ízületek

futás marathon running
Post Reply
horvathdaniella78
Posts: 2
Joined: 2013 Jan 22 Tue, 10:21 am

ízületek

Post by horvathdaniella78 »

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni: 9 éve műtötték a térdemet és a doki azt mondta, hogy ezzel elkocoghatok, de maratont nem futok vele soha. Idén a maratonra készülök, most heti 50-60 km futásnál tartok. Versenyre is szoktam menni 10 km körüli távon, eddig bírta a térdem. Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valami táplálékkiegészítő, amivel a térdízületeket védeni lehet. Nektek bevált valami?
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: ízületek

Post by Gabesz »

Szia! A Béres porcerő vagy a Proenzi 3 amit általában a futók szednek, valamint a változatos étkezés mellett tanácsos rengeteg folyadékot inni.
horvathdaniella78
Posts: 2
Joined: 2013 Jan 22 Tue, 10:21 am

Re: ízületek

Post by horvathdaniella78 »

Köszi, megpróbálom
schnippchen
Posts: 2
Joined: 2013 Mar 01 Fri, 9:26 pm

Re: ízületek

Post by schnippchen »

Kedves Daniella! A térdproblémákra nekem a BioTech Arthro Guard nevű készítménye vált be.
Úgy mentem tavaly maratonra, hogy csak rendszertelenül szedtem és elég problémás volt maraton előtt/után a térdem.
Mióta viszont rendszeresen szedem, nagyon jól helyrejött a térdem - és a következő maratonra készülök.
Élvezem a hosszútávokat és a térdem sokkalta jobb állapotban van, mint tavaly.
Ezenkívül minden más glükozamin és kondroitin tartalmú étrendkiegészítőt ajánlok.
Továbbá a sok folyadékfogyasztás és az egészséges zsírok (omega3) fogyasztása (magvak, hal) fogyasztása fontos az ízületek "bekenése" szempontjából.
Ajánlok egy hasznos blogot is: lefutomamaratont.blogspot.hu
Post Reply