OFF - minden, ami nem futás

futás marathon running
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

túra

Post by Gabesz »

ezen a hosszú hétvégén a Mátrában voltam:

Mátra túra képek
egyik nap futással is próbálkoztunk, de csak 3,5 kili futás lett belőle, sziklás és meredek ez a terep.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: OFF - minden, ami nem futás

Post by Gabesz »

és újabb túra:
alig 12 km és több, mint 6 óra alatt :roll:

No én se gondoltam volna, hogy egyszer még a túrázást is élvezni fogom.

A Rám-szakadék egy kis kihívás, nem csak séta, hanem időnként bevetjük a egyéb izmainkat is mikor húzzuk felfelé magunkat.
Most már csak létrával és oldalkorláttal lehet közlekedni a szakadékban, pedig kíváncsi lettem volna a láncos megoldásra.
A létra látványa kicsit lehangoló, A jégen mászkálás vizszont izgalmas, hallod ahogy a jég alatt csobog a patak.. :smile

Képek:
Image

Dobogókő Rám-hegy Rámszakadék túra képek
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Kullancs

Post by Gabesz »

Idén még több kullancsra lehet számítani és minden negyedik kullacs fertőzött.
Eddig még nem is lenne ez hír, de mostantól


Eu-s rendelkezés szerint vérszívó ízeltlábúak ellen nem lehet permetezéssel védekezni.
Eddig földi permetezzéssel vették fel ellene a harcot és a szúnyogok ellen légi permetezéssel.

Ezt az EU-t nem egészen így képzeltük! Aaz EU meglehetősen nagy, nem minden országot fenyegetnek ezen veszélyek, MO pedig csak harmadrangú a nagyok és az allapító tagok után.

Legtöbb kullancs található: Nógrád, Budapest környéke, Vas Zalas Somogy megye.
A háziállatok is hordozzák és a sünöktől is óvakodni kell!

Egész évben előfordulhatnak (1986 óta nem volt kemény tél Magyarországon).
Lecram
Posts: 37
Joined: 2009 Apr 06 Mon, 6:14 pm
Location: Komárom / Győr
Contact:

Re: OFF - minden, ami nem futás

Post by Lecram »

Mivel még nem láttam a fórumon erre való utalást, így fontosnak tartom megjegyezni, hogy ezekben a napokban Mexikóban rendezik meg a világ legnehezett triatlonos versenyét, a 20-szoros Ironman versenyt. A távokat még kimondani is sok: 76 km úszás, 3600 km kerékpározás, 840 km futás. A versenyen természetesen magyar induló is van Szőnyi Ferenc személyében, aki 2009-ben megnyerte a 10-szeres Ironman versenyt, és egyébként szintén komáromi. A versenyről annyit kell tudni, hogy ez a leghosszabb ilyen típusú verseny a világon, ezelőtt csak egyszer rendezték meg, akkor 4 ember tudta teljesíteni a távot. A versennyel egyidőben rendezik meg a 10-szeres Ironman versenyt is, két magyar indulóval.

A verseny állását az alábbi linken követhetjük figyelemmel:
http://www.multisport.com.mx/eventos/rdec10.htm
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: OFF - minden, ami nem futás

Post by Gabesz »

Köszi az infót! Szőnyi Feri blogján Racemachine látom, hogy a második helyen áll! :clap
Viszont tudjuk, hogy futásban nagyon jó! :)
Marci, hogy sikerül(-t) a "Ússz, tekerj, és fuss együtt a vasemberekkel!" sport-akció? Mennyi a sportember Komáromban?
Lecram
Posts: 37
Joined: 2009 Apr 06 Mon, 6:14 pm
Location: Komárom / Győr
Contact:

Re: OFF - minden, ami nem futás

Post by Lecram »

Még tart az akció, és egész jól állunk. Én egyetemi elfoglaltságaim miatt csak hétvégén tudok részt venni a sportolásban, de úgy látom, hogy sikerül megmozgatni az embereket. A különböző helyszíneken mindig felírják, hogy aznap ki volt ott, és mekkora távot teljesített, így nagyjából lehet tudni, hogy mennyien vannak. Az uszodában általában meg szokott telni egy A4-es papírlap az aznapi úszók névsorával, és nem azért, mert nagy betűkkel ír az úszómester, hanem mert annyian gyűjtögetik a kilómétereket. A KEFE-s csapattársaktól úgy hallattom, hogy a másik két sportágban hétközben aktívabbak az emberek, aminek az az oka, hogy ilyenkor az általános- és középiskolásokat is bevonják a futásba és a kerékpározásba a testnevelésórák és a délutáni edzések keretein belül.
Lecram
Posts: 37
Joined: 2009 Apr 06 Mon, 6:14 pm
Location: Komárom / Győr
Contact:

Re: OFF - minden, ami nem futás

Post by Lecram »

A mai nap folyamán Szőnyi Ferenc átvette a vezetést, bár elég szoros küzdelem van az élen, szó szerint fej-fej mellett haladnak, a verseny honlapja szerint eddig mindkét versenyző 133 kört tett meg a 444-ből.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

és mégis futás és tritatlon

Post by Gabesz »

óriási a küzdelem, hol Feri, hol a német Uwe fut az első helyen! Hajrá Feri!!!
Lecram
Posts: 37
Joined: 2009 Apr 06 Mon, 6:14 pm
Location: Komárom / Győr
Contact:

Re: OFF - minden, ami nem futás

Post by Lecram »

Ma délután 17:54-kor célbaért a verseny győztese. A 20-szoros Ironman új világbajnoka Szőnyi Ferenc! 481 óra 54 perc telt el a verseny rajtja óta, mindössze ennyi időre volt szüksége, hogy teljesítse a 76 km úszást, a 3600 km kerékpározást és a 844 km futást. Ekkora távot legyőzni emberfeletti teljesítmény, így gratulációt érdemel minden célbaérkező, de a legnagyobb gratuláció Szőnyi Ferencnek jár, aki a 10-szeres Ironman világbajnoki címe után immár a 20-szoros Ironman világbajnoki címét is magáénak tudhatja. Ennél hosszabb táv nincs ebben az embert próbáló sportágban. Legalábbis egyelőre.
Lecram
Posts: 37
Joined: 2009 Apr 06 Mon, 6:14 pm
Location: Komárom / Győr
Contact:

Re: OFF - minden, ami nem futás

Post by Lecram »

Sziasztok!

Egy saját projektet reklámoznék. Aktív közreműködésemmel (főszerkesztő lettem) elindult a GazMag nevű ingyenes, havonta elektronikusan (pdf) megjelenő újság.
Hogy ne legyen annyira off a hír, azt azért leírom, hogy minden lapszámban lesz a futáshoz (vagy triatlonhoz) köthető cikk is, az októberi számban a Spartathlon ideje alatt Komáromban megrendezett váltófutásról írtam fél oldal terjedelemben.
Az újság elérhető az alábbi helyeken:
Honlap: http://gazmag.tk/
Facebook: http://www.facebook.com/pages/GazMag/271284189578078
Jó olvasást mindenkinek!

Üdv:
Marci
User avatar
imi007
Posts: 3
Joined: 2012 Aug 23 Thu, 2:07 pm

Re: OFF - minden, ami nem futás

Post by imi007 »

Észrevételem kezdő futóként.
Image
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: OFF - minden, ami nem futás

Post by Gabesz »

Imi , ez a görbe teljesen jó. Honnan származik? Teljesen más megközelítésből ugyanaz jött le nálam is:
Egyszer futópadoztam állandó sebességgel (12km/óra) , pulzusmérővel.
Következőt tapasztaltam:
- hirtelen magasra ugrik a pulzus (1-2perc) a szervezetet hirtelen ért "sokk hatás" miatt (bemelegítés nélkül nagyon sokkoló tud lenni!)
- majd bő 1 kilométer után szép lassan elkezd csökkenni a pulzus
- az általad küldött görbével egyezően 4 kilométer környékén volt a legalacsonyabb a pulzus (legkisebb terhelés a szervezetnek)
- 5 kilométertől elkezdett laposan emelkedni a pulzus , amit elsősorban a lassú fáradásnak valamint a melegedésnek és folyadékhiánynak tulajdonítok (nem vittem a futópadhoz vizet)
Összefoglalva: 3-6 kilométer között legjobban a futás (pulzus érték alapján ekkor volt a legkevésbé terhelő).
User avatar
imi007
Posts: 3
Joined: 2012 Aug 23 Thu, 2:07 pm

Re: OFF - minden, ami nem futás

Post by imi007 »

A képet én készítettem az ingyenes irodai program OpenOffice Draw részével, saját tapasztalatok alapján.
Pulzusszám változásról nem tudok nyilatkozni, mivel nem mérem. Az 5 kilométerenkénti folyadékpótlás hatását nem ábrázoltam, de egy biztos: sokat segít.
Post Reply