Magas pulzus

futás marathon running
Post Reply
Szisz
Posts: 2
Joined: 2012 Jun 20 Wed, 9:25 am

Magas pulzus

Post by Szisz »

Sziasztok!

Remélem itt sokan sokkal okosabbak és tapasztaltabbak vagytok, mint én... :smile
A következő lenne a problémám: fél éve úgy döntöttem, hogy teljes életmódváltásba fogok, heti 3-4 alkalommal tornáztam és odafigyeltem arra, hogy miket eszem. Ennek eredményeképpen 12 kg-tól sikerült megszabadulnom. Pár hete úgy döntöttem, hogy szeretném az edzést futással is kiegészíteni. Vettem is egy jó kis futócipőt és egy pulzusmérő órát. Egy személyi edző ismerősöm kiszámolta, hogy milyen tartományban égetem a zsírt, milyen pulzusszám fölé már ne menjek.
Alapos bemelegítés után el is kezdtem kocogni, kényelmesen, nem megerőltetve magam. A pulzusszámom pedig hamarosan 186-190-re emelkedett. És ez így van azóta is, pedig egyáltalán nem futok gyorsan, nem kapkodom a levegőt és nagyon jól esik futni, utána pedig kellemes fáradtságot érzek.30-40 percet tudok egyhuzamban kocogni, utána sétálok majd ismét gyorsítok a tempón.
Azt tanácsolták, hogy gyors gyaloglással próbálkozzak inkább, de én nagyon szeretnék futni. Hogyan tudnám a szervezetem hozzászoktatni a futáshoz? Valakinek volt már hasonló problémája? Vagy tudtok valami jó kezdő edzéstervet?
25 éves nő vagyok egyébként, 170 cm és 63 kg. A nyugalmi pulzusom pedig abszolút normális és a vérnyomásommal sincs baj.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat! :smile
Madi
Posts: 23
Joined: 2012 Mar 09 Fri, 3:16 pm

Re: Magas pulzus

Post by Madi »

Szia!
Ezzel ugyanígy vagyok én is. 32 évesen nekem úgy esik jól a futás, ha a max. pulzusszámomhoz közel futok. Az alatt egyszerűen - az edzés végeztével - nincs semmilyen jóleső érzésem, vagy kellemes elfáradásom. :)
Olvastam egy cikket valahol, hogy a 220-életkor csak egy általános séma, de nem mindenkire igaz és van akinek lejjebb, van akinek feljebb van a saját értéke. Ebből következően az aerob és anaerob zóna is eltolódik...
Lehet, hogy nálad ez van, de valószínűbb, hogy csak jól bírod ezt az ún. felső aerob tempót amíg fokozatosan növeled a távokat. (én is ezt teszem)
Lydiard is ezt a felső aerob tempót javasolta a marathoni edzésekhez és ha jól tudom az igazán jó afrikai futók is így edzenek! :)
Próbáltam én is pulzusra futni, de nem jött be - inkább csak lelassít. A lassú futás lassú futókat nevel, persze azért néha lehet egy kis regeneráló kocogást is beiktatni és figyelj a tested jelzéseire.

Szerintem fuss tovább a saját tempódban és figyeld, ahogy a hetek múlásával ugyanezen pulzusra új egyéni csúcsokat fogsz dönteni.
Jó edzéseket! :)

ui. 1,7 m magassághoz a 63 kiló egyáltalán nem sok, inkább csinos lehetsz, mintsem túlsúlyos. ;)
Szisz
Posts: 2
Joined: 2012 Jun 20 Wed, 9:25 am

Re: Magas pulzus

Post by Szisz »

Kedves Madi!
Köszönöm szépen a válaszod, megnyugtat, hogy másnak is ilyen hevesen ver a szíve... :smile
Bár a marathont még nem készülök lefutni, de mindenképpen figyelni fogom, hogy mit prudukálok.
Bár kicsit idegesít, hogy állandóan az órámat nézem, mert rám pirítottak, hogy ekkora pulzussal ne fussak, de próbálkozni fogok...amíg nem volt órám, addig gőzöm sem volt, hogy a puzusszám alapján zihálnom és fulladoznom kéne már!:)
Ma is akartam menni, de az idő nem biztos, hogy engedni fogja... :(
Jó edzést Neked is!
Post Reply