jelek szerint a Keszthelyi Kilométerek távjár is közel ilyen pontossággal mérte ki, mert ott kb körönként 400-450m volt a különbség, márpedig ez 4 körnél akárhogy is számolom majd két kilométer. Lehet hofy ennek az őrnak el kellene magyarázni, hogy a maraton az nem 40, hanem 42 kilóméter :(
Egy ilyen elmérés egy verseny hirnevét nagyon tönkre teheti, ennek ellenére ez a verseny nekem tetszett és ha jövőre más méri ki a távot akkor megyek ujra.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Citrom díjas futóversenyek

Post by Gabesz »

Reméljük tanulnak a hibákból! :|
Én is örülök minden új kezdeményezésnek! :smile
Post Reply