Futás Homokon

futás marathon running
Post Reply
balint
Posts: 1
Joined: 2013 Mar 06 Wed, 7:01 pm

Futás Homokon

Post by balint »

Sziasztok!

Teljesen kezdő futó vagyok illetve leszek hamarosan és szükségem lenne néhány tanácsra.
Pár éve volt egy elég csúnya balesetem (eltört a térdkalácsom) és ennek következtében nincsenek rendben se a porcaim se a csípőm plusz ennek tetejében O lábam is van.
A hely ahol élek szerencsére bővekedik futó lehetőségekben, például futhatok homokon vagy betonon, de nem tudom melyiket szabad vagy előnyös választanom a fent említett gondok miatt. Homokon szívesen futnék mezítláb, de hallottam itt-ott, hogy nem előnyös a mezítláb futás. Betonon is tehetném az meg a párom szerint nem tenne jót a térdemnek. Szóba jöhet még a homokon-cipőben futás, de fenntartásaim vannak a cipőválasztást illetően.
Ha nem túl nagy kérés segítsetek rájönnöm szabad-e egyáltalán ilyen feltételekkel futnom vagy keressek más edzés lehetőséget.

Köszönettel
Bálint
Madi
Posts: 23
Joined: 2012 Mar 09 Fri, 3:16 pm

Re: Futás Homokon

Post by Madi »

Szia!
Nem vagyok profi futó, sem orvos, de azok alapján amit írtál én személy szerint nem tartom helyesnek a futás erőltetését a részedről! A futás nagyon megterheli az ízületeket, köztük a térdet és a bokát is és ha ezzel jelentős egészségügyi problémáid voltak/vannak, akkor inkább árthat, mint használ...

Futás helyett számos más sporttevékenység is van: Szerintem ahol lehet futni, ott biciklizni is tudsz. Ennek előnye, hogy nem terheli meg az ízületeket, de az izmokat és keringési rendszert kellően fejleszti. A másik ízületkímélő edzés kiegészítésül az úszás lehetne, ami szintén ízületkímélő és terápiaként is használható. Ha mindenképpen gyakorolni akarod a futó mozgást, akkor ajánlom figyelmedbe a vízben futást. ;)
Ezen mozgásmódokkal - az általános előnyökön túl - megerősítheted a térded körüli izmokat és csípőizmaid is, ami segíthet a problémáid enyhítésében.

Röviden összegezve azt javaslom, hogy kezdetnek a futás helyett válassz olyan mozgásmódot, ami kíméli az ízületeid, miközben fejlesztheted vele a keringési rendszered és az izmaid.
Mielőtt belekezdesz mindenképpen kérd ki orvos véleményét, és ha mozgás közben fájdalmat érzel azonnal hagyd abba!
Post Reply