Futás "szívből"

futás marathon running
Post Reply
Szives76
Posts: 2
Joined: 2013 Mar 20 Wed, 10:33 pm

Futás "szívből"

Post by Szives76 »

Sziasztok,

Új tag vagyok és egy egyszerűnek tűnő, viszont nekem nagyon fontos témában kérem a segítségeteket.

Három éve infarktusom volt. Történt szívizom elhalás is, de most nem ez a lényeg. Most 36 éves 193 cm és 93 kg vagyok.

Eddig minden eredményem jó volt. Most januárban viszont voltam kontrollon és a terhelésit 125W-on le kellett állítani ritmuszavar miatt, melyből én csak annyit éreztem, hogy izzadok mint egy ló.

Szeretném egy kicsit (nagyon) a szívemet trenírozni és sokat is olvastam erről. Sok helyen le van írva, hogy mennyi lehet a maximális pulzus, de az én esetembe azt olvastam egy helyen, hogy annyi amikor a terhelésit leállították. Ez nekem 129/min!

No már most, ha elkezdek futni és nem sprintről beszélek, a pulzusom egyszerre 145-155 körül van. Ott lassú futással tartható, de a fentiek szerint ez nem jó.

Most akkor én nem futhatok? Gyors gyaloglással pedig csak 115/min az átlag.

Tud valaki tanácsot adni?

Előre is kösz:
Szives76
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Futás "szívből"

Post by Gabesz »

A futás elkezdésekor gyorsan megemelkedik a pulzus, a szervezetet ért hirtelen változás miatt, majd pár perc futás után csökken (szervezet alkalmazkodott, bemelegedett), majd további terhelés fáradtság hatására edzettségtől függően nagyon lassan elkezd emelkedni..
Alapos bemelegítéssel (10 percnél nem rövidebb), biztos, hogy tudod csökkenteni a futás elkezdésekor jelentkező hirtelen pulzusemelkedést és mindennél lehet lassabban futni, csak tudni kell futópartnert választani. ;)

Egyébként milyen sportágakat javasoltak szívproblémákkal a dokik? Gondolom volt jó néhány aki azt mondta, hogy ne mozogj, és biztos voltak olyanok is akik azt mondták, hogy óvatosan erősíteni kell a szívizomzatot.
Szives76
Posts: 2
Joined: 2013 Mar 20 Wed, 10:33 pm

Re: Futás "szívből"

Post by Szives76 »

A szobabiciklizést ajánlották, de az valahogy nem fekszik nekem. Az a szomorú igazság, hogy én voltam rehabilitáción 3 hetet, de ott csak torna volt, meg bicikli és elég unalmas! Diétás tanácsokat is kaptunk, de arra nem igen szorulok rá (még).

Mi a legjobb bemelegítési módszer? Mit ajánlasz?
Post Reply