Velence-tavi Szupermaraton

futás marathon running
Post Reply
lbtibsz
Posts: 16
Joined: 2008 Aug 06 Wed, 11:42 am

Velence-tavi Szupermaraton

Post by lbtibsz »

Szia Janó!

Csak én vagyok értetlen, vagy pedig tényleg eltérő módon szerepel a futás iránya a különböző helyeken, honlapokon.
A Vöröskereszt honlapján Gárdony-Agárd-Dinnyés-Pákozd,stb van kiírva, míg a többi helyeken a "szokásos" Gárdony-Velence-Sukoró-Pákozd,stb útirány olvasható.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by Gabesz »

Szia lbtibsz,

Iránya valóban ellentétes irányú a szokásos futó iránytól, tehát az óramutató járásával megegyező lesz a futás iránya:
Gárdony, Agárd, Dinnyés, Pákozd, Sukoró, Velence, Gárdony.

A kavarodást az okozhatja, hogy az Ajanó által szervezett Tóparti-Futóparti (Velencei-tó kör), ami Agárdból indul az a szokványos futó irányú.

A futóversenyt, Velencei-tavi Szupermaratont Magyar Vöröskereszt Fejér Megye szervezi (ajanótól tehát független).
Egy pici hiba azért tényleg létezik: a Vöröskereszt honlapján, a videón rosszul mondják be az útvonalat.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv,

Gabesz
lbtibsz
Posts: 16
Joined: 2008 Aug 06 Wed, 11:42 am

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by lbtibsz »

Szia Gabesz!

Köszönöm és értem.
Valóban a szöveges ajánlóban is a fordított irány hallható, de én valami színes ingyenes újságban is ugyanezt olvastam.
Mostani észrevételem: két hölgy (Zsiga Éva, Csőke Rita) duplán szerepel a nevezettek között.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by Gabesz »

lbtibsz wrote:Szia Gabesz!

Köszönöm és értem.
Valóban a szöveges ajánlóban is a fordított irány hallható, de én valami színes ingyenes újságban is ugyanezt olvastam.
Mostani észrevételem: két hölgy (Zsiga Éva, Csőke Rita) duplán szerepel a nevezettek között.
Nagyon figyelsz, köszi! :smile
Dupla nevezés volt, javítva!
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by Gabesz »

Velencei-tavi szupermaraton fórumos lista:

- Ala 27
- Gandi 54
- Berzsó 27
- Lydérch
- Hodovan
- Bozót
- Farkas 54
- Yoyoo 54
- Icu 27
- Ruti 27

futók
lbtibsz
Posts: 16
Joined: 2008 Aug 06 Wed, 11:42 am

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by lbtibsz »

Gabesz! Én hiszek Neked, de a mai Hírlap is a Velence-Sukoró-Pákozd-... irányt írja.
Nehogy holnap reggel még álmosan az ellenkező irányba induljunk el! :lol:
(Bár annak meg az lenne a nagy előnye, hogy a frissítőasztalok az elején még biztosan csurig lennének :D )
Még egy kérdés. A távolságra van valami pontosabb adat, vagy érjük be ezzel a kerek km-rel. Csak azért, mert én az áprilisi futásnál 28 km-t mondtam mindenkinek...
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by Gabesz »

lbtibsz wrote:Gabesz! Én hiszek Neked, de a mai Hírlap is a Velence-Sukoró-Pákozd-... irányt írja.
Nehogy holnap reggel még álmosan az ellenkező irányba induljunk el! :lol:
(Bár annak meg az lenne a nagy előnye, hogy a frissítőasztalok az elején még biztosan csurig lennének :D )
Még egy kérdés. A távolságra van valami pontosabb adat, vagy érjük be ezzel a kerek km-rel. Csak azért, mert én az áprilisi futásnál 28 km-t mondtam mindenkinek...
Holnap minden kiderül az útiránnyal kapcsolatban! Körbetekerem a tavat (ha már a futástól eltiltottam magam), hogy csináljak egy-két futós képet! :smile

Tavasszal 27,9 körül mértem a Garminnal (persze azt a távmérést nem veszem tutira, mert időnként meg-meg álltam kattingatni, hol meg levágtam, hogy a futók elé kerüljek).
Valaki még mért GPS-el és ő is azt mondta, hogy picit belül voltunk a 28-on.
Tehát most úgy 27,92 km +/- 70 méterre saccolom a Tóparti-Futóparti útvonalát (tehát jó közelítéssel 28 km).
Gárdonyban a strandról lesz a rajt (ha jól tudom) tehát pont belejöhet egy pici plusz, hogy pontosan 28 legyen.

Jut eszembe, a táv 27 / 54 kilinek van meghirdetve. :roll:
hmm egyébként is van benne egy pici szint, ha lesznek gps-es futók, majd begyűjtjük a pontos infót!
lbtibsz
Posts: 16
Joined: 2008 Aug 06 Wed, 11:42 am

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by lbtibsz »

Én is próbáltam megmérni, van egy TOPOEXPLORER nevű programunk, ahol a topográfiai térképre, mint alapra, rá lehet hívni az egyes települések külterületi térképét. Ezen az utcahálózat is elég jól látható, próbáltam végig követni az utat, és 27.5 km-re mértem...
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by Gabesz »

User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by Gabesz »

Ez az útvonal picit eltért a Tóparti-Futóparti útvonalától.
Berzsó 27.33 km-t mért a Garminnal.
lbtibsz
Posts: 16
Joined: 2008 Aug 06 Wed, 11:42 am

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by lbtibsz »

Re: Velence-tavi Szupermaraton
Szerző: Gabesz Dátum: 2008 aug. 23 szomb., 7:56 pm

Ez az útvonal picit eltért a Tóparti-Futóparti útvonalától.

Bakker!
Akkor én eltévedtem, mint állat, és nem biztos hogy jól jártam.
Amikor Sukoróról Velencére menet már átértünk az autópálya aluljárón, a jobb oldalon állt egy teljesen felesleges "útőr", hiszen arrafelé tök hülyeség lett volna bekanyarodni, annyira visszafelé vitt az az út Sukoró irányában (ill. szinte párhuzamosan az M7-sel, meg a tóparttal, azok között, de rosszfelé, no). Egy pár szót beszéltünk is, azt mondta, hogy a 20. km-nél járok. Utánna viszont elértem a Fő utcát (itt persze nem állt senki!!!), s úgy rémlett, hogy áprilisban itt jöttünk fel, de most nem mertem bekanyarodni, mert előrébb az út túlsó oldalán egy beszélgető rendőrt láttam (meg egyet - háttal - az autópálya felhajtójánál is). Továbbfutottam, de baromi nagy volt a forgalom, ezért inkább bementem a járdára. Előttem égen-földön senki, az egyszem (már Sukoró óta) hol sétáló, hol ismét futásra váltó hölgy hozzám hasonlóan rendkívül elveszett volt. Javaslatomra lekenyarodtunk a Pannónia utcában, elfutottunk a templom mellett és egy kocsma melletti sétányszerűségen, a végén néhány lépcsőn leértünk a Kemping utcára. Itt viszont még mindig nem láttunk senkit. Egy parkolónál (Tóbíró köz) aztán tökön-babon-uborkán keresztül a tóparti kerékpárútig haladtunk tovább, s innen a "Janó-féle" útvonalon, no persze, ellenkező irányban, végigkacskaringóztunk a tóparton. Az IFI-háznál gyanús volt, hogy mintha az országúton jött volna a kerekesszékes srác rendőri kísérettel, de ekkor már dög fáradt voltam. Így különösen jól esett a pár biztató szavad (köszönöm! :lol: ) a Velencefürdői vasútállomás előtt egy kicsivel, az út túlsó oldalán fényképeztél, én a 162-es rajtszámmal döcögtem. Addigra a hosszú km-ek óta hol sétáló, hol futó (ennek folytán baromi idegesítő), ha jól emlékszem 245-ös rajtszámú lány lemaradt.
Jó hosszú lett, de végülis azt szerettem volna kinyögni, hogy amit Janó megoldott egy flakon festékkel, azt sajnos most ez a hatalmas biztosítás sem tudta pótolni. (Mondjuk, nem ez volt az egyetlen...)
Jók a képeitek, csak baromi sok, mire az ember végigér....
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by Gabesz »

bizony, az útfelfestés elkelt volna. néhol én se értettem, hogy mért állnak rendezők.
Szerintem nyugodtan írd meg a hibákat, hátha kíváncsiak rá a rendezők!
Tényleg óriási szervező gárdát vonultattak fel viszont az összehangolásban akadtak hibák.
Végül is ez volt az első rendezésük jövőre csak jobb lehet.
Az érem és a rajtszám tetszett! :smile
bodlac
Posts: 1
Joined: 2008 Aug 25 Mon, 11:02 am

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by bodlac »

Felmerült itt hogy mennyi volt a valós táv, nekem a GPS 27,06-ot adott, az adatait (a belinkelt) terkepre feltoltve 27,21 jött ki.
http://www.mapmyrun.com/run/hungary/g%2 ... 3154238055

A szervezés tényleg több sebből vérzett, aminek csúcsa azt hiszem a több azonos rajtszám kiadása volt. Én is gondoltam rá, hogy megérné összeírni a hibákat (segítő célzattal), de nem tudom kíváncsiak-e ilyen fajta véleményre.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Velence-tavi Szupermaraton

Post by Gabesz »

bodlac, köszi az útvonalat.

Szerintem érdemes leírni a hibáikat illetve a jó dolgakat is, ha jövőre rendeznek, akkor mindenképpen eljuttatjuk Nekik.
Post Reply